mononukleoza

  • Začetnik teme little_scared_chicken
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
L

little_scared_chicken

Gost
Da li je moguce da osoba ima mononukleozu ali da uopste ,ni posle 3-4 meseca ne oseca nikakve simptome a da njen novi partner od nje to zakaci
 
Nije moguce.Da bi neko imao mononukleozu mora prvo da ima klinicku sliku,ne postoje asimptomatski oblici,i mononukleoza mora biti dokazana virusoloski.
E sad problem je sto mononukleoza ima jako dugu inkubaciju,do 2 puna meseca.A mogucnost dobijanja bolesti je najveca pred samo ispoljavanje oboljenja i u toku oboljenja.
To jeste bolest poljubca(a tako se zove zbog godista u kome se javlja) ali to ne znaci da se dobija samo ljubljenjem,u pitanju je jedna kapljicna infekcija,sto znaci da se moze dobiti i u gradskom saobracaju ako vam se neko sa mononukleozom lepo iskaslje u lice.
 
Kao sto sam vec na jednom mestu opisala mononukleoza lici na grip ili anginu,vidljivi su paketi zlezda po vratu,postoji temperatura,promene na krajnicima..promene u krvi,znaci to je stanje kad si bas bolestan.
 
Ajoj izvini sto sam te ovako udavila ali bas sam se prepala jer imam slicne simptome i vremenski period razvitka infekcije se podudara ali..... sad vidim da mozda i nije.Ah saznacemo sutra
 
Pre 32 dana sam dobila temperaturu u rasponu od 37 do 37 sa 5, prve dve nedelje je bilo propraceno kijavicom, posto cesto imam streptokoke, radjen je bris grla i nosa koji je bio cist. Pre dve nedelje na infektivnoj mi je uzeta krv na razne analie, i danas sam saznala da sam EBV pozitivna. Temperaturu i dalje imam, nikeada nije ni prestajala , evo u kontinuitetu 32 dana,zlezde mi nisu natekle, mnogo mi se spava vec danima. I pored temperatutre bila sam mnogo aktivna zato sto sam zbog Bolonje morala da idem na fakultet, danas mi je zabranjeno fizicko naprezanje. Lalva hrane se preporucuje u ovom slucaju posto mi nista tacno niej receno, ali su mi neke drugarice pominjale da je potreban spe ifican rezim ishrane.
Hvala unapred.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top