Bosna ce biti unitarna drzava

porin50:
Kazi ti meni ca-mu47 što BiH dobija tom unitarnom državom? ,
meni se čini da će najmirnije biti po principu entiteta nekave
konfederalne ili federalne jedinice (svejedno)

Ne vjerujem u zajedničku vojsku, a rat treba izbjeć pod svaku cijenu,
on neće ništa dobro da donese

Zašto to zagovaraš, taj usrani rat?

Hrvat, alal vera za post.... u potpunosti se slazem
 
Derer:
Treba uvesti i treci entitet...ali Hrvate bole ona stvar za svoj narod u Bosni,pa se ni ne zalazu za njega....vaznije im je da RS propadne i na tome ce raditi,makar to znachilo da puste svoje iz Bosne niz vodu...ali dzaba.
Zalažem se za treći entitet kao i skoro svi Hrvati, samo što izgleda
da za to nismo dovoljno snažni,
već tu Europa malo nas zajeba_e
 
Ka'ki crni unitarna?

Ako se BiH ne izdeli na tri federalne jedinice koje ce imati sudsku i izvrsnu vlast, parlament, predsednika i premijera, nece je biti. Kada vise od polovine ljudi koji zive u jednoj zemlji tu zemlju ne dozivljava kao svoju domovinu, onda postoji samo izbor izmedju federalizacije ili dezintegracije.

A rata, naravno, nece biti. Bosnjaci nisu glupi da zapocinju sranye na ocigled svetske zajednice.
 
Zalazu se mozda Hrvati ali njihova zvanichna politika ne.Zato nema nishta od toga,jer u rachunici hrvatskih politichara je bolje biti protiv RS nego za 3.entitet....jer bilo bi glupo i nelogichno istovremeno se zalagati za entitet a sa druge strane ici na ukidanje RS..ne moze oba pa su se barem za sada opredelili za ovo 2.
U sushtini prirodni saveznici u BiH bi trebali da budu Srbi i Hrvati,protiv Boshnjache hegemonije,ali to ce biti moguce jedino ako se desi jedo od dve stvari:ili zvanichna politika Zagreba drastichno zaokrene po tom pitanju ili Hrvati iz Bosne prestanu da budu sluge Zagreba i njegovih interesa.Da Srbija i Hrvatska zajedno pruze podrshku svojima u Bosni uz njihov zajednichki rad unutra ta veshtachka tvorevina bi propala relativno brzo.
 
Hrvata i Srba u Bosni ima zajedno vishe nego Boshnjaka.
Matematika je po tom pitanju jasna...da ima zdravog razma,ali na zalost ovde josh uvek ide rezon da "komshiji crkne krava"..a mozda chak i gore-"nek meni crkne i 5 krava al komshiji nek crknu sve".
 
Hrvati su pogriješili ranije, sad kako vidim pričaju da hoće unitarnu ali regionalnu,
vjerojatno da se nekako izvuku iz ove federacije sa Bosnjacima ali tu ce Srbi
da se protive jer oni to što Hrvati žele postići sad već imaju
Zato je možda ova izjava donekle razumljiva samo ne znam rješenje, morat će se nekako ali ovako teško
 
Chak i da se ukine RS ja ne vidim kako bi to ishta reshilo..Srbi bi samo krenuli u totalni bojkot svih institucija u BiH..neshto ko Albanci na Kosovu 90-tih,a ne verujem da bi i Hrvati iz Bosne,ma shta Zagreb zvanichno prichao bili odushevljeni takvim reshenjem,a vec sam pisao da neke"nade"Boshnjaka u scenario Krajine jednostavno nisu realne-niti oni imaju snagu niti bi im Srbi dozvolili da proteraju 1,5 miliona ljudi.Muslimani nikada,ma kakvo drzavno ustrojstvo bilo nece uspeti da ostvare puni suverenitet bilo nad hrvatskim delom bilo nad RS i svaki pokushaj u vidu unitarne drzave bio bi samo kontraproduktivan po njih.
 
porin50:
Hrvati su pogriješili ranije, sad kako vidim pričaju da hoće unitarnu ali regionalnu,
vjerojatno da se nekako izvuku iz ove federacije sa Bosnjacima ali tu ce Srbi
da se protive jer oni to što Hrvati žele postići sad već imaju
Zato je možda ova izjava donekle razumljiva samo ne znam rješenje, morat će se nekako ali ovako teško

Zvanicnici RS-a su vec mnogo puta rekli da ce podrzati svaki hrvatski predlog federalizacije koji ne dira u teritorijalni integritet RS-a.

