Srednja ekonomska skola i ekonomski tehnicari!!!

Ja sam iz pravno-birotehničke škole, ali ekonomski smer "poslovni administrator" koji je nedavno uveden... završila sa drugu godinu i oduševljena sam programom...pošto imamo pravne i ekonomske predmete, deca se uglavnom odlučuju za prava i ekonomiju...ja lično ne podnosim pravo, pa ću ići na ekonomski faks, pokušaću na budžet...za sad imam solidan prosek. prva godina 4.54 a u drugoj 4.38...
 
Sve zavisi od profesora, koliko se zalaze i koliko ume da prenese teoriju na stvarnu situaciju. Za ekonomske tehnicare je ukinuta praxa :( , ali ukoliko je profesor dobar on ce umeti da docara situaciju. Vazno je da ti u glavi stalno imas sliku onoga sto ucis, inace se neces snaci. Videces vec... Poslovna ekonomija u prvoj je strasno interesantna, a laksa je u trecoj. U drugoj nije teska, osim ako profesor ne trazi od reci-do reci.
Moze se reci da je za administratore mnogo bitnije praksa, ali zato, na osnovu svog trogodisnje iskustva, pouzdano znam da je ek. tehnicarima lakse na fakultetu i da im je teorijsko znanje jacha strana (jer se uci bas mnoooogoooooo...ekonomski tehnicar ti je vrsta ekonomske gimnazije). Ali poslovni administratori mnogo se lakse snalaze na radnom mestu, za razliku od ek.tehnicara, kome treba dosta vremena da se "uigra", jer je godinama bio prenatrpan teorijom (sto ce se na fakultetu isplatiti).
I jos jedna stvar: covek se ili rodi, ili ne za ekonomistu. To ces videti jos na prvim casovima racunovodstva, jer je ono najjaci pokazatelj gore pomenutog. I ne predaj se-jeste tesko, ali je to dobra skola, put u jednu sigurnu buducnost, ako znas sta zelis, svakako, i samo guraj napred. Mozda neces istog trenutka voleti materiju, ali ces posle tri godine shvatiti da sve posmatras kroz prizmu ekonomsko-politickih odnosa, razumeces sta ona gospoda govore u drugom dnevniku i voleces svoje zanimanje vise nego bilo sta;) A na faxu ce ti se trud i ponos trostruko vratiti, u sta se nadam :D
 
Ali bice ti najsladja korespondencija, kad budes ucila da kucas i kasnije kad budes znala da kucas naslepo, kad budes kucala stotine rechi u minuti :D Obrati paznju na EXCEL (word, verujem, znas), engleski jezik, racunovodstvo i POSLOVNU EKONOMIJU!!!!! Ona i racunovodstvo su ti majka ekonomije, matematika na fakultetu nema veze sa matisom iz ekonomske.
 
U Krusevcu- jednoj od najboljih ekonomskih skola u Srbiji sa nekim od najboljih srpskih profesora :D
Keve mi! :)

@MadonnaGirl-Pa, naravno da si napravila pravi izbor! Ekonomisti su, inache deficitarno zanimanje u Beogradu, pa ti vidi! Lazu kad kazu da se tesko zaposljavaju, potrebni su svuda, a i materija koja se izucava je jako interesantna i korisna :D
 

Back
Top