XP al Vista

deejayo

Obećava
Poruka
77
Zanima me dali postoji neki skin ili neshto slichno shto mozhe da promeni izgled XP.
znachi klasichan izgled da pretvori u izgled Viste, al naravno da je Xp instaliran
Izgled ikona i ostalo.....


Hvala unapred!
 
Znači želiš da "zamaskiraš" XP tako da mu prozori i sve ostali izgleda kao da imaš Vistu? Evo probaću da ti pomognem... ;)

Moraš da imaš Service Pack 2 za XP. Idi na adresu www.joejoe.org gde ćeš moći da izmeniš prozore, taskbarove i ikone da budu kao u Visti.

Na adresi freewarelist.net/node/880 naći ćeš autentične wallpapere.

Samo pazi: prvo moraš da isključiš antivirus i firewall. Ovaj softver menja sistemske podatke. Kad budeš hteo da instaliraš pokrenuće se Windows File Protection. Odaberi Cancel a onda OK da bi započeo instalaciju. Ne bi trebalo ništa da ti se s*ebe, ali za svaki slučaj kreiraj jedan Restore Point (Accessories/System Tools/System Restore).

Ako hoćeš onu foru s rotacijama prozora u 3D komandom Alt+Tab, skini program TopDesk sa adrese www.otakusoftware.com/topdesk . Nažalost, moći ćeš da ga koristiš za Dž samo 30 dana.

Za Sidebar, jedan od najinteresantnijih Vistinih fazona (možeš da čitaš vesti sa Interneta, upravljaš Media Player-om ili da vidiš temperaturu komponenti u računaru), poseti www.desktopsidebar.com . Ovaj program je džabe.

I na kraju, ako hoćeš efekat mlečnog stakla kakav ima Vista, skini program Glass2k sa www.chime.tv/products/glass2k.shtml . Kad instaliraš, samo klikneš na prozor desnim klikom i izabereš Transparency Level.

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogao ovim informacijama. Javi mi kako si se snašao. Pozz! 8-) :-D ;)
 
hvala ljudi puno probacu prvo sa snejkovim predlogom da vidim kako to sve izgleda....
naravno kapiram da je pametno uraditi ono shto mi je predlozhio Daky (fala puno na iscrpnom odgovoru,respect od mene :) )

---->Restore Point (Accessories/System Tools/System Restore).

evo sad sam odradio sysem restore, pa cu da instaliram transformation pack 7 da vidim nashta to lichi...:)


javljam kasnie
 
KATASTROFA!!! Hvala Bogu da sam napravio na vreme system restore...ono je shtrashno bilo...najvece posledice su:

imam 3 particije i znachi f: (particija) gde su mi se nalazili oko 9 filmova po folderima su izbrisani (oko 15gb) neznam kako neznam zastho verovatno je to fora...kakav crni transformation pack ljudi...koja je ovo navlakusha nevidjena...

jedna rech katastrofa vratio sam se u normalu preko system restora i sad vishe nikad necu ni pomishaljati na rechenicu XP al Vista...josh jednom katastrofa...

ps:jedan drug mi je pre instaliranja rekao da ti transformation packovi mogu samo da unakaze sistem nikako da pomognu...

znachi dalje od njih!
 
deejayo:
KATASTROFA!!! Hvala Bogu da sam napravio na vreme system restore...ono je shtrashno bilo...najvece posledice su:

imam 3 particije i znachi f: (particija) gde su mi se nalazili oko 9 filmova po folderima su izbrisani (oko 15gb) neznam kako neznam zastho verovatno je to fora...kakav crni transformation pack ljudi...koja je ovo navlakusha nevidjena...

jedna rech katastrofa vratio sam se u normalu preko system restora i sad vishe nikad necu ni pomishaljati na rechenicu XP al Vista...josh jednom katastrofa...

ps:jedan drug mi je pre instaliranja rekao da ti transformation packovi mogu samo da unakaze sistem nikako da pomognu...

znachi dalje od njih!
Moram da se ogradim od ove izjave jer neznam šta si ti uradio sa svojim kompom , meni inače isti ti transformation pack-ovi rade besprekorno i to na tri os-a jedan je na kompu i dva virtuelna OS-a (pošto se ja bavim i virtuelizacijom Operativnih sistema) prema tome .....
 
hm moj ujak je se takodje zayebava s tim....pokazao mi je pre mesec dana kako pet op. sistema dize iz jednog....jeste da zdere ram ali je extra stvarcica...jos je on od firme dobio azdaju od lap topa pa moze da podigne desetak op. sistema odjednom......samo ne verujem da ce da sljaka na mom kompu....:( ( postavljacu teme sory za oftopic...)
 
90% da nisam, da da mislim da nisam ugasio....neznam i meni je sve lepo sredjeno bilo pack je radio ok, zvukovi i te fore, sve full al jedino je nestalo tih 10gb, ali za josh neverovati tih 6,7filmova su bili po folderima, i sad kako je f: drive, svih 7filmova su izbrisani, a folderi su ostali, kako zashto, nemam pojma...
 

Back
Top