dokumentarni film "Pad Krajine" RTS 1

filatelista:
Da ljubiš Nazorovu sliku svaki dan, inače bi se javljao iz Argentine.
kraj diskusije sa tobom.

vladimir nazor?

to je tip koji je lizao stopala Paveliću sve do 1943.godine i kapituliranja italije,a onda na NAGOVOR prešao komunistima?

to je tip koji je dao pravnu osnovu i temelj za ubijanje bez suda i presude?

vladimir nazor je ZLOČINAC.

ako nećeš više o tome,ok je...i meni je dosadilo. :)
 
Karlito Brigante:
Pa i Tuđman je zločinac,a ljubite mu d***!?

tuđman i mesić su veleizdajnici.

tuđman jer nas je prevario i nije napravio ono što je obećao - nacionalnu državu hrvatskog naroda.a pričao je "hrvatska puška na hrvatskom ramenu,hrvatski novčanik u hrvatskom džepu".

lagao je,ok?

a mesić?

zato jer je još 1991.godine izveo državni udar,pod pokroviteljstvom franje tuđmana.

smeće su i jedan i drugi.
 
svetolik trpkovic:
Tako je Jery nadji nekog tu zaostalog mudzahedina sigurno ih ima u Sandzaku pa se obrezi, pusti bradu i pridruzi im se to su prave junacine kad je izbio rat dolazili su cak iz Irana i Jordana da se bore za svoju islamsku bracu iz BiH iako su hiljade kilometara daleko ,a verovatno nisu znali ni gde je Bosna -to su pravi ljudi za tebe "casnog pojedinca" :mrgreen:

ova ti je dobra :lol:
 
mi srbi placamo cenu sopstvene gluposti. cena ta ideja drzave jugoslavije je hrvatska smicalica i podmetacina nasim glupim precima. to je bila njihova fora da sa porazene strane predju na stranu pobednika prvog svetskog rata.

zajebali su nas, pobili, proterali, pokrstili - etnicki ocistili, unistili - i ja im to priznajem. nema njigavijih i dvolicnijih nacija od latina i hrvata. latini su stare varalice kaze jedna poslovica. isto vazi i za hrvate.

stvarno trebas biti mnogo pametan da sa porazene strane predjes u pobednike, ili biti mnogo glup da sa pobednicke strane predjes u porazene. A za sve smo krivi mi Srbi . Jer da nije bilo nas niti bi Hrvati presli u pobednike niti bi mi danas bili porazeni.

i sami smo za to krivi. i sad ne treba lamentirati na zlom sudbinom nego izvuci pouke za buducnost.

Treba izvuci pouku. Multietnicke drzave su zlo seme sukoba i ratova u buducnosti.

Teritoriju koju Srbi i Srbija kontrolisu treba etnicki ocistiti , ne ubijanjem vec mirno, tiho, pokvareno i podmuklo. Onako kako to rade Hrvati. I od neprijatelja mozes mnogo toga nauciti.

A ako to ne uradimo mi danas, nasa deca i unuci ce snositi posledice toga u nekom novom ratu.[

Zato ono sto mozes uraditi danas ne ostavljaj za sutra.
 
Jerry Ropero:
mi srbi placamo cenu sopstvene gluposti. cena ta ideja drzave jugoslavije je hrvatska smicalica i podmetacina nasim glupim precima. to je bila njihova fora da sa porazene strane predju na stranu pobednika prvog svetskog rata.

zajebali su nas, pobili, proterali, pokrstili - etnicki ocistili, unistili - i ja im to priznajem. nema njigavijih i dvolicnijih nacija od latina i hrvata. latini su stare varalice kaze jedna poslovica. isto vazi i za hrvate.

stvarno trebas biti mnogo pametan da sa porazene strane predjes u pobednike, ili biti mnogo glup da sa pobednicke strane predjes u porazene. A za sve smo krivi mi Srbi . Jer da nije bilo nas niti bi Hrvati presli u pobednike niti bi mi danas bili porazeni.

i sami smo za to krivi. i sad ne treba lamentirati na zlom sudbinom nego izvuci pouke za buducnost.

Treba izvuci pouku. Multietnicke drzave su zlo seme sukoba i ratova u buducnosti.

Teritoriju koju Srbi i Srbija kontrolisu treba etnicki ocistiti , ne ubijanjem vec mirno, tiho, pokvareno i podmuklo. Onako kako to rade Hrvati. I od neprijatelja mozes mnogo toga nauciti.

A ako to ne uradimo mi danas, nasa deca i unuci ce snositi posledice toga u nekom novom ratu.[

Zato ono sto mozes uraditi danas ne ostavljaj za sutra.

a koga vi trebate proterati?
po tvom?