Glupo je sto BiH Hrvati ne saradjuju sa RS u tom pogledu. Predpostavljam da se u Zagrebu na svaku saradnju sa RS ne gleda bas blagonaklono i da bi Hrvatska verovatno uskratila pomoc (uglavnom finansijsku) BiH Hrvatima koju je do sada pruzala u slucaju takve saradnje.

Takva politika Hrvatske je dovela do toga da se broj Hrvata u Bosni skoro prepolovi.
 
Yopa:
Zvanicnici RS-a su vec mnogo puta rekli da ce podrzati svaki hrvatski predlog federalizacije koji ne dira u teritorijalni integritet RS-a.

Glupo je sto BiH Hrvati ne saradjuju sa RS u tom pogledu. Predpostavljam da se u Zagrebu na svaku saradnju sa RS ne gleda bas blagonaklono i da bi Hrvatska verovatno uskratila pomoc (uglavnom finansijsku) BiH Hrvatima koju je do sada pruzala u slucaju takve saradnje.

Takva politika Hrvatske je dovela do toga da se broj Hrvata u Bosni skoro prepolovi.

Upravo.
 
Karlito Brigante:
SANSKI MOST - Udruženje Srba povratnika u Sanski Most najavilo je protest pred zgradom kancelarije visokog predstavnika za BiH u Sarajevu jer lokalne bošnjačke vlasti u toj opštini u Federaciji BiH opstruišu povratak otete i uzurpirane srpske imovine.

"Ukoliko ne dođe do radikalnog progresa po pitanju povratka naše imovine prinuđeni smo da polovinom setembra organizujemo proteste jer bošnjačke vlasti Sanskog Mosta ne poštuju čak ni deset sudskih presuda prema kojima Srbima treba da bude vraćena imovina", izjavio je predsednik tog udruženja Gojko Mijatović.

On je naveo da su Bošnjaci u centru grada uzurpirali najbolje srpske parcele na kojima su bespravno izgradili stambene, poslovne i verske objekte.

Oko 2.500 Srba povratnika u Sanski Most živi u veoma teškim uslovima zbog diskriminatorskog odnosa vlasti, a u 19 srpskih sela nema struje, vode, dok su im lokalne puteve zasrali.


Od 4.000 porušenih srpskih stambenih objekata obnovljeno je oko 2.000. Srbi izbegli iz Sanskog Mosta više ne razmišljaju o povratku jer je sve veći broj onih koji su se vratili, a koji se ponovo iseljavaju.
Politika.
Tako se ponašaju muslimani,''žrtve'' rata u Bosni!
Strašno... nemam reči...
 
Yopa:
Zvanicnici RS-a su vec mnogo puta rekli da ce podrzati svaki hrvatski predlog federalizacije koji ne dira u teritorijalni integritet RS-a.

Glupo je sto BiH Hrvati ne saradjuju sa RS u tom pogledu. Predpostavljam da se u Zagrebu na svaku saradnju sa RS ne gleda bas blagonaklono i da bi Hrvatska verovatno uskratila pomoc (uglavnom finansijsku) BiH Hrvatima koju je do sada pruzala u slucaju takve saradnje.

