Zapadna Srbija, motorom.

gollum

Početnik
Poruka
11
Pozdrav svima, prenosim jedno putovanje sa početka Jula. Nadam se da ćete uživati.

Više puta pominjana tura po zapadnoj Srbiji i Rađevini, sa blagim dodirom Mačve i Podrinja, će se ostvariti u budućnosti. Ovoga vikenda smo organizovali malu izvidnicu, čisto da slikamo de će da budemo, pa da želja bude još jača. U petak, posle posla, spremimo se Nataša i ja put Krupnja. Moja majka je slavila preuzimanje većinskog dela prvog veka života, te je svoj pedeseti rođiš slavila, što bi se reklo, u vamiliji. Nat i ja odlučili da iskoristimo priliku i malo se provozamo. To "malo" je ispalo 470km, dupeta poodpadala. Odmah da vam ispričamo na koji način pičimo moja žena i ja, mi se odlučimo za put, i onda cepamo na nekim deonicam ai svih 90kmh, a često i mnogo sporije. Zaustavljali smo se gde god je bilo zgodnog mesta, pa makar eto da zapljunemo drvo, livadu ili nešto što nam se dopalo. Nismo nigde žurili, sebi smo dali rok od 4 sata da pređemo 131km, i to smo uspeli da odradimo za jedva 3 sata i 30 minuta. Prosečna brzina, uh jel se to može nazvati brzinom?

Krenuli smo u 19:00 iz Aljehinove, što bi Spave rekao, iz Južnog Beograda, i krenuli put Obrenovca.

f_KrupanjVoznm_46a996a.jpg

IGo GPS, odličlna stvar za zaludne pustolove, nikako za ljubitelje statistike... Samo govori kuda da ideš, ništa drugo...

f_KrupanjVoznm_a7a85b8.jpg

Utezanje opreme, Afrika čeka kao zapeta puška...

Zapalili li mso ka Obrenovcu, prošli Debrc pa skrenuli levo ka Vladimircima, put je na tim delovima nov, dušu dalo za vožnju. Nakon Vladimiraca, Gps naš drnda levo desno, koči kreni i skrećemo levo na neku nizbrdicu a ispred nas gromada, Cer! Inače, mi tučemo Tekeriš, a nas tuče... mrak.

f_KrupanjVoznm_69f6b32.jpg


Usput se uredno javljamo svakom prolazniku, mašemo deci, a ponekad stanemo ne bi li Nataša porazgovarala sa lokalnim stanovništvom... Druželjubivo jedno stvorenje.

Nakon Tekeriša, dok smo se penjali na Zavlačko brdo, provalim da je neko odneo pola ulice... I znakove... Noć je, nisam baš uslikao, mada i "nema šta da se vidi", krenulo brdo nizbrdo...

f_KrupanjVoznm_67c1305.jpg


Stigli u Krupanj. Subota protekla u Kotlićima, pićima, tortama, roštiljima, pečenju i veselju. mama, srećan ti rođendan. (Inače, Glista je imao neodložnih obaveza u Zaječaru, morao je da vozi skejt. Ako neko zna da ugodi prvo sebi, onda je to moj buraz. Go Glista Go! Ja mu rekao da će se okupiti cela kevina rodbina, a on mi odgovorio "Neke stvari su bitnije od drugih". ;D)

Nedelja, lagano ustali, popili kafu, ispozdravljali se sa rodbinom i zajahali Afriku.

f_KrupanjVoznm_016eac3.jpg


Krenuli smo ka pumpi da napojimo Hondu, usput svratili do crkve Dobri Potok, ja sam tu kršten i uvek rado odem, čisto da je vidim.

f_KrupanjVoznm_504ef72.jpg

Dobropotočka Crkva

f_KrupanjVoznm_dd9705e.jpg

Ovo je pogled sa parkinga.

f_KrupanjVoznm_dd027d7.jpg

Možda je ovaj crveni brži, ali ja sam sigurno jači!

Odatle se vraćamo u Krupanj i krećemo u pentranje na Jagodnju, na Mačkov Kamen. Usput stajemo kod peći za ćumur.
f_KrupanjVoznm_9673bfe.jpg


Dolazimo na Mačkov Kamen, kod spomen kosturnice i ja vodim Natašu na malo iznenađenje. Siđeš sa puta na ovo..

f_KrupanjVoznm_7603e0f.jpg


Ispostavilo se da je to mesto idealno za prosidbu jer ne očekuješ da prođeš kroz ovakvu šumu...

f_KrupanjVoznm_26cc5d7.jpg


I odmah se pojavi ovakav prizor...

f_KrupanjVoznm_57d60a5.jpg


Onda smo se slikali, čisto da se vidi kako smo lepi (znam da niko neće ni gledati nas dvoje pored onakve panorame ;D)

f_KrupanjVoznm_adbea01.jpg


A Afrika se smeškala na obodu šume, stideći okrećući pogled dok smo se nas dvoje ljubili...

