funkcije,moduli u php4 Sta je korisno i pravilno ??

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Recimo imam index.php stranu u kojoj se nalazi <?php brojac sajta ili recimoprikaz vesti iz baze,konekcija za bazu ?>
Da li treba praviti to kao funkciju,ili recimo kod snimimo kao brojac.php i gde treba
u kodu staviti <?php include("./brojac.php");
Ja recimo delove koda snimam na taj nacin i ubacujem gde treba,a funkcije ne koristim uopste.
A primetio sam u primere u knjizi gde sve ide preko funkcija-ceo kod.
Meni je lakse da ne koristim funkcije.Jeste za treba po negde ali mislim da je to vrlo mali broj slucaja..
 
Prije svega bitna je sigurost, funkcionalnost da ne spominjem, ali i organizacija stranice/koda, preglednost itd itd
Ruzno je trpati sav kod na jednu stranicu, postaje uzasno nepregledan, samim tim dalji rad i neko odrzavanje je mnogo otezano.
Funkcije i oop elemente koristiti sto cesce.

Ukljucivanje fajla kao funkciju na mjesto gdje je potrebno rijesiti neki slozeniji problem, a koji ne sadrzi funkcije je bespotreban dodatni posao, jer ces za svaki problem koji zahtjeva rjesenje od par linija koda morati poseban fajl da pravis ( funkcijom pravis blokove koda, koje pozivas po potebi). Tako da u jedan fajl ubacis recimo 10 funkcija, includujes ga u headeru i pozoves funkciju iz njega na mjesto gdje je potrebna, a ne da pozivas 10 razlicitih fajlova.

Mada i u ovom slucaju treba obratiti paznju da i taj jedan dodatni fajl ne bude predugacak. Da bi se ovo izbjeglo, i njega mozemo razbiti na dva ili vise preglednih fajlova.
 

Back
Top