Od čega se prave lekovi interferon i proleukin

I

ivanrs

Gost
Interesuje me od čega se prave lekovi protiv raka
interferon i proleukin i zašto su tako skupi(po par stotina evra jedna inekcija)?.Da se možda ne prave od
leševa abortiranih beba :shock: (uvek u startu volim da pretresem najgoru mogućnost)
Hvala, samo ozbiljno i iskreno molim odgovor.
 
ivanrs:
Interesuje me od čega se prave lekovi protiv raka
interferon i proleukin i zašto su tako skupi(po par stotina evra jedna inekcija)?.Da se možda ne prave od
leševa abortiranih beba :shock: (uvek u startu volim da pretresem najgoru mogućnost)
Hvala, samo ozbiljno i iskreno molim odgovor.
Taman posla da se prave od leseva abortiranih beba,mislim da ste gledali malo previse americkih filmova.
Postoji vise vrsta citostatika i svaka grupa ima svoj nacin na koji se dobija i nacin na koji deluje.Neki su dobijeni iz bojnih otrova plikavaca,drugi su antimetaboliti(lice na normalna jedinjenja potrebna organizmu)pa ih maligne celije prepoznaju kao one bitne medjutim ona nemaju svojstva normalnih i maligne celije umiru,hormoni,radioaktivni izotopi emituju zrake i tako destruktivno deluju na maligne celije,neke vrste antibiotika...
Interferon nije citostatik nego antivirusni preparat koji ima primenu i u lecenju raka,pre svega leukemija a skupi su jer se dobijaju iz ljudske krvi,sam postupak pravljenja i dobijanja je jako skup,neki se dobijaju genetskim inzinjeringom ali to je mali broj.
Za proleukin ne znam sta je,ali u svakom slucaju citostatici imaju najkomplikovaniji i najskuplju proizvodnju svugde u svetu.
 
Od ljudske krvi,to se proizvodi u institutima za transfuziju krvi.Antimetaboliti su kao sto sam rekla jedinjenja,analozi folne kiseline,purina i pirimidina.Oni zamenjuju prirodne metabolite u metabolickim procesima celije ,samim tim skracuje se period zivota maligne celije.Hormoni,to su klasicni seksualni hormoni koji se koriste u terapiji hormon zavisnih tumora.
Ja jasnija od ovoga ne mogu biti.
 
Dobro,izvinjavam se što sam dva put isto pitanje postavio što se tiče ljudske krvi,ali niste mi odgovorili odakle od koga i kako se izdvajaju hormoni ?

Što se tiče filmova američkih,ranije sam ih gledao,sada uopšte ne,ako gledam samo gledam epske-istorijske,čak sam izbacio televizor iz kuće.
A moja bojazan o korišćenju leševa u pravljenju lekova potiče iz novinskih izvora,dokumentaraca i sajtova(Ako na Zapadu žele da budu kanibali, sretno im bilo,ja i moja porodica sigurno nećemo ni po cenu smrti!)
Hvala na pažnji.
 

Back
Top