Da li nam oni trebaju?

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
BEOGRAD - Srpskim ministrima, sva je prilika, nije dovoljno što su se ogradili čitavom gardom pomoćnika, po pet- šest u proseku, već su skoro svi u kabinete dovukli i silne savetnike. Tako za platu od oko 1.100 evra najviše, jedan po jedan prijatelji ministara, koji su u raspodeli karata ostali bez jakih fotelja, preuzimaju ulogu savetodavaca. Za sada ih je 22, a „da vrede - vrede“ jer je zbirna suma mesečno skoro 25 hiljada evra, ako su svi na platnom spisku vlade. To, nažalost, nismo mogli da proverimo, jer u sedištu srpske izvršne vlasti svi loptice prebacuju u tuđe dvorište.
Mada dvadesetdvojici članova vlade pomaže čak 101 pomoćnik, većina nije propustila svoje zakonsko pravo da imenuju najviše po tri svoja druga, komšije i slično da im drže lekcije.

Iako mu „niko ne pomaže“ Radomir Naumov, koji je, sećamo se, morao, pa morao u ministarsku fotelju, status specijalnog savetodavca dao je upravo svom prethodniku Milanu Raduloviću. Možda baš zbog griže savesti, jer je čovek baš zbog Naumova ostao „kratkih rukava“.
- Nemam nijednog pomoćnika, a i savetnika imam samo jednog - Radulovića - rekao je Naumov.

A nepuna tri meseca ranije specijalni savetnik kleo se da će se po izboru nove vlade posvetiti naučno-istraživačkom radu.
- Nastaviću da pišem knjige, a radiću na projektima na Institutu za književnost i predavati istoriju srpske književnosti na Bogoslovskom fakultetu u Foči - govorio je Radulović, koji se izgleda, u međuvremenu, bolje preračunao.

Kako je „zagrlio“ nekoliko ministarstava u jedno Mlađan Dinkić je ubedljivi rekorder u brojnosti tima koji ga okružuje. Osim što mu je pri ruci njih 13, Dinkić je ispunio i kvotu za savetnike. Ministar finansija Mirko Cvetković ima osam pomoćnika i jednog savetnika, a planira da popuni kvotu kao i njegov prethodnik - Dinkić.

NE MOGU DA IH IZBROJE

Dok nas nije previše iznenadilo što u Ministarstvu policije nismo mogli da saznamo koliki je pomoćnički i savetodavni tim Dragana Jočića, odgovor zaposlenih u Ministarstvu za Kosmet nas je zatekao. Tako smo od njih saznali da ministar Slobodan Samardžić ima tri pomoćnika, ali i „mnogo više savetnika, pa ne mogu da ih izbroje“. Kako će „od naredne nedelje biti sistematizacija“ljubazno smo zamoljeni da pozovemo za 15-ak dana.

I ONI „KONJA ZA TRKU“ IMAJU

A ni premijer i vicepremijer Vojislav Koštunica i Božidar Đelić nisu zaboravili da oforme svoje ekipe. I dok je čelnik srpske izvršne vlasti okupio oko sebe osmočlani tim bivših vladinih funkcionera, sa svojih pet savetnika, gde je i glumac Zoran Cvijanović, Đelić ga sledi u stopu. Ako su svi oni na platnom spisku, njihove usluge će mesečno koštati skoro 15.000 evra.

I dok su ministrima Predragu Bubalu, Dušanu Petroviću, Ani Pešikan, Vojislavu Brajoviću i Milici Čubrilo za sada dovoljni „sićušnih „ 26 pomoćnika, koliko ih je ukupno, ostali čelnici vladinih resora nisu toliko skromni.
Iako još nisu odlučili kome će dodeliti savetničku fotelju, ministri zdravlja i infrastrukture, Tomica Milosavljević i Velimir Ilić uveliko o tome razmišljaju, pa će sasvim sigurno u njihovim resorima uhlebljenje naći još po tri „stručnjaka“ za savete. Iste misli „muče“ i ministra za telekomunikacije Aleksandru Smiljanić, koja očekuje da će stručnjaka za medije, uskoro dobiti još jednog savetodavca.