Takva politika Hrvatske je dovela do toga da se broj Hrvata u Bosni skoro prepolovi.
meni u stvari nije jasna ta politika EU koja prijeti Hrvatskoj da odustane od trazenja entiteta za Hrvate..sto se zeli time postici ? smatraju li oni da ce Hrvati (u meduvremenu prepolovljeni, sto je tocno) moci sprijeciti dublju islamizaciju i fundamentalizaciju Bosne...sumnjam...prije ce biti da ce se i dalje iseljavati...
 
slavonija:
meni u stvari nije jasna ta politika EU koja prijeti Hrvatskoj da odustane od trazenja entiteta za Hrvate..sto se zeli time postici ? smatraju li oni da ce Hrvati (u meduvremenu prepolovljeni, sto je tocno) moci sprijeciti dublju islamizaciju i fundamentalizaciju Bosne...sumnjam...prije ce biti da ce se i dalje iseljavati...
Moje mišljenje je da Europa nesmije biti protiv islamske države jer time šteti svom ugledu, a ko je*e Hrvate u Bosni (dobro nisu prepolovljeni ali sa 607000 došli na oko 520000) Ona misli da će Hrvati ne dozvoliti Islamizaciju, što je točno ali shvaćaju da ih nema dovoljno za to,
pa se predlaže unitarna država u kojoj bi kršćani prešli u većinu i ne bi bilo islamske države. Eto moje skromno mišljenje.
 
porin50:
Moje mišljenje je da Europa nesmije biti protiv islamske države jer time šteti svom ugledu, a ko je*e Hrvate u Bosni (dobro nisu prepolovljeni ali sa 607000 došli na oko 520000) Ona misli da će Hrvati ne dozvoliti Islamizaciju, što je točno ali shvaćaju da ih nema dovoljno za to,
pa se predlaže unitarna država u kojoj bi kršćani prešli u većinu i ne bi bilo islamske države. Eto moje skromno mišljenje.

moguce je da si u pravu..
 
slavonija:
meni u stvari nije jasna ta politika EU koja prijeti Hrvatskoj da odustane od trazenja entiteta za Hrvate..sto se zeli time postici ? smatraju li oni da ce Hrvati (u meduvremenu prepolovljeni, sto je tocno) moci sprijeciti dublju islamizaciju i fundamentalizaciju Bosne...sumnjam...prije ce biti da ce se i dalje iseljavati...

Sumnjam da EU ima neki jedinstveni stav o tome. Pre ce biti da su prepustili odluke u vezi Bosne Amerima, koji su pristalice unitarne BiH. Kad bi se EU, koja ima vrlo pozitivno misljenje o decentralizaciji bilo koje vrste umesala, vrlo verovatno bi se mogao postici dogovor.

Sto se tice zvanicne politike Hrvatske, smatram da je vasoj vlasti bitnije da nestane RS (skoro nemoguc cilj) nego da Hrvati dobiju federalnu jedinicu koja bi osigurala njihov opstanak u BiH (vrlo moguc cilj, uz saradnju sa RS-om).
 
Yopa:
Sumnjam da EU ima neki jedinstveni stav o tome. Pre ce biti da su prepustili odluke u vezi Bosne Amerima, koji su pristalice unitarne BiH. Kad bi se EU, koja ima vrlo pozitivno misljenje o decentralizaciji bilo koje vrste umesala, vrlo verovatno bi se mogao postici dogovor.

Sto se tice zvanicne politike Hrvatske, smatram da je vasoj vlasti bitnije da nestane RS (skoro nemoguc cilj) nego da Hrvati dobiju federalnu jedinicu koja bi osigurala njihov opstanak u BiH (vrlo moguc cilj, uz saradnju sa RS-om).

zbog cega onda pritisak EU na Hrvatsku po pitanju Bosne?
nevidim interes Hrvatske u nestajanju RS, a sumnjam da bi to pol. krugovi u RH zeljeli samo zbog zlobe ili da udovolje muslimanima...mislim da RH treba i je indiferentna prema RS, ekonomska suradnja, i to je to....a isto tako nisam jos dosada cula da RS ima neke teritorijalne pretenzije prema RH...znaci ni iz dzepa ni u dzep..
generalno mislim da ce izmedu nasa dva naroda doci do pomirenja i suradnje kad se malo ohlade usijane glave..na obe strane
 

Back
Top