Zanimljivost

ne samo apis,ni gavrilo nije imao dece,cak je i on bio dete,imao je oko 19-20 god.
ej,braco,javlja mi se pomisao,da neko od ovog foruma istorija,pravi tesku zajebanciju,likovi kao nicifor,ili ovakve teme,su dovele dotle da nema vise smisla dolaziti ovde,ja prvi volim zajebanciju,i prvenstveno se zezam na krstarici,ali,mislim,kasandrina deca,srbija do tokija,moj pradeda i okupacija hrabre crne gore,od strane srbije gde je 99% rnogoraca bilo po funkcijama,ono sto nije bili su pravnici i ekonomisti po tim istim firmama gde je ovaj jedan rukovodio,imao 35 zamenika i 58 savetnika,sve iz istog bratstva...mislim,bukvalno coveku da sec pripiski kiselo:) od silne mucnine koja ga uhvati,jelte :)
 
anak332:
Moj pradeda je izazvao prvi svetski rat :D
ako mislis na sarajevski atentat kad aje ubijen onaj diktartor,dozvoli da kazem sledece:
1.taj atentat je bio samo POVOD za rat,.
2.a jedini UZROK je bila nova preraspodjela svjetske moci,jer su njemacka i jos par zemalja bile nezadiovoljne "svojom globalnom pozicijom".
 
250px-Otto_von_Bismarck.JPG


Dobro, hajde da uozbiljimo malo stvar. Ja mislim da je ovaj dedica našem kolegi/nici bio pradeda...

Oto fon Bizmark, kao nemački kancelar, stvorio je osnove budućih saveza - ujedinjenje razjedinjenih nemačkih zemalja u jedinstvenu novu državu Nemačko carstvo. Bizmarkovo stvaranje ujedinjene Nemačke bilo je direktno povezano s izbijanjem Prvog svetskog rata.

A u sarajevskom atentatu nije ubijen ni jedan diktator...
 
Pradeda, a verovatno i prababa, imali su dugoročnu strategiju, merenu stotinama godina...

Evo i za Bizmarka:

Umro: 30. jula 1898. (u 83-oj god.)
Uzrok: sinkopa
Mesto: dvorac Fridrihšruh (Nemačka)
Sahranjen: dvorac Fridrihšruh

U dobi od osamdeset i tri godine, čelični kancelar će bolovati od neuralgija lica i od jake kostobolje. Smrti se nije plašio, ali mu je i sama pomisao da će biti zatvoren u sanduku i zatrpan vlažnom zemljom bila nepodnošljiva. ¨Među krošnjama drveća, na slobodnom vazduhu, tu bih hteo počivati, pod zracima sunca i nežnim dodirima vetra.¨ Čini se da je njegova želja bila da ga strpaju u kakav džak i popnu na vrh drveta, da ga njiše vetar, trga oluja, žari sunce, kao leševe starih Germana.
A 28. jula, Bizmark je još uvek naiskap ispijao svoj šampanjac, pušio pet lula dnevno i proklinjao lekara koji mu je savetovao da legne u krevet. Pa ipak, sutradan će zatražiti da se ispovedi. ¨Napred¨, reći će i jednim potezom sasuti rakiju u grlo. Posle dva dana, u kasnim poslepodnevnim satima, rekao je sledeće: ¨Kad samo pomislim da će mi razbucati celo ovo zdanje koje sam podigao kamen po kamen, san mi noću ne dolazi na oči." Iste večeri uslediće nekoliko sinkopa i on će početi da bunca. U tom bunilu često su se ponavljale reči ¨Rusija¨ i ¨Nemačka¨. Oko jedanaest sati, Bizmark će uzviknuti: ¨Ali Nemačka? Avaj, Nemačka...¨, zatim se naglo uspravi u krevetu, stavi ruke na oči, kao da bi hteo da otera neki strašan prizor pred očima, te ispusti dušu.

Verujem da je slično i sa Viki...
 

Back
Top