A šef diplomatije Vuk Jeremić se nedavno opredelio za Milana Veruovića, telohranitelja ubijenog premijera Zorana Đinđića. I prva dama u sportu Snežana Samardžić-Marković, kao i čelnik resora poljoprivrede Slobodan Milosavljević, imaju po jednu osobu u stolicama za savetovanje. A ministri odbrane i rada Dragan Šutanovac i Rasim LJajić zadovoljili su se dvočlanim savetodavnim timom.
Kada je ministar bez portfelja Dragan Đilas shvatio da su i njemu potrebni saveti, nije gubio vreme, pa je kvotu ispunio „jednim udarcem“. U „ekipu“ je stigla Aleksandra Drecun iz Tadićevog kabineta, Živorad Anđelković, direktor „Parking servisa“ i Mlađan Đorđević.

Jedini u vladi kojima se ne žuri da popune platni spisak su ministri rudarstva i energetike i prosvete Aleksandar Popović i Zoran Lončar. I dok se u Lončarevom kabinetu hvale da ministar ni u prethodnom mandatu nije iskoristio „pravo na savetnike“, Popović ističe da je, ipak, najbitnije prvo se uveriti kako ljudi, koji su već tu, rade.
- Prvo ću proveriti kako funkcioniše tim koji sam zatekao, a tek onda, ako bude bilo potrebe, uzeću savetnika. To može biti, što se mene tiče i za šest meseci- naglašava on.
Blic.
Možete da birate koga hoćete,uvek ćete imati na vlasti ljude koji vam ne trebaju.Izgleda da pravo da birate jedino podrazumeva da ćete biti budale! 8-)
 
А тек ако поговоримо о стручности саветника...... Мислим, једна саветница министра одбране завршила југословенску књижевност, друга драматургију..... :rolleyes:
 
Marqueaux:
А тек ако поговоримо о стручности саветника...... Мислим, једна саветница министра одбране завршила југословенску књижевност, друга драматургију..... :rolleyes:

pa kada bi mi gledali kvalitet iliti sposobnost a ne "politicku" podobnost ne bi nam bilo ovako kako je. mada kazu prvih par godina je tesko, a posle je mnogo lakse, valjda se naviknes
 
najpozelnjije zanimaje u Srbiji danas nije ni biznismen ,ni mafijas ,ni politicar ,ni pevaljka vec je danas ubedljivo najbolje biti savetnik bilo koga "na polozaju" dok ova ostala gorenavedena zanimanje povlace sa sobom i rizik ,stres pa i neku vrstu odgovornosti ,savetnicki posao nema nijednu od tih negativnih osobina.Savetnik nikome ne odgovara ,niko ne zna koja mu je funkcija i sta i dal on stvarno nesto radi tj . savetuje ,plata je do jaja ,radno vreme minimalno a odgovronst gotovo nikakva jer kad dodje crni petak nece savetnika povlacitio po sudovima i novinama nego uglavnom njegovog shefa mada je i to retkost .
 
svetolik trpkovic:
najpozelnjije zanimaje u Srbiji danas nije ni biznismen ,ni mafijas ,ni politicar ,ni pevaljka vec je danas ubedljivo najbolje biti savetnik bilo koga "na polozaju" dok ova ostala gorenavedena zanimanje povlace sa sobom i rizik ,stres pa i neku vrstu odgovornosti ,savetnicki posao nema nijednu od tih negativnih osobina.Savetnik nikome ne odgovara ,niko ne zna koja mu je funkcija i sta i dal on stvarno nesto radi tj . savetuje ,plata je do jaja ,radno vreme minimalno a odgovronst gotovo nikakva jer kad dodje crni petak nece savetnika povlacitio po sudovima i novinama nego uglavnom njegovog shefa mada je i to retkost .

Тачно! Баш си ово лепо прецизирао. Пресликавају мафијашке фазоне.

Дакле, сваког месеца "саветници" прождеру и проћердају ЈЕДАН ЛЕП КОНФОРАН СТАН..... Срамота!
 
Jerry Ropero:
SPS-ovci i Radikali su bili male mace za ove demokratske lopine. Ja koliko se secam milosevicevi i SRS ministri nisu imali po 25 savetnika sa 1000 maraka platom svaki kao sto to danas imaju ovi demokratski ministri.
Zaboravio si reci da je i u Milosevicevo vreme postojalo drzavnih fabrika, i da su u njemu radili radnici tj ljudi a danas nemamo ni fabrike a ni radnike, pa onda lepo reci u milosevicevo vreme ljudi su primali platu, a sada nemaju ni posao a kamo li platu!!
 
strsljen_serb:
Zaboravio si reci da je i u Milosevicevo vreme postojalo drzavnih fabrika, i da su u njemu radili radnici tj ljudi a danas nemamo ni fabrike a ni radnike, pa onda lepo reci u milosevicevo vreme ljudi su primali platu, a sada nemaju ni posao a kamo li platu!!


