RECEPTI SVE I SVASTA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kuvar

Zainteresovan član
Poruka
275
Pisite svoje recepte ovo neka bude strana gde ce biti samo recepti:Slatko,Slano,Kiselo,Ljuto......................................
Evo ja da probijem led.
CRNO BELI PUZICI:
1 Solja vode [sa kvascem]
1 Solja ulja
1 Prask za pecivo
Malo soli
Malo secera
NACIN RADA:
Brasno postepeno stavnjati dok masa ne postane srednje
gusta.Testo podeliti na dve dela jedan deo mesiti u kako
a drugi deo da ostane beo testo ostaviti da na rasta .
Crnu I belu masu uviti u strudlu I iseckati na puzice.
Opet ostaviti da na rasta,kada na raste stviti I ispeci.
U jednu serpu uspinovsti secer I puzice u nju umociti.

AMERICKE KROFNE
16 Kasika vode
8 Kasika ulja
1 Prasak za pecivo
1 Vanilin secer
Brasna oko 0,5 kg
NACIN RADA:
Testo mekse zamesiti peci na vrelom ulju kada krofne
ispecemo preliti cokoladom I preliti secerom u prahu.

BAKINI MEDENJACI
250 g Meda.
250 g Margarina
120 g Secera
120 g Mlevenih oraha ili badema
2 Jajeta
NACIN RADA:
Brasna po potrebi I pola kesice praska za pecivo
U brasno umutiti med,secer,margarine,orahe,jaja I prasak
Za pecivo.Umeseno testo peci u podmazanom plehu.
Kad se ohladi posuti secerom u prahu zatim iseci na kocke.

KOKOS-KFLICE
400 g Brasna
250 g Secera
1 Kesica praska za pecivo
2 jajeta
100 g Secera
250 g Kokosa
NACIN RADA:
Penasto u mutiti cela jaja sa secerom zatim dodati margarin
I sve josuvek mesati.Smesi dodati prasak za pecivo I kokos.
Kad je smesa ujednacena praviti kiflice I vajlajte ih u secer
U prahu I peci na blagoj teperaturi.






JEZICI
4 Belanca
200 g secera u prahu
200 g kokosa
Nadev:
1 jaje
100 g secera u prahu
2 rebra rastopljene cokolade
100 g Maslaca
NACIN RADA:
Na stednjaku obariti 150 g badema oljustitih I samleti. U dublju
posudu staviti 100 g vanilinog secera 1 belanac I jedna kasika ruma.
U zaseban sud stviti 100 g secera sa 100dl vode I 2 stagle cokolade
Kuvati dok masa ne pocne da se oteze,ostaviiti da se seer malo prohladi,
,zatim onda valjak od bademovog testa umakati u secer a zatim uvaljati u cokoladu.
Cokoladu izrendati na krupno rende.Kada sve zavrsite jezice ostaviti da se prosuse.

KOH SA PRELIVOM OD COKOLADE
U dublji sud staviti 5 belanca I mutiti nekoliko minuta a zatim dodati 3 zumanca 4 kasike Secera .
malo praska za pecivo 5 kasika brasna sve to zajedno mesati.masu koju smo umutili
sada staviti da se pece oko 15 minuta.U jednu serpu stviti 7 dl mleka I prokuvati
kada prokuvate staviti 2 stangle cokolade malo maslaca I sve to mutiti dok
se masa ne sjedini.Onda u masu dodati 4 penasto umucena belanca.
Tom masom preliti koru koju smo malo pre ispekli,I preko svega toga preliti slagom.

VOCNA TORTA
500g voca[malina,visnja,jagoda…]
600g slaga
4 pavlake
250g secera u prahu
Tri kore[bele,crne]
NACIN RADA:
U veci sud staviti pavlaku I secer mesati viljuskom dok se masa ne sjedin.
Umutite slag gusce,kore polozite na posluzavnik I sa sokom od voca natopite
Svaku koru,zatim trecinu pavlake staviti na koru I razmazati,nakon toga stviti voce
A preko njega slag.Tako uraditi sa svim korama I na kraju sa preostalim slagom ukrasiti
Spoljasnjost torte.