Kosovo će ionako da ode pa će Srbija biti maltene isto etnički čista država ko i Hrvatska

jedino ako misliš proterati onih 2 milijuna Albanaca sa Kosovo

samo pitam ja tebe kako i koga ćeš dole naseliti?

što ne odeš ti prvi dole nađeš ženu (čitak žrtvu) i napraviš 10ero dece i pokažeš svojim primjerom :mrgreen: :mrgreen:
 
svetolik trpkovic:
Tako je Jery nadji nekog tu zaostalog mudzahedina sigurno ih ima u Sandzaku pa se obrezi, pusti bradu i pridruzi im se to su prave junacine kad je izbio rat dolazili su cak iz Irana i Jordana da se bore za svoju islamsku bracu iz BiH iako su hiljade kilometara daleko ,a verovatno nisu znali ni gde je Bosna -to su pravi ljudi za tebe "casnog pojedinca" :mrgreen:


pa oni mozda jesu neprijatelji al im se mora odati priznanje na doslednosti u borbi za sopstvene ciljeve, za razliku od tebe koji si se kao poslednja jajara krio na tavanu nekog salasa u sremu da te slucajno ne pokupi VP i posalje tamo gde ti je bila duznost da se javis.
 
tokyo:
a koga vi trebate proterati?
po tvom?

Kosovo će ionako da ode pa će Srbija biti maltene isto etnički čista država ko i Hrvatska

jedino ako misliš proterati onih 2 milijuna Albanaca sa Kosovo

samo pitam ja tebe kako i koga ćeš dole naseliti?

što ne odeš ti prvi dole nađeš ženu (čitak žrtvu) i napraviš 10ero dece i pokažeš svojim primjerom :mrgreen: :mrgreen:

trebamo srbiju ocistiti od bosnjaka, albanaca i vas hrvata . jednako podmuklo kako ste vi ocistili hrvatsku od srba i u njihove kuce naselili hrvate iz drugih krajeva. kako to da u kninu su danas hrvati vecina kad znamo da su Srbi 1991. godine cinili 95% stanovnistva Knina? Pa prosto, po principu spaljene zemlje unistene su sve srpske kuce. U one koje nisu unistene naseljeni su Hrvati bezzemljasi i Hrvati iz BIH.

Evo skoro mi je prijatelj bio u rodnoj kuci u zaledju Zadra, kaze jos se oseca miris garevine . U selu sem staraca nema nikoga. Bio da obnovi ono sto ste vi unistili . Ne misli se nikad vratiti, al eto sredjuje kucu da ima gde prespavati kad dodje 1 godisnje da obidje grobove predaka.
 
Jerry Ropero:
trebamo srbiju ocistiti od bosnjaka, albanaca i vas hrvata . jednako podmuklo kako ste vi ocistili hrvatsku od srba i u njihove kuce naselili hrvate iz drugih krajeva. kako to da u kninu su danas hrvati vecina kad znamo da su Srbi 1991. godine cinili 95% stanovnistva Knina?
.

Pravu si godinu dao za usporedbu :!: :evil:

kad ste protjerali Hrvate iz te vaše takozvane rskrajne :roll:
 
Jerry Ropero:
trebamo srbiju ocistiti od bosnjaka, albanaca i vas hrvata . jednako podmuklo kako ste vi ocistili hrvatsku od srba i u njihove kuce naselili hrvate iz drugih krajeva. kako to da u kninu su danas hrvati vecina kad znamo da su Srbi 1991. godine cinili 95% stanovnistva Knina? Pa prosto, po principu spaljene zemlje unistene su sve srpske kuce. U one koje nisu unistene naseljeni su Hrvati bezzemljasi i Hrvati iz BIH.

Evo skoro mi je prijatelj bio u rodnoj kuci u zaledju Zadra, kaze jos se oseca miris garevine . U selu sem staraca nema nikoga. Bio da obnovi ono sto ste vi unistili . Ne misli se nikad vratiti, al eto sredjuje kucu da ima gde prespavati kad dodje 1 godisnje da obidje grobove predaka.

po principu propale koncepcije velike srbije
 
Jerry Ropero:
Evo skoro mi je prijatelj bio u rodnoj kuci u zaledju Zadra, kaze jos se oseca miris garevine . U selu sem staraca nema nikoga. Bio da obnovi ono sto ste vi unistili . Ne misli se nikad vratiti, al eto sredjuje kucu da ima gde prespavati kad dodje 1 godisnje da obidje grobove predaka.