U Miloševićevo vreme su fabrike radile? :confused: :confused: Koje fabrike i šta su radile?
Ako se dobro sećam, cela Srbija je radila da bi radnici tih fabrika svakog meseca dobijali plate i kojekakvu hranu kao pomoć - uglavnom svinjske polutke.

Drugim rečima, vlast tog tvog Miloševića je čuvala socijalni mir, ljudi su odlazili na posao na kome nisu imali šta da rade, dobijali su platu koju nisu zaradili, a da bi je dobili, neko je morao da je zaradi, znači svi ostali koji su nešto radili.

Ako si ti bio jedan od tih, ja se stvarno izvinjavam što ja više ne radim da bi i ti i ja dobijali platu (u stvari ja zaradjivala i davala tebi).

Veoma mi je drago što je to vreme prošlo.
 
Registra.:
U Miloševićevo vreme su fabrike radile? :confused: :confused: Koje fabrike i šta su radile?
Ako se dobro sećam, cela Srbija je radila da bi radnici tih fabrika svakog meseca dobijali plate i kojekakvu hranu kao pomoć - uglavnom svinjske polutke.

Drugim rečima, vlast tog tvog Miloševića je čuvala socijalni mir, ljudi su odlazili na posao na kome nisu imali šta da rade, dobijali su platu koju nisu zaradili, a da bi je dobili, neko je morao da je zaradi, znači svi ostali koji su nešto radili.

Ako si ti bio jedan od tih, ja se stvarno izvinjavam što ja više ne radim da bi i ti i ja dobijali platu (u stvari ja zaradjivala i davala tebi).

Veoma mi je drago što je to vreme prošlo.
Mnogo pricas gluposti, ljudi su radili ono sto su imali raditi, a sada svakakonemaju ni fabrike tj. ni gde raditi!! Zar je po tebi ovo drugo bolje od prvog!!! Tj imati radnike,primati ljudi platu, nesto uopste raditi samo da se sacuva radna navika, a i sam znas da ste nas ugusili sankcijama a opet su radile i pod sankcijama te fabrike, da bi nakon vaseg samozvanih demokrata dolazak u srbiji bio popracen zatvaranjem i prodajom svih drzavnih fabrika, i otpustanjem njihovih radnika a osao je samo najmanji neophodan broj radnika poput portira ili magacionera da cisto pazi na praznu halu!! Lepo je to od vas, i to kriviti milosevica!!! Bas bolesno do tebe. Ma sikter bre sugavi
 
strsljen_serb:
Zaboravio si reci da je i u Milosevicevo vreme postojalo drzavnih fabrika, i da su u njemu radili radnici tj ljudi a danas nemamo ni fabrike a ni radnike, pa onda lepo reci u milosevicevo vreme ljudi su primali platu, a sada nemaju ni posao a kamo li platu!!
samo ću na ovakve stvari da citiram možda najbolju rečenicu koju sam u zadnjih X meseci ovde pročitao http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4679326&postcount=30
 
strsljen_serb:
Mnogo pricas gluposti, ljudi su radili ono sto su imali raditi, a sada svakakonemaju ni fabrike tj. ni gde raditi!! Zar je po tebi ovo drugo bolje od prvog!!! Tj imati radnike,primati ljudi platu, nesto uopste raditi samo da se sacuva radna navika, a i sam znas da ste nas ugusili sankcijama a opet su radile i pod sankcijama te fabrike, da bi nakon vaseg samozvanih demokrata dolazak u srbiji bio popracen zatvaranjem i prodajom svih drzavnih fabrika, i otpustanjem njihovih radnika a osao je samo najmanji neophodan broj radnika poput portira ili magacionera da cisto pazi na praznu halu!! Lepo je to od vas, i to kriviti milosevica!!! Bas bolesno do tebe. Ma sikter bre sugavi


Ti idi pa peri prozore, pa sačuvaj radne navike, znaš, nisam ti ja učiteljica da ti održavam radne navike. To što si se ti olenjio od nerada nije moj problem.

Sam si se ugušio od lenčarenja i gluposti koju imaš u svojoj glavi.

Lakše ti je da kriviš svakog drugog, nego da se osvrneš iza sebe i pogledaš gde si ti pogrešio i šta si mogao da uradiš da bi ti bilo bolje. Najlakše je ležati i čekati prvi u mesecu da stigne plata. To ti je onda odgovaralo, je li? A da li si se zapitao da li je meni i hiljadama drugih ljudi odgovaralo da lenje bube poput tebe izdržavamo. E pa nije nam odgovaralo, odmah da ti odgovorim i dobro je što vas više ne izdržavamo i bilo bi dobro da se više nikad ne vrati to vreme.