ESPANJOL:
10 kg. Telecih kostiju
2 Okrajaka od mesa
500 gr. Sargarepe
500 gr. Celera
500 gr. Crnog luka
1 L Crnog vina
500 gr. Paradajz pirea
500 gr. Masnoce
2 Veze Majcine dusice
50 gr. Belog luka
500 gr. Brasna
Lovorov list
So
Biber
15 l. Vode
NACIN RADA:
Telece kosti utisnuti,oprati I staviti u posudu,okrejake od mesa,usitnjeno korenasto povrce I staviti pecnicu na 220 c.Izvaditi iz pecnice I staviti u posudu za kuvanje.Dodati masnocu,biber,lovor,beli luk malo proprziti prokuvati I kuvati 6 do 8 sati.Kada je kuvano procediti I staviti da se prohladi.Napraviti klajster [Voda I brasno umuceni] ili gustin umest brasna ili suva zaprska.Fond zagrejati,povezati ga,zicom dobro izmesati,naliti crnim venom I naliti crnim venom,kuvati jedan sat.Kada je gotov doterati ukus procediti kroz gusto platno.Koristi se uz kuvano meso.


KREM SOS:
1 L Espanjola
1dl. Belog vina
50 gr Pavlake
Senf
Persun
NACIN RADA:
U gotov espanjol dodati vino kuvati pavlaku zacine I dobro sjediniti masu pustiti da provri sluzi se uz dinstano I peceno meso.




PINKANTNI SOS
7 dl. Espanjola
3 dl. Belog vina
3 dl. Sirceta
100 gr. Crnog luka [Sitno seckan]
200 gr. Kiselih krastavca [Isecene na zilijen]
Persun
NACIN RADA:
Crni luk kuvati u crnom vinu I sircetu dok sadrzaj ne uvri za pola zatm dodati espanjol sjediniti I pustiti da prokuva dodati krastavac I persun I mesati suzi se uz svinjsko I govede meso.


AURORA
0,5 l. Besamela
70 gr. Paradajz pirea
1 Kasika vocestera[Industriski sok]
NACIN RADA:
U vec gotov besamel dodati paradajz pire I vocaster I dobro izmesati koristi se uz jela od ribe I mesa.


MORNEJ
2,5 dl . Besamela
3 dl. Pavlake
75 gr. Tvrdog sira
30 gr. Maslaca
NACIN RADA:
U vruc besamel dodati sir pavlaku maslac I dobro izmesati sluzi se uz jela od mesa I t
estenina.

BESMEL
2,5 l Mleka
Veza garni buketa[Korenasto povrce]
250 gr. Brasna
250 gr. Maslaca
So
Morsko orace
NACIN RADA:
Mleko prokuvati sa korenastim povrcem I procediti u odgovarajacu posudu.Na masnoci uprziti brasno uz stalno mesanje dok ne dobije svetlo zutu boju,zatim naliti vrelim mlekom uz stalno mesanje.Sos kuvati 20 min I na kraju zaciniti.








TOPLA PREDJELA


PUNJENO BELO MESO
2 Parceta belog mesa
1 Jaje
50 gr. Paprike
50 gr.Suhomesnatog
Pola jabuke
100 gr. Rize kuvane
Malo belog vina
Putera
Parmezana (kackavalja)
NACIN RADA
U jednu ciniju umutite jaje u kajganu tu stavite paprika I suhomesnato I time punite belo meso.M eso peci u plitkoj masnoci.U tiganj stavite jabuku I prazi luk malo puteera I ulja pa prziti nekoliko minuta pa onda staviti belo vino I parmesan na kraju staviti rizu I prziti jos malo.

OMLET NA LOVACKI NACIN
20 gr Ulja
3 Jaja
1 dl Mleka
Mleveni biber
30 gr Digerice
So
30 gr Slanine
30 gr Pecuraka
1 dl Madera sosa
Malo persuna
NACIN RADA
Pecurke,slaninu I digericu iseci na kockice 1x1 sotirati na ulju svaki posebno.Sastaviti sve namirnice,preliti Madera sosom dodati so biber,sve dobro sjediniti.Omlet isprziti I servirati okolosipati garniture na lovacki nacin
 
Dopala mi se ova ideja da i ovde mozemo da napisemo po neki svoj recept. Posto je postavljac teme Kuvar napisao podosta vrlo lepih, ja cu krenuti skromnije.

KONJICKA SALATA

Obzirom da je leto i sezona paprika, evo jedne prave "letnje".
Potrebno je : 10 mesnatih paprika
1 plavi patlidzan
tvrdi beli masniji sir >feta, zlatiborski, sjenicki
nekoliko cena belog luka
ulje i so
Paprike ispecite na plotni, i oljustite, ocistite od semena. Plavi patlidzan ispeci u rerni i takodje oljustite. Sve isckajte, ili, jednostavnije sameljie na masini za meso.
Pripremljenu masu proprzite na ulju, pa ostavite da se ohladi.
Sir izgnjecite viljuskom i sjedinite sa masom, dodajte seckan ili pasiran beli luk i posolite po ukusu. Ako je potrebno dodati jos malo ulja i servirati. Prijatno, Pozz LilyL do sledeceg recepta.
 
