Mrznja prema Srbima i ne-razumevanje!

Mali_Oglasi

Aktivan član
Poruka
1.887
Pocnimo redom... Pokusacu da izvucem cinjenice sto vise mogu...

Hrvati nas mrze-Proterali su iz Srpske krajne 250 000 Srba...

Slusao sam Bosanske majke(muslimanke) kako govore(posle presude u vezi genocida da Srbi NISU krivi)... Kako su SVI Srbi za njih krivi... Osecala se velika mrznja u njihovom govoru... Izgubile su sinove, cerke, muzeve... Pa i Srpkinje su to isto izgubile... Ali one ne mrze toliko mnogo ili bar nisam cuo za tako nesto...

Albanci nas mrze zbog ratova, koji su preziveli... Jer su se setili, kako je teritorija Kosova i juga Srbije bila njihova pre 4000 i vise godina..Podseticu vas oni sebe smatraju Ilirima...

Makedonci hapse nase gradjane. Ne priznaju nam crkvu i pokusavaju da se otrgnu od nekih kompleksa koje imaju sa Srbijom, time sto ce joj nauditi... Mislim nezavisni ste daj manite nas vise!

Crnogorci kao i Makedonci poceli su da hapse gradjane Srbije, (navika pojedinih CG politicara optuzivati Srbe za sve, ostala je i posle nezavisnosti... Na zalost). Da bi naudili Srbiji, Hrvati su im postali najveci prijatelji a Predsednik Hrvatske Mesic, pocasni gradjanin Podgorice...

Sto se tice mene, na Crnogorce i dalje cu gledati kao i na Ruse :)

Ne znam da li se secate, crtanog filma iz 97... Pod Turskom proizvodnjom... Inace zabranjnog za prikazivanje... Gde Muslimanke beze od Srba... Inace cilj je crtanog filma je bio stvaranje mrznje kod dece prema Srbima... Znaci i Turci...

Ljudi koji mrze Srbiju a zive u njoj, e to ne mogu da razumem...

Mislim da pod uticajem svih ovih nacija ni Ameri nas ne vole... Kao ni pola evrope...

Ne znam kako ostali razmisljaju ali po meni sa Rumunima imamo najbolje odnose... Mada ni Madjari nisu daleko :) Sto se tice suseda... (Madjari su me odusevili kada su uhapsili Tacija... Svaka cast, samo jos da su nam ga izrucili i da nije bilo pritiska Amera).

Sto se tice ne-razumevanja... Ljudi su zaslepljeni mrznjom, Kada im kazem da u Vojvodini*Deo SRBIJE* Imate Hiljadu nacija... I Siptara i Makedonaca i Slovaka i Rumuna.. Nece da poveruju... Kazu Srbija je to okupirala... A istina je da ju je dobila posle prvog svetskog rata! A inace Srbi su Vojvodinu branili vekovima unazad... Dok ovi nasi Srbi sa juga na sve to gledaju kao "to moze biti vrlo zajebano"... Tesko mi je ubediti nekog Srbina kako se zivi u Vojvodini a ne nekog ko nije iz Srbije...
Najveca zemlja tolerancije u SFRJ je bila Vojvodina... I to su cinjenice... To je bila i ostala...


Meni se cini da ovaj fenomen "mrznja prema Srbiji", se ne moze izbrisati... Oni na tome rade... Vekovima... Uce svoju decu kako da mrze Srbe... Niko nas od ovih ne voli i to je cinjenica!
 
Да, прочитао сам. Хм, да, Војводина је светли пример за целу Европу. Али, сагласан си да војвођански Срби имају умногоме другачији менталитет од јужнијих Срба?
 
Marqueaux:
Да, прочитао сам. Хм, да, Војводина је светли пример за целу Европу. Али, сагласан си да војвођански Срби имају умногоме другачији менталитет од јужнијих Срба?


Slazem se... Ali to je samo zbog ne-razumevanja! Oni iz Novog Pazara se ne razlikuju uopste...
 
У политици нема ЉУБАВИ и не треба ни да је буде. Мислиш ли да се у тзв.јевропи људи ВОЛЕ.........не..... само интерес их у свему руководи.

