BIOS

nidzasrb

Početnik
Poruka
43
Imam neki malo stariji komp sa plocom Tomato Board A845E , Kako mogu videti verziju BIOS-a jer bih skinuo noviju verziju iz razloga sto imam problem sa Windows-om xp sp2
ostalo mi je jos da probam da Flesujem BIOS Pa ako neko zna neka se javi na nokola041@yahoo.com , hvala u napred
 
To je koliko znam "Zida Tehnologis" proizođač , inače u bios ulaziš ako pri startu kompa stisneš taster "Del" na tastaturi i onda ulaziš u bios.
 
A koji problem imaš sa instalacijom Windows-a? Treba pogledati šta donosi nova verzija BIOS-a, pa onda flešovati - možda nije problem u tome.
 
maksvel:
A koji problem imaš sa instalacijom Windows-a? Treba pogledati šta donosi nova verzija BIOS-a, pa onda flešovati - možda nije problem u tome.

Problem je gasenje kompa,ja podignem sisnen i sve radi normalno ali kada hocu da ga ugasim on ugasi hdd a kuleri rade i svetli ona lampica onda ga ja ugasim na dugme i dalje svetli lampica a na Windows sp 1 radi sve normalno i gasi se bez problema,a meni treba sp 2
 
Moze nidzasrb da kupi i nov auto, ali mu to nece resiti problem.
start>programs>control panel>power management>power options>enable advanced power management support
pozdrav.
 
E,ovako imam jedno pitanje ne znam sta sam uradio ali kad god upalim neku igricu npr.Battlefield 2 pokrene se neki bios i piše:Begining dump of physical memory pa da li neko može da mi kaže šta da uradim
 
E,ovako imam jedno pitanje ne znam sta sam uradio ali kad god upalim neku igricu npr.Battlefield 2 pokrene se neki bios i piše:Begining dump of physical memory pa da li neko može da mi kaže šta da uradim
Imas svoju temu o tome, ne guraj se u tudje...;-)

Sto se tice problema mislim da je softverske prirode.fleshovanje BIOSa doprinosi hardverskoj kompatibilnosti. XP ima dosta bugova sto se tice standbya i gasenja...Potrazi tu resenje problema.
 

Back
Top