Eu ili ne???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Пошто ове теме још није било :lol: :lol: :lol: НЕ
liondodo.gif
 
Evo ja lično ne bi voleo. Šta je Srbija korisno dobila od EU i NATO-a, osim rata, otimanja teritorije, i podržavanja mržnje među narodima u Srbiji i Srpskim pokrajinama. Daleko im lepa kuća a nas nek ostve na miru.
 
Street fighter:
Evo ja lično ne bi voleo. Šta je Srbija korisno dobila od EA i NATO-a, osim rata, otimanja teritorije, i podržavanja mržnje među narodima u Srbiji i Srpskim pokrajinama. Daleko im lepa kuća a nas nek ostve na miru.
Albaniju su svi ostavili na miяu... pa opet u pяoteklih 50 godina to baš i nje bila "zemlja snova"...
 
Врло једноставно:
- сада нисмо у ЕУ, значи ако не униђемо биће стање као и сада
- ако уђемо у ЕУ убрзо ће се иста распасти, значи опет исто стање као и сада.

Историја је показала да у коју год царевину, краљевину, републику... уђе Србија као њен саставни део она се пре или касније распала.
Отоманска империја, Аустроугарска монархија, Краљевина Југославија (СХС), Трећи Рајх, СФРЈ, СРЈ, СЦГ - ово су примери из историје, а историја је учитељица живота.
 
Pijanista:
Врло једноставно:
- сада нисмо у ЕУ, значи ако не униђемо биће стање као и сада
- ако уђемо у ЕУ убрзо ће се иста распасти, значи опет исто стање као и сада.

Историја је показала да у коју год царевину, краљевину, републику... уђе Србија као њен саставни део она се пре или касније распала.
Отоманска империја, Аустроугарска монархија, Краљевина Југославија (СХС), Трећи Рајх, СФРЈ, СРЈ, СЦГ - ово су примери из историје, а историја је учитељица живота.


:lol: :lol: A neko reče da smo talenti da izazovemo i svetski rat.
 
Pijanista:
Врло једноставно:
- сада нисмо у ЕУ, значи ако не униђемо биће стање као и сада
- ако уђемо у ЕУ убрзо ће се иста распасти, значи опет исто стање као и сада.

Историја је показала да у коју год царевину, краљевину, републику... уђе Србија као њен саставни део она се пре или касније распала.
Отоманска империја, Аустроугарска монархија, Краљевина Југославија (СХС), Трећи Рајх, СФРЈ, СРЈ, СЦГ - ово су примери из историје, а историја је учитељица живота.
А кад је то, и како "Србија ушла у Аустро-Угарску као у саставни део"? :roll:

А није ушла ни у Отоманску, него је, чини ми се, било - обрнуто.

Нити у Трећи Рајх.

Или је то неко ново виђење историје? ;)

А, ни у Кр. СХС, СФРЈ, итд. није "ушла", заправо.
 
De_Sisti:
ih sto volim kada sam u pravu... :-) ;)
Сад мало ја да покварим. :lol: Ниси у праву. Ипак НЕ у ЕУ, али направићемо ми свој лепи стандард у "нашој малој фирми" а онда ћемо да им се плезимо и да их вређамо :lol:
 
Lacibg:
Сад мало ја да покварим. :lol: Ниси у праву. Ипак НЕ у ЕУ, али направићемо ми свој лепи стандард у "нашој малој фирми" а онда ћемо да им се плезимо и да их вређамо :lol:



A da li može bez vredjanja? :lol:
 
Lacibg:
Сад мало ја да покварим. :lol: Ниси у праву. Ипак НЕ у ЕУ, али направићемо ми свој лепи стандард у "нашој малој фирми" а онда ћемо да им се плезимо и да их вређамо :lol:

znas zasto sam ipak za EU...

njihov put razvoj je proveren... i deluje... pogledaj primere spanije, portugalije i grcke.... kod njih se sve promenilo nakon ulaska...

zato mislim da je bolje da krenemo uhodanom stazom, nego da izmisljamo sami nesto pa da nam se opet, ne daj Boze desi, drustvena svojina i samoupravljanje il neki vid buvlje trzisne ekonomije...

nije EU idealna... ni najmanje.... ali trenutno bolje od ovog sto imamo...

jedine zemlje u evropui koje sebi mogu da priuste neulazak u Eu su :
1) Norveska (zbog nafte)
2) Svajcarska (tradicionalna neutrrlanost)
 
Norma Kampl:
А кад је то, и како "Србија ушла у Аустро-Угарску као у саставни део"? :roll:
Северни део наше државе који називамо Војводина, је пре много љета био у саставу АУ монархије и тада се звао ''Војводство Српско и Тамишки Банат''.

Norma Kampl:
А није ушла ни у Отоманску, него је, чини ми се, било - обрнуто.

Нити у Трећи Рајх.
Није ушла добровољно него је била окупирана од истих, значи у њиховом саставу.
Norma Kampl:
Или је то неко ново виђење историје? ;)
Шта ту има ново?
Norma Kampl:
А, ни у Кр. СХС, СФРЈ, итд. није "ушла", заправо.
Њих је стварала.
Све у свему, у којој год империји је била (добровољно, на силу или као оснивач) она више не постоји.
 
Lacibg:
Сад мало ја да покварим. :lol: Ниси у праву. Ипак НЕ у ЕУ, али направићемо ми свој лепи стандард у "нашој малој фирми" а онда ћемо да им се плезимо и да их вређамо :lol:
А, ако нас буду нервирали има да их и бомбардујемо, јел' тако?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top