nitko mu ne brani da se vrati, a od države ima pravo tražiti naknadu za obnavljanje

a to što njegov ponos ne dozvoljava da se vrati na svoj posjed jer se taj posjed nalazi u zemlji zvanoj hrvatska
-njegov problem

a jer se 91. iko od tih Srba bunio kad su Hrvati bježali sa tog područja?
-nije

zašto nisu prihvatili plan z4

zato jer su vjerovali u šuplje priče o Velikoj Srbiji od svojih pretpostavljenih
 
Yopa:
OK, ali su zato 1989 Srbi cinili sedamdeset i nesto posto stanovnistva Knina. A sada?

pa ponavljam šta se ne vrate

imali bi novo napravljene kuće od države, po novim zakonima imaju posebnu državnu skrb pri zapošljavanju se strogo gledaju omjeri za zapošljavanje ako se zaposli jedan Hrvat mora se zaposlit i jedan Srbin

naravno ako je i u populaciji omjer fifti - fifti

plaće su ionako veće nego u Srbiji

sa putovnicom mogu gdje žele pa ako im se ne svidi u Hrvatskoj mogu dalje

a vjerujem da bi i Vojvođani bili sretniji da odu a ne da radikali pobjeđuju tamo samo zato jer još od devedesetih slušaju priće kako će Šešeljeva SRS da vrati sve srpske zemlje :roll:

a da malo mučnu glavom Šešelj je u Haagu i tamo će istrunuti kao i svi ostali zločinci bilo hrvatski bilo srpski :shock:
 
tokyo:
nitko mu ne brani da se vrati, a od države ima pravo tražiti naknadu za obnavljanje

a to što njegov ponos ne dozvoljava da se vrati na svoj posjed jer se taj posjed nalazi u zemlji zvanoj hrvatska
-njegov problem

a jer se 91. iko od tih Srba bunio kad su Hrvati bježali sa tog područja?
-nije

zašto nisu prihvatili plan z4

zato jer su vjerovali u šuplje priče o Velikoj Srbiji od svojih pretpostavljenih

pa prijatelj mi je ziveo u zadru, nije imao nikakve veze sa RSK i kaze da ste ga jos 90te proterali iz Zadra, pre bilo kakvih sukoba, bacali mu auto u more, bacili molotovljev koktel u kafic koji je posedovao njegov otac te su morali da se pokupe i da predju u Srbiju.

Takodje mi je pricao da su u Zadru gradu, imali 2 kuce - 1998 je otisla baba da obidje imovinu i kaze da su obe kuce srusene, na jednoj se nalazi parking a na drugoj komsija posadio kupus.

Jedino sto im je ostalo u posedu je ova kuca na selu - doduse spaljena.
 
Jerry Ropero:
pa prijatelj mi je ziveo u zadru, nije imao nikakve veze sa RSK i kaze da ste ga jos 90te proterali iz Zadra, pre bilo kakvih sukoba, bacali mu auto u more, bacili molotovljev koktel u kafic koji je posedovao njegov otac te su morali da se pokupe i da predju u Srbiju.

Takodje mi je pricao da su u Zadru gradu, imali 2 kuce - 1998 je otisla baba da obidje imovinu i kaze da su obe kuce srusene, na jednoj se nalazi parking a na drugoj komsija posadio kupus.

Jedino sto im je ostalo u posedu je ova kuca na selu - doduse spaljena.

ako je to istina šta si napisao onda se ni ja na njegovom mjestu ne bih vratio

inaće Zadar i jeste najgori grad zbog "Patriota"

al se sigurno toga ne bih odrekao

ima pravo tražiti povrat imovine

i sigurno će je dobiti ako naravno ne digne ruke od toga

al to bi bilo žalosno da uradi

a mene baš nteresira koji to čoban sadi kupus tamo tako bezbrižno :evil:
 
De_Sisti:
hej, pa zna li iko od vas koliku teritoriju za srbe je predvidjao ta plan? 11 opstina? oko gline i oko knina i to je sve....

resenje za srbe iz krajine je bila mirna reintegracija po modelu istocne slavonije uz medjunaroidne garanceije za ljudska prava i neki vid personalne a ne teritorijalne autonomije... zasto ne teritorijalne? zato sto masa hrvatskih srba zivi po hrvatskim gradovima... imalo ih je gotovo kao i onih u RSK

a šta danas imate?

NIŠTA ili gotovo ništa (da budem objektivniji)

zbog iste takve politike izgubili ste i Crnu Goru a izgubit ćete i Kosovo
 
heeeej, pa zna li iko od vas koliku teritoriju za srbe je predvidjao ta plan? 11 opstina? oko gline i oko knina i to je sve....

resenje za srbe iz krajine je bila mirna reintegracija po modelu istocne slavonije uz medjunaroidne garanceije za ljudska prava i neki vid personalne a ne teritorijalne autonomije... zasto ne teritorijalne? zato sto masa hrvatskih srba zivi po hrvatskim gradovima... imalo ih je gotovo kao i onih u RSK
 

Back
Top