f_KrupanjVoznm_e9a3dae.jpg


U povratku udaramo na spomen kosturnicu. Ukoliko bi se tura i organizovala, kampovali bi ili na proplanku sa onim pogledom ili na ovoj livadi ovde. U blizini je izvor, tako da ima pijaće vode. Za klonju bi se snašli, iskopali... Ili pazili da ne ugazimo ;D

f_KrupanjVoznm_17bf102.jpg


Sa Mačkovog Kamena palimo uz Jagodnju, ka Ljuboviji, na Jug. Idemo u Manastir Soko Grad. Iznenađujem se novim asfaltom u sred ničega... Neko jako lobira da se ovde napravi dobar i kvalitetan put.

f_KrupanjVoznm_d923187.jpg


Radi se u etapama, pa tako i mi, nailazimo na delove dobro utabane šljake i delove asvaltiranog puta.

f_KrupanjVoznm_e97c3f1.jpg


Nat i ja smo se složili da smo oboje očekivali da se pojavi... more. ??? Mentoli.

f_KrupanjVoznm_be9d6fc.jpg


Zamisli da živiš ovde... Ko mi kaže da je Cerak daleko od grada dobije posao poštara u Rađevini. ;D Evo naselja gde treba odneti novu veš mašinu...

f_KrupanjVoznm_763c5a4.jpg


Mene ovo podseća na one igrice serijala Colin McRae Rally... (Možda sam omašio naziv)

f_KrupanjVoznm_cbb69d6.jpg


f_KrupanjVoznm_5e95977.jpg


Ovo je jedna od mnoštva javnih česmi u okolini puta.

Ko ima čistu Afriku nek mu rikne televizor. ;D ;D ;D

f_KrupanjVoznm_7393a5b.jpg


A onda opet asvalt niodkuda... I vožnja kroz šumu po novom putu...

f_KrupanjVoznm_d0a1a2d.jpg


Ovo je Manastir Soko Grad, provalite providnu zastavu između dva brda, istripovano... Desno je stena koja se zove Kalkan, a levo je Soko Grad, poslednje Tursko utvrđenje koje su Turci napustili. U vreme kad aje bilo aktivno bilo je veće od Šapca. Srbi su bili zatočeni u ćelije i mučeni na razne načine, na žalost kao odmazdu su srušili sve što se moglo srušiti... Neki ostaci postoje, a takođe i put do gore, do krsta. Idemo gore kada se okupimo, a? Dobar pogled.

f_KrupanjVoznm_c064a99.jpg


Još jedna sa parkinga...

f_KrupanjVoznm_045bc81.jpg


Od manastira se spuštamo do Drine, i onda desno, niz reku ka Lozani. (Loznica, lokalni sleng) Mnoštvo prelepih vikendica i lepih restorana, kao da voziš jadranskom magistralom, baš lepo.

f_KrupanjVoznm_6d6cf52.jpg


Htela žena da skoči u vodu, a ja kao svaki savestan muž viknem "Čekaj, nemoj... dok ne uzmem foto aparat..."

f_KrupanjVoznm_940b66f.jpg
 
U Loznici smo svratili kod ujke Slavka i ujne Maje, popili sokić, ja se bućnuo u bazenu, i nastavili smo put Loznica, Lipnički Šor, Trbosilje, Tekeriš... Usput smo imali jedan dosta zajeban incident, na jednoj krivini, pri brzini od oko 60kmh, primaćujem da isped sebe imam stado ovaca pored puta, usporavam ali iznenada dve ovce izleću na put i pravo pod motor. Mi ih udaramo, iako sam pokušao da ih obiđem udaram ih Afrikinim stomakom, i mojom i Natašinom nogom. Ogromna ovce se odbija, nas baca u levu stranu, ali ipak ostajemo na točkovima. Nismo pali, iznendaio sam sebe kako sam reagovao, video sam da moramo da je udarimo i i bio sam spreman na to, malo sam oborio motor, od udara se motor ispravio i lagano sam se zaustavio. Ovca onesvešćena, Nataša plače, kuka da je boli noga, seljaci izlaze iz kafane da vide šta se desilo. Nataša se mnogo uplašila, ja sam iskulirao. Misli su mi se vretle oko toga da će seljaci da me cimaju za ovcu pa ću da napravim neko sranje ako se pobijem u pičkovcu, a sa druge strane ako je Nataša ozbiljnije povređena, onda ću da prebijem pastira što šeta ovce po magistalnom putu pored tri miliona hektara jebene livade u okolini. Srećom po pastira i sve nas, Nataša dobro, u šoku ali dobro, ja se smeškam, a najradije bi pobio i stado i pastira i kučiće, a začudo i ovca se probudila, i tetura po putu. Seljaci donose ratluk i vodu Nataši, ona sedi i puši cigaretu koju nije upalila.