Мржња на Србе је на територији бивше СФРЈ произведена путем медија и обавештајних служби да би лакше завладали овом територијом јер су Срби познати
као веома курчевити и непослушни народ. ОДАВНО СУ ЗАЦРТАЛИ ДА ЋЕ СТВОРИТИ
НА БАЛКАНУ ОНОЛИКО ДРЖАВИЦА КОЛИКО ЈЕ ПОТРЕБНО ДА БИ У СВАКОЈ ОД
ЊИХ СРБИ БИЛИ МАЊИНА - те да би на тај начин одузели било какву МОЋ Србима.
 
Срби у Војводини су се срели са Чесима, Словацима, Мађарима, Немцима, Румунима.... Они су тада већ живели заједно неко време и вероватно навикли једни на друге и узајамно се трпели без проблема, да не кажем поштовали, што су Срби прихватили и једноставно се уклопили у нови образац живљења. А ови на југу су живели са Турцима ( и "Турцима") и Циганима највише, а ту су сва три народа, посебно овај други, гајила нулту толеранцију к осталима и била без жеља за миран саживот. И ја верујем да су зато и данас те средине тако затворене и нетолерантне, чак ксенофобичне.
 
Marqueaux:
Да, прочитао сам. Хм, да, Војводина је светли пример за целу Европу. Али, сагласан си да војвођански Срби имају умногоме другачији менталитет од јужнијих Срба?

Izvini, ali malo si oglupavio, ne zameri...Ja sam Srbin iz N.Sada, sa očeve strane koreni dosežu ( a đe će drugo no do Morače :D ), sa majčine su "domoroci", znači od Čarnojevića pa na ' vamo...I u čemu se razlikujem od nekakvih "južnih" Srba, osim što se kao ljudi razlikujemo, bez obzira na pripadnost naciji ????

Moja žena je iz "Srbije", hoću reći, van Vojvodine, ali baš iz za'ebanog kraja kraj Drine, pa se ne razlikuje mnogo od naših "Sosa" iz viceva (voli Q kao i sve druge :cool: ).

Moj brat od tetke je hmmm..Srbin/Mađar, fifti-fifti što bi rekli...A dolazi mi na krsnu slavu :roll:
Deda od jednog mog rođaka je musliman i zamisli, zovem ga na slavu :shock: a?

Vojvodina je čudo - ali samo ako se ne preteruje - U SVAKOM POGLEDU I OD BILO KOGA, mada, hebi ga, ipak se malKo više "srbuje" :D
 
Архангел:
Izvini, ali malo si oglupavio, ne zameri...Ja sam Srbin iz N.Sada, sa očeve strane koreni dosežu ( a đe će drugo no do Morače :D ), sa majčine su "domoroci", znači od Čarnojevića pa na ' vamo...I u čemu se razlikujem od nekakvih "južnih" Srba, osim što se kao ljudi razlikujemo, bez obzira na pripadnost naciji ????

Moja žena je iz "Srbije", hoću reći, van Vojvodine, ali baš iz za'ebanog kraja kraj Drine, pa se ne razlikuje mnogo od naših "Sosa" iz viceva (voli Q kao i sve druge :cool: ).

Moj brat od tetke je hmmm..Srbin/Mađar, fifti-fifti što bi rekli...A dolazi mi na krsnu slavu :roll:
Deda od jednog mog rođaka je musliman i zamisli, zovem ga na slavu :shock: a?

Vojvodina je čudo - ali samo ako se ne preteruje - U SVAKOM POGLEDU I OD BILO KOGA, mada, hebi ga, ipak se malKo više "srbuje" :D


O Vojvodini mozemo da pricamo do sutra... I slazem se sa vecinom stvari... Ako nisi bio na jugu... Okolina Pirota, Novi Pazar... Ljudi ne mogu da zamisle zivot zajedno sa Madjarima i Rumunima... Ne-Razumevanje... I jeste, Vojvodina je CUDO ;)
 
Аранђеле, занимљиво је да ви Војвођани углавном се ограђујете од тог става да сте мало другачији. Можда се мени чини, али мислим да као неко ко живи "на средини", и као неко ко и није Србин, имам мало бољи почетни услов за бивање изван ситуације.
Не мислим ја на не знам какве разлике, али ми се чини да су Срби у Војводини мало другачији... Добро, ово је генерализовање, што није добро, свако је своја душа, али сам стекао такав утисак, а и нисам једини...
 
eremita:
У политици нема ЉУБАВИ и не треба ни да је буде. Мислиш ли да се у тзв.јевропи људи ВОЛЕ.........не..... само интерес их у свему руководи.

