posledice nesluzenja vojnog roka

djole9904

Početnik
Poruka
45
Imam nekih zdravstvenih problema,a moram 3 septembra da se javim u kasarnu jer punim 27 godina.U slucaju da me vrate iz vojske zbog tih problema KAKVE BIH POSLEDICE SNOSIO KASNIJE STO SE TICE ZAPOSLENJA I NECEG DRUGOG?Molio bih za ozbiljne odgovore ko je upucen u ovu temu.Hvala svima na forumu.
 
djole9904:
Imam nekih zdravstvenih problema,a moram 3 septembra da se javim u kasarnu jer punim 27 godina.U slucaju da me vrate iz vojske zbog tih problema KAKVE BIH POSLEDICE SNOSIO KASNIJE STO SE TICE ZAPOSLENJA I NECEG DRUGOG?Molio bih za ozbiljne odgovore ko je upucen u ovu temu.Hvala svima na forumu.
pa posto su te primili na lekarskom mozda bi imao postedu od fizickih aktivnosti ili ako si ograniceno sposoban takodje,...ako ti odloze na godinu-dve i dalje si vojni obveznik ali nisi odsluzio vojsku dakle vracas se na status koji imas sad...pa posle odlozis opet i opet i ne znam do kad...
 
Ne znam uopste zasto im je to toliko vazno. Mislim, kad me na sudu upitaju dali sam sluzio vojsku...OK, ali pitaju me i na sistematskom, lekarskom pregledu ?!!

I na kraju, hoce li mi neko objasniti...kakav ja to dug treba da odsluzim drzavi ? Cime me je drzava zaduzila ? Radnim mestima, povoljnim kreditima, gradjanskim pravima, korupcijom, zakonima koje niko ne primenjuje, ugledom u svetu, standardom...? Hvala lepo. Imao bih to i da sam "nesposoban" . Ovako se samo osecam kao nesposoban !
Oduzio sam ja i vise nego sto je trebalo. Dobro i da sam se i vratio ziv.
Zapitam se jos i kakve su posledice sluzenja vojnog roka ?!
 
Kakva bre zakonska obaveza ? ( Za neupucene - to je "dug prema otadzbini" u zargonu.) A mora da sam im stvarno cudan jer postavljam vrlo konkretna pitanja i jer me ni jedna rezerva nije obisla, dok su drugi vatali zaklon i dilovali sta stignu...A kad se prasina slegla - svi jednaki...lepo. Ajd sad da vidim, da neko od vas, naprimer, otplacuje ratu u banci - nekom drugom !!!
Jel postoji tu neka shatro, "civilna" varijanta otplate ( sluzenja ) ?
 
Harmony:
Mnogi bi da se distanciraju od toga da izvrse svoju obavezu, a niko se ne odrice prava da BUDE BRANJEN u slucaju potrebe.

He, He...Pa na tom smo terenu tek najjaci ! Onda im djavo kriv kad im **bemo kevu, kukaju na sve strane. Vise manje shvatili ste. Nemojte sad karikirati primer...
Medjutim, ajd' sad neka meni/nama daju pravo da se sam branim (pravo na samoodbranu). Eto, ako je to tesko ljudima koji dobijaju platu za to, daj da im olaksamo. Znate li pod kojim uslovima sluzbeno lice sme da potegne oruzje? Nocni cuvar recimo ? Pa, ajde cak i pandur? Bruka...
 
Pa ako je po zakonu da se sluzi vojska onda neka sluze vojsku i sinovi od budza u srbiji...
sta mislite ko ce ici na prvu liniju ako ne daj boze zagusti???
naravno mi koji smo odsluzili vojsku..
a ja sam zbog vojske izgubio do jaja posao..
braco..
takav nam je zakon..
zato cuti i pusi..
ko moze neka bega iz ove sirotinjske srbije
 

Back
Top