Izdržavaj se sam, ako si mlad i sposoban da radiš, a sigurna sam da jesi.

Niste hteli da učite, nemate radne navike, pa ko će da vas primi na posao? Ko? Niko pametan.

A uzgred, ne bi bilo loše da naučiš da govoriš, a onda i da pišeš.
 
2000te godine plata prosecna je bila 100 maraka a cena hleba 3 dinara .

U medjuvremenu od 2000te godine do danas, plate su porasle na 300 evra ili 6 puta su vece nego 2000te godine.

Od sredine meseca cena hleba u Srbiji ce biti 35 dinara ili 12 puta veca nego sto je bila 2000te godine.

To znaci da se za prosecnu srpsku platu danas moze kupiti DUPLO MANJE HLEBA nego sto se to moglo 2000te godine.

To znaci da je kupovna moc gradjana , barem sto se tice hrane danas duplo manja nego sto je to bila 2000te godine.
 
ne jedem samo hleb , ali cinjenica je da se 2000te za prosecnu srpsku platu moglo kupiti vise hleba, mleka, mesa i ulja(zejtina) nego sto se to moze danas.

To je najbolji dokaz da prosecan srpski gradjanin gore zivi danas nego 2000te godine jer prosecna srpska porodica 90% svojih prihoda trosi na hranu, telefon, struju i komunalije. Cene komunalija , telefona i struje su takodje porasle preko 1000% ili preko 10 puta od 2000te do danas, dok su da podsetim plate porasle "samo" 6 puta

Naravoucenije: cene su rasle brze od prosecne srpske plate sto znaci da prosecan Srbin zivi gore danas nego 2000te godine jer za svoju prosecnu platu moze da kupi manje hleba, mleka, mesa, zejtina,. struje, telefonskih impulsa nego sto je to mogao 2000te godine.
 
Jerry Ropero:
2000te godine plata prosecna je bila 100 maraka a cena hleba 3 dinara .

U medjuvremenu od 2000te godine do danas, plate su porasle na 300 evra ili 6 puta su vece nego 2000te godine.

Od sredine meseca cena hleba u Srbiji ce biti 35 dinara ili 12 puta veca nego sto je bila 2000te godine.

To znaci da se za prosecnu srpsku platu danas moze kupiti DUPLO MANJE HLEBA nego sto se to moglo 2000te godine.

To znaci da je kupovna moc gradjana , barem sto se tice hrane danas duplo manja nego sto je to bila 2000te godine.

Tog hleba od 3 dinara je bilo stalno ili samo u zanemarljivim količinama? :roll: Šta misliš da smo svi budale i da ne pamtimo da ga je bilo 10% po 3 dinara i 90% po 8.50 dinara....tu pesmu pevaj na drugom mestu....
 
Jerry Ropero:
2000te godine plata prosecna je bila 100 maraka a cena hleba 3 dinara .

U medjuvremenu od 2000te godine do danas, plate su porasle na 300 evra ili 6 puta su vece nego 2000te godine.

Od sredine meseca cena hleba u Srbiji ce biti 35 dinara ili 12 puta veca nego sto je bila 2000te godine.

To znaci da se za prosecnu srpsku platu danas moze kupiti DUPLO MANJE HLEBA nego sto se to moglo 2000te godine.

To znaci da je kupovna moc gradjana , barem sto se tice hrane danas duplo manja nego sto je to bila 2000te godine.
ne lupaj niska cena hleba je odlika najsiromasnijih i najzaostalijih komunistickih drzava gde se samo to na silu drzi nas niskom nivou posto je sve ostalo nedostupno pa daj narodu leba i kraj sto je i sustinska ideologija SRSa da imaju za veknu leba ,100g parizera i dvolitru piva u plastici, a ostalo ko hebe .Koliko je trebalo da se radi 2000. za ves masinu ili televizor a koliko danas ?
 
Jerry Ropero:

To je najbolji dokaz da prosecan srpski gradjanin gore zivi danas nego 2000te godine jer prosecna srpska porodica 90% svojih prihoda trosi na hranu, telefon, struju i komunalije. Cene komunalija , telefona i struje su takodje porasle preko 1000% ili preko 10 puta od 2000te do danas, dok su da podsetim plate porasle "samo" 6 puta


Šta ti pričaš? Da li su porasle preko hiljadu puta ili