dokumentarni film "Pad Krajine" RTS 1

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.059
Dokumentarni film «Pad krajine» bavi se skrivenim i do sada nedovoljno objašnjenim političkim i diplomatskim igrama koje su u augustu 1995. godine dovele do pada Republike Srpske Krajine i stradanja velikog broja ljudi. O svemu što je prethodilo padu Krajine u filmu govore nekadašnji neprijatelji sa bojnog polja, generali krajinske i hrvatske vojske, diplomate, pregovarači, kao i Tuđmanovi i Miloševićevi emisari koji su iza scene vukli konce ovog rata. Svedočenja nekih od aktera ovog događaja bacaju sasvim novo svetlo na do sada poznate činjenice o padu RSK i ukazuju da je prećutna saglasnost Franji Tuđmanu za «Oluju» stigla ne samo iz Vašingtona, već možda i iz Beograda. Autori filma, između ostalog, pokušavaju da ponude odgovore i na pitanja - jesu li Franjo Tuđman i Slobodan Milošević jedan drugome bili «najbolji neprijatelji» i ko je ljudskim životima i teritorijama trgovao za gorivo, novac ili cigarete, da li bi stradanje i egzodus stotina hiljada ljudi bili izbegnuti da je rukovodstvo Srba iz Krajine prihvatilo plan Z-4 ili bi samo «Oluja» umesto u avgustu stigla u novembru.

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNews=194616&belong=&rec=Pad krajine

Najupečatljivije:
Martić zove Miloševića 04.08.1995. i pita "predsedniče, šta da ja radim sada?"; Milošević;" ubiji se!!"
Pupovac kod Tuđmana 1997; Tuđman:"ima li vas više od 3%?"

Kako je taj narod pušten niz vodu, ne samo od Miloševića, već i Karadžića, kako je taj narod imao ograničene i nesposobne predstavnike, kako je sve bila lakrdija i farsa i kako je u stvari u Beogradu rešeno srpsko pitanje samostalne Hrvatske u hrvatsku korist.
 
Alekasandar3:
Значи јесу ли за холокауст криви Немци или Јевреји?
По вама Јевреји јер нису довољно бежали од Немаца...
ja ne govorim o ubijanju, niko ne spori da su ubijali Hrvati, ali govorim o svemu ostalom...o tome kako su najprostije da kažem izj@bani od strane Miloševića i Karadžića...o tome se radi.
 
deki12345:
Najveca njihova greska je bila sto nisu prihvatili plan Z 4.
Највећа грешка Јевреја је била што нису побегли раније.
Али то не оправдава Немце и холокауст.

Дакле оставите се З-4.
када неко одбије план то не оправдава друг страну да почини ратне злочине.
 
Da su prihvatili plan Z4 bili bi zaštićeni kao beli medvedi, ali očigledno nekom nije odgovaralo! Šta mislite ko danas privatizuje po Srbiji i kojim parama? Pa tim RATNIM parama! Samo sirotinja uvek nastrada!!! Meni je samo žao tog napaćenog naroda, a ove likove ( Milošević, Martić, Babić, Karadžić, Mladić, itd..) sve treba deportovati u hag da odgovaraju!!!
 
Alekasandar3:
Највећа грешка Јевреја је била што нису побегли раније.
Али то не оправдава Немце и холокауст.

Дакле оставите се З-4.
када неко одбије план то не оправдава друг страну да почини ратне злочине.
nije suština ove teme na ubijanju i ratnim zločinima, ovde je akcenat o političkim igrama i potkusurivanjem tim narodom tamo.
Ovde jeste suština plan Z4 i kome je odgovaralo i kome nije odgovaralo.
 
Pa nije ni cudo sto je propala kada su je vodili provincijski pandur sa sve brkovi Martic ,predratni magacioner Hadzic ili intelktualna gromada onaj ludi profesor Jarcevic iz Zadra sto ide po radikalskim skupovima i prica kako su Jevreji ustvari judeizirani Srbi ,ko im je kriv sto su slusali Slobu i obrali balvane i kurcili se do neba 91. a onda kad je zagustilo dobili qitu od tog istog Slobe i njegove dvorske budale Seselja to je isto kao i sa onim sa Kosova sto su ljubili Slobinu sliku i drzali je umesto ikone pa sada cuce u iseljenickim centrima sto kaze narod svaka se skola placa :(
 
Alekasandar3:
Највећа грешка Јевреја је била што нису побегли раније.
Али то не оправдава Немце и холокауст.

Дакле оставите се З-4.
када неко одбије план то не оправдава друг страну да почини ратне злочине.