Мржња на Србе је на територији бивше СФРЈ произведена путем медија и обавештајних служби да би лакше завладали овом територијом јер су Срби познати
као веома курчевити и непослушни народ. ОДАВНО СУ ЗАЦРТАЛИ ДА ЋЕ СТВОРИТИ
НА БАЛКАНУ ОНОЛИКО ДРЖАВИЦА КОЛИКО ЈЕ ПОТРЕБНО ДА БИ У СВАКОЈ ОД
ЊИХ СРБИ БИЛИ МАЊИНА - те да би на тај начин одузели било какву МОЋ Србима.
Да , тачно.
Није ту реч о "мржњи" или "љубави", у дословном смислу.
Само бих додала, нарочито у вези с том "производњом" да то није ништа "од јуче".

У овом или оном облику, постоји, већ око 2 века.

Таман откако су Срби почели да се ослобађају од Турака, и поново праве своју државу.

Напросто су - интереси великих сила да се не дозволи једна јака држава на Балкану. У овом случају, ми имамо баш ту невољу - да је то наша, српска.
 
Marqueaux:
Аранђеле, занимљиво је да ви Војвођани углавном се ограђујете од тог става да сте мало другачији. Можда се мени чини, али мислим да као неко ко живи "на средини", и као неко ко и није Србин, имам мало бољи почетни услов за бивање изван ситуације.
Не мислим ја на не знам какве разлике, али ми се чини да су Срби у Војводини мало другачији... Добро, ово је генерализовање, што није добро, свако је своја душа, али сам стекао такав утисак, а и нисам једини...


Vojvodinu sam dao kao primer, kakva je Srbija i kakvi su Srbi... Ne znam odakle si ali Hrvati u Dalmaciji i Slavoniji se razlikuju, Hercegovci i Bosanci se razlikuju... To je normalno i ne treba deliti... Ali ovde pricamo o mrznji prema Srbima... A SRBI ZIVE I U VOJVODINI... Kao vecina :) Znaci mrze i mene i sve SRBE!
 
Marqueaux:
Аранђеле, занимљиво је да ви Војвођани углавном се ограђујете од тог става да сте мало другачији. Можда се мени чини, али мислим да као неко ко живи "на средини", и као неко ко и није Србин, имам мало бољи почетни услов за бивање изван ситуације.
Не мислим ја на не знам какве разлике, али ми се чини да су Срби у Војводини мало другачији... Добро, ово је генерализовање, што није добро, свако је своја душа, али сам стекао такав утисак, а и нисам једини...

To malo bolje obrazloži, nisi jasan...Ali, da krenemo od nekih osnova - nemoj me zamišljati kao Srbinom iz Vojvodine, zamisli me kao čoveka iz Vojvodine...Znači, kad se negde upoznamo (recimo, na Kopaoniku) sigurno se nećemo upoznati kao "drago mi je ja sam Srbin iz Vojvodine, drago mi je ja sam ______iz N.Pazara, na pr. ), jedino ako se ja zovem Srpko, a ti Ištvan/Ismet/Fadilj/Pavel/Martin/Hrvoje... :D

Uopšte, Srbi su drugačiji koliko i svi ostali ljudi koji dođu na EXIT (pa vidiš da to i nisu neke razlike), ili u Guču (a tek tamo ti ništa nije jasno), ili na more...Tek tamo nema velikih razlika, if you know what I mean :cool:

Tako, da...

Be cool :cool:
 
Norma Kampl:
Да , тачно.
Није ту реч о "мржњи" или "љубави", у дословном смислу.
Само бих додала, нарочито у вези с том "производњом" да то није ништа "од јуче".

У овом или оном облику, постоји, већ око 2 века.

Таман откако су Срби почели да се ослобађају од Турака, и поново праве своју државу.

Напросто су - интереси великих сила да се не дозволи једна јака држава на Балкану. У овом случају, ми имамо баш ту невољу - да је то наша, српска.


Са овим сам сагласан. Највећи грех Срба, у самој суштини, јесте тај што су се обрели баш на овом месту...
 

Back
Top