Ja obožavam mirođiju i tikvice, a pošto im je sada puna sezona, evo dva recepta:

ČORBA OD TIKVICA

Propržiti glavicu crnog luka pa dodati oko 600 gr tikvica isečenih na kockice (oko 1 cm), doliti vode da sve pokrije, posoliti i ostaviti da se kuva dok tikvice ne omekšaju. Kada su skuvane, dodati pola litre mleka, ako je pregusto doliti i malo vode, kašikicu šećera i dosta seckane mirođije, pa ostaviti da baci 1 ključ. Ko voli, može može narendati i malo muskatnog oraha. Ova čorba se služi sa kiselom pavlakom ili malo limuna, a može se jesti i hladna.

BEŠAMEL SOS SA MIROĐIJIM

Na malo ulja propržiti 2 kašike mekog brašna, doliti mleko (može i kiselo, jogurt, pavlaka, ostaci bilo kakvog sira...), naseckati dosta mirođije, posoliti, staviti kašikicu šećera i malo sirćeta, tj. po ukusu. Sve to pustiti da prokuva i dolivati mleko ako je pregusto. Odlično je uz baren krompir i nemasno meso.
 
ROLAT OD KOKOSA
Sastav:
-1 casa od jogurta mleka
-200 gr.secera
Stavi se da provri.U vruce dodati:
-400 gr.mlevenog keksa
-2 kasike kakaoa
Fil:
-200 gr.margarina umutiti sa:
-150 gr.secera u prahu
-200 gr.kokosa
Rastanjiti koru,preko staviti fil,pa saviti u rolat.


POLJUPCICI
-600-700 gr.brasna
-3 pune kasike masti
- 2-3 kasike secera
1 jaje
-1 soljica vode
-1 prasak za pecivo
-1 vanila
Razviti koru,vaditi casom kolacice i peci.Lepiti uspinovanim secerom
Ili dzemom i valjati u secer u prahu.


KOLAC OD KIKIRIKIJA
Sastav:
-200 gr.przenog kikirikija
-200 gr.margarina
-200 gr. cokolade
-200 gr.secera
-200 gr.keksa
-2 jajeta
Kikiriki isprziti pa samleti.Samleti keks.
Rastopiti margarin i cokoladu,dodati jaja
Secer,keks i kikiriki.Ostaviti masu da se
Malo ohladi pa praviti kuglice.
 
Ne znam gdje je moderator, ali moje misljenje je da se na ovaj nacin rasipaju dobri recepti koji kasnije ne mogu da se nadju ukoliko nekome zatrebaju. Zar nije bolje pisati kolace, torte, salate i ostalo u teme koje su za njih predvidjene? Npr. meni kada treba recept za kolac sigurno necu zavirivati u temu u kojoj ima "sve i svasta", nego u vec razradjenu (koja postoji na podforumu) sa makar hiljadu recepata.
Nema ljutnje, samo moje misljenje.
 
laa-laa:
Ne znam gdje je moderator, ali moje misljenje je da se na ovaj nacin rasipaju dobri recepti koji kasnije ne mogu da se nadju ukoliko nekome zatrebaju. Zar nije bolje pisati kolace, torte, salate i ostalo u teme koje su za njih predvidjene? Npr. meni kada treba recept za kolac sigurno necu zavirivati u temu u kojoj ima "sve i svasta", nego u vec razradjenu (koja postoji na podforumu) sa makar hiljadu recepata.
Nema ljutnje, samo moje misljenje.

Draga moja, apsolutno se slazem sa tobom. :-D
 
laa-laa:
Ne znam gdje je moderator, ali moje misljenje je da se na ovaj nacin rasipaju dobri recepti koji kasnije ne mogu da se nadju ukoliko nekome zatrebaju. Zar nije bolje pisati kolace, torte, salate i ostalo u teme koje su za njih predvidjene? Npr. meni kada treba recept za kolac sigurno necu zavirivati u temu u kojoj ima "sve i svasta", nego u vec razradjenu (koja postoji na podforumu) sa makar hiljadu recepata.
Nema ljutnje, samo moje misljenje.
slazem se
treba da se ZALEPI po jedna tema za:
supe/corbe/predjela
jedna za glavna jela
jedna za salate/priloge
jedna za deserte/testa
jedna za posna jela , zimnicu, pitja itd
da bude sve pregledno, organizovano i lako da se pronadje

problem je shto moderatora nema !!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top