Sa' će ti ovo dvoje pajaca - pijanaca to objasniti...cccc, ne zna čovek dal' da im se smeje il' da ih žali paćenike. :roll: :confused:
:lol:
 
filatelista:
nije suština ove teme na ubijanju i ratnim zločinima, ovde je akcenat o političkim igrama i potkusurivanjem tim narodom tamo.
Ovde jeste suština plan Z4 i kome je odgovaralo i kome nije odgovaralo.

Мислим да је тако рећи малоумно ОПТУЖИТИ ЗА СВЕ ШТО СЕ ДОГАЂАЛО СА СРБИМА ИЗ РСК МИЛОШЕВИЋА И ТУЂМАНА... и не само малоумно, него веома кратковидо, неинтелигнетно и "на прву лопту". Цела ујдурма и унапред планирано и одавно осмишљено прогањање, протеривање и страдање Срба није потекло од идиота на тадашњој власти. Те игре су компликованије, а РТС је понудио "своју" варијанту за прост народ. Па тако и не чуди какве си ти закључке извукао.
 
eremita:
Мислим да је тако рећи малоумно ОПТУЖИТИ ЗА СВЕ ШТО СЕ ДОГАЂАЛО СА СРБИМА ИЗ РСК МИЛОШЕВИЋА И ТУЂМАНА... и не само малоумно, него веома кратковидо, неинтелигнетно и "на прву лопту". Цела ујдурма и унапред планирано и одавно осмишљено прогањање, протеривање и страдање Срба није потекло од идиота на тадашњој власти. Те игре су компликованије, а РТС је понудио "своју" варијанту за прост народ. Па тако и не чуди какве си ти закључке извукао.
e nek' si mi rek'o :grin: :grin: :grin:
 
eremita:
Мислим да је тако рећи малоумно ОПТУЖИТИ ЗА СВЕ ШТО СЕ ДОГАЂАЛО СА СРБИМА ИЗ РСК МИЛОШЕВИЋА И ТУЂМАНА... и не само малоумно, него веома кратковидо, неинтелигнетно и "на прву лопту". Цела ујдурма и унапред планирано и одавно осмишљено прогањање, протеривање и страдање Срба није потекло од идиота на тадашњој власти. Те игре су компликованије, а РТС је понудио "своју" варијанту за прост народ. Па тако и не чуди какве си ти закључке извукао.



Mito, to što sam sinoć gledala na RTS, veruj mi na reč, uživo sam slušala 95. u avgustu od "mojih izbeglica" iz Knina.

Istina je često bolna, ali šta se može. Ti naravno meni nećeš verovati, zato što imaš neku predstavu o dogadjajima koju nećeš da menjaš, ali je to zaista tako bilo.

A o zločinima nad izbeglicama, šta da kažem, osim onog što sam već sto puta do sada rekla - monstruozno.
 
Pad Krajine je sastavni deo Hrvatske politike unistavanja i progona jednog naroda kao i stvaranje ciste etnicke i novostvorenu drzave na temelju NDH.
Sam film je trebao prikazati elemente istog (genocida, zlocina, ubistava civila..), ali nije, pravio ga je zna se ko ............medju ostalom, uzgred i za one sto vole btw. i da opravda paljevinu Skupostine u liku liberalnih vizija "demokratskog" prihvatanja realnosti, samo sto prsljenovi kocme trpe............. i pokrivena RORA -sto iste mami i privlaci.
Film je govorio drugo, a ne ono za sta su paljene svece.
A sagovornici kao i ocigledna montaza glasa Gotovine kada se kao "ljuti" za zlocine izvrsene ulaskom u Knin, ne treba ni komentarisati.Dovoljno.
Otom potom.
Ko razume shvatice, a ko ne zeli..najlepse je lutati sam. :twisted: :twisted: :twisted:
 
Alekasandar3:
Највећа грешка Јевреја је била што нису побегли раније.
Али то не оправдава Немце и холокауст.

Дакле оставите се З-4.
када неко одбије план то не оправдава друг страну да почини ратне злочине.

Odbijanjem plana Z 4, dali su Hrvatima odresene ruke da usetaju u Krajinu, iako su znali da nisu imali nikakve sanse da im se suprostave. Mogli su Hrvatima da pariraju 1991., 1992., ali 1995. nikakve sanse nisu imali! Problem Srba iz RSK-a je bio taj sto su ih vodili nesposobni i neuki ljudi kao sto su Martic i Hadzic. Samo da su prihvatili plan Z 4, sada bi imali drzavu u drzavi, a Hrvati nista ne bi mogli....
Sto se zlocina tice, uvek cu Hrvate mrzeti zbog klanja tih staraca tamo.... i plackanja i svega ostalog.
 

Back
Top