Tocak vremena

Elejna Sedai

Početnik
Poruka
27
"Točak vremena se okreće i Doba dolaze i prolaze, ostavljajući za sobom sećanja koja prerastaju u legende. Legende blede i postaju mitovi, a i oni budu davno zaboravljeni kada ponovo naiđe Doba koje ih je rodilo."-serijal Tocak Vremena od Roberta Dzordana
Filozofija knjige,ali da li verujete da je stvarno mozda tako? :) :grin:
 
Da tocak tka, kako tocak tka?; Moze biti, ne mogu da budem ravnodusna na sudbnu, priraedila mi je raznorazna iznenadjenja koja nisam mogla ni da zamislim da mi se mogu desiti. Prema tome volela bih da kazem nesto vise o samom serijalu nego o filozofiji knjige, to je verovatno za neke druge teme. Procitala svega prve tri knjige iz serijala i to davno pa ga se i secam kroz maglu. Znam da mi je omiljeni lik Ninaeva veoma snazna Aes-sedai, ali sebe vise smatra za Mudrost nego neku koja se oblaci u boje Tar-Valona( ups, valjda sam ovo napisala kako treba), ostali mi se lenjo provlace kroz pamcenje. Serijal sam napustila zato sto mi je dojadilo da cekam nastavke. Kad izadju sve knjige onda cu ih i procitati. A cula sam da je i pisac bolestan od kancera sto mi je jako zao, jer ovakav kvalitet pisanja se retko srece.
 
Koliko uopšte ima dijelova taj serijal? I dokle se stiglo s prevođenjem? Ne mogu baš tečno čitati engleski, a ne počinje mi se s čitanjem nečega što ću morati prekinuti na duže vrijeme, dok se ne pojavi prevod sledećeg dijela.
 
Ima 12 delova. 11 i jedan New Spring koji je napisan kasnije, ali se bavi dogadjajima koji prethode Zenici sveta. Kad nas je prevedeno 5 delova-Zenica sveta, Veliki lov, Ponovorodjeni zmaj, Dolazak senke i Nebeski oganj. S tim da su neki delovi stampani kod nas u dve knjige da uzmu vise love. Tako da ima vise knjiga 7, ali je to samo 5 delova. Izdavac je Laguna.
 
To, care. Pratio sam jedno vrijeme rad neke (nezvanične) grupe koja se dohvatila toga da prevede sve, ali sam kasnije izgubio link. Book mi je stradao u havariji diska a nisam imao njegovu kopiju.
 
Ja sam veliki zaludjenik za ove knjige i drago mi je sto postoji jos neko ko zna da postoje.Ja sad citam 8 deo na engleskom i ako nekog zanima na saitu prevodjenje-tocka-vremena.50webs.com ima skoro ceo 7 deo,celo novo prolece i deo knjge svet tocka vremena na srpskom. :D
 
Tzar:
Ima 12 delova. 11 i jedan New Spring koji je napisan kasnije, ali se bavi dogadjajima koji prethode Zenici sveta. Kad nas je prevedeno 5 delova-Zenica sveta, Veliki lov, Ponovorodjeni zmaj, Dolazak senke i Nebeski oganj. S tim da su neki delovi stampani kod nas u dve knjige da uzmu vise love. Tako da ima vise knjiga 7, ali je to samo 5 delova. Izdavac je Laguna.
izaso je i gospodar haousa
ali za sada samo prvi deo

MasterYoda:
To, care. Pratio sam jedno vrijeme rad neke (nezvanične) grupe koja se dohvatila toga da prevede sve, ali sam kasnije izgubio link. Book mi je stradao u havariji diska a nisam imao njegovu kopiju.
znam da na tolkinu ima isto jedna grupa koja isto tvrdi da prevodi knjigu

@Elejna Sedai
kako da ne posotje :)
imas i na knjizevnosti temu vezanu za WoT ali je odavno ne aktivna
ja izbegavam da citam na engleskom zato sto zelim da imam sve knjige koje laguna izda
ali ako uzmem da citam na engleskom nikada necu ni uzeti da kupim knjige :lol: da cdno :lol:
 
mislim da je izmedju Ponovorodjenog zmaja i
Dolaska senke bio veliki vremenski razmak
u izlasku prevoda...
tu mi se nit nekako prekinula..
kao sto rece Suzan, volela bih da izadju svi prevodi
i da ih onda, sa neizmernim uzivanjem, citam od pocetka
 
meni ovde visi gospodar haosa prvi deo
necu da uzimam da ga citam dok ne izadje drugi deo
za to vreme cu da se zanimam gozbom za vrane :)

If you must mount the gallows, give a jest to the crowd, a coin to the hangman, and make the drop with a smile on your lips.
jedan od najboljih citata iz knjige :)
 
Ja sam procitao sve dosad izdate knjige, svih 12 dakle, i to u originalu na engleskom. Serijal je dosta dobar mada posle pete, seste knjige pocinje mnogo da odugovlaci sto malo zna da nervira. Kao da hoce da izda sto vise knjiga iz nekog razloga. Da se bar vidi konacan rasplet, ne bi mi smetalo, ali konstantno ubacuje nove podzaplete koji skoro da nemaju nikakve veze sa glavnom temom serijala.

Meni licno je mnoooooogo bolji serijal o Macu Istine od Terry Goodkinda. Neuporedivo bolji. Iskreno preporucujem svima koji ga dosad nisu procitali. Jos uvek cekam da naidjem na nekog ko je procitao bar jednu knjigu iz ovog serijala a da je nije zavolio.
 
Sta ce ova tema ovde? slucajno naleteh na nju.

Ko ceka lagunu da izda sve knjige bolje da nauci engleski u medjuvremenu..

Odlican serijal, ali kao sto neko rece posle fires of heaven, malo odugovlaci...

Ovde nism video ni engleska izdanja tog maca istine pa verovatno necu ni da citam skoro :-)
 
Ja sam procitao sve dosad izdate knjige, svih 12 dakle, i to u originalu na engleskom. Serijal je dosta dobar mada posle pete, seste knjige pocinje mnogo da odugovlaci sto malo zna da nervira. Kao da hoce da izda sto vise knjiga iz nekog razloga. Da se bar vidi konacan rasplet, ne bi mi smetalo, ali konstantno ubacuje nove podzaplete koji skoro da nemaju nikakve veze sa glavnom temom serijala.

One Crimson Knight

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zanimljivo da si procitao svih 12 knjiga , posebno cudno sto je Robert Jordan umro 17 septembra 2007 radeci na toj 12 -toj i zadnjoj knjigi ...... :(

p.s navodno je ostavio jasne instrukcije kako da mu zavrse knjigu nakon njegove smrti
 
Sad sam se uclanila na sajt i kad sam videla da i ovde ima ljudi koje interesuje tocak vremena prijatno sam se iznenadila. Vidim da ste culi za Dzordanovu smrt :( mnoge sirom sveta je to pogodilo i primili su to kao teski udarac. :(
 
Mene sada najvise interesuju spinoff knjige koje su najavljene, trolocki ratovi i doba legendi..

Mogli bi uskoro da imamo jednu finu gomilu knjiga o svetu tocka, ko je citao star wars ili star trek knjige zna da to moze da bude itekako kvalitetno
 

Back
Top