f_KrupanjVoznm_ef4cd7c.jpg

Jednu od ovih sam roknuo. ;D

Nataši je otekla noga, i mene malo boli desni zglob. Dobro smo prošli, da smo pali... uh, neću ni da mislim o tome.

f_KrupanjVoznm_13e5d3e.jpg


Vunica, spontani detalj na našoj Africi...

f_KrupanjVoznm_00a576f.jpg


Na tekerišu stajemo da se osladoledimo, prizor je poznat, tu su bili Andrej, Šmajser i Đura kad aje Đura zveknuo fazana. Đuro, malo dete si, javi mi se kada rokneš ovcu. ;D ;D

f_KrupanjVoznm_15ab4e4.jpg


U povratku zastajemo još jednom da opustimo guzice i javimo se na propuštene pozive... 300m ranije, gledamo u srndaća kako lagano šeta ulicom. Priroda.

f_KrupanjVoznm_23c720e.jpg


Stajka posle Obrenovca, pred samu Kolubaru, Nataša mi rekla d aje sve poze promenila i da je dupe boli opasno, ja je ubeđujem da ću da ljubim da prođe i pokazujem pozu koju sigurno nije probala. Rekla mi da sam nenormalan, a ja sam samo hteo da pomognem

f_KrupanjVoznm_d7f64c6.jpg



Dolazak u Aljehinovu, i zvanično na GPS...

f_KrupanjVoznm_012aaca.jpg


Rezime, 470km, tempo laganeze, nekada i sporije. Putevi od sjajnih do još boljih, od onih koji su pre 20 godina urađeni da traju 20 godina, do onih koji su pre 20 godina zaboravljeni. Mrtvi umorni stižemo da kažemo samo... Jedva čekamo da opet idemo tamo i da vodmo drugare da vide sve ono lepo što smo i mi videli.

gollum
 
KONAČNO SAM PRONAŠAO NEKI PUTOPIS SA MOTOROM,DAO SI MI NOVE IDEJE ZA PUTEVE I KRAJEVE KAD DODJEM U SRBIJU MADA SAM I SAM OBRADIO NEKOLIKO PUTEVA PO ZAPADNOJ SRBIJI,NAČIČU PAR FOTKI ...
STVARNO STE IMALI SREČE SA OVCOM,NEKA TE PRATI SREČA I DALJE I MOŽDA SE SRETNEMO NEGDE NA PUTU...:razz:8)
 
EVO I PAR FOTOGRAFIJA
MOKRA GORA,GUČA,SUSRET -ZLATIBOR,PODPEŠKA PEČINA...
 

Prilozi

  • DRVEN GRAD.jpg
    DRVEN GRAD.jpg
    37,6 KB · Pregleda: 14
  • MOKRA GORA.jpg
    MOKRA GORA.jpg
    3,6 KB · Pregleda: 37
  • GUČA.jpg
    GUČA.jpg
    36 KB · Pregleda: 12
  • MOTO SUSRET ZLATIBOR.jpg
    MOTO SUSRET ZLATIBOR.jpg
    33,2 KB · Pregleda: 14
  • POTPEŠKA PEČINA.jpg
    POTPEŠKA PEČINA.jpg
    50,6 KB · Pregleda: 12
BIO SAM I U ŠABCU,IZ UŽICA SAM SE VRAČAO PREKO KADINJAČE AONDA SAM SE POPEO PREKO PREKRASNIH BREŽULCA I SIŠAO U VALJEVO A ONDA DO ŠAPCA I DALJE PREKO VUKOVARA I PODRAVINE KUČI.
ISKRENO DA TI KAŽEM NA NEKIM MESTIMA PUT JE DOSTA ISTROŠEN ALI JE POKRAJINA LEPA I ZANIMLJIVA.PRIKAČIČU I FOTKE ALI IZGLEDA DA JIH DANAS NE MOGU VIŠE.
 
BIO SAM I U ŠABCU,IZ UŽICA SAM SE VRAČAO PREKO KADINJAČE AONDA SAM SE POPEO PREKO PREKRASNIH BREŽULCA I SIŠAO U VALJEVO A ONDA DO ŠAPCA I DALJE PREKO VUKOVARA I PODRAVINE KUČI.
ISKRENO DA TI KAŽEM NA NEKIM MESTIMA PUT JE DOSTA ISTROŠEN ALI JE POKRAJINA LEPA I ZANIMLJIVA.PRIKAČIČU I FOTKE ALI IZGLEDA DA JIH DANAS NE MOGU VIŠE.
Plz spusti slova..
 
CapsLock, pises velikim slovima, kao da vices. Usput, pozeleo sam odmah da kupim motor. Dobra ruta. A za asfalt je zasluzan Vladika Lavrentije koji je iz mrtvih podigao ceo kraj izgradnjom manastira Soko grad.

O.k. shvačam,a što se tiče kupovine motora pa odluka je prva stvar a onda...svak po svoje neki brže neki sporije,kod nas se kaže ako ima volje nađe se i put.;-)
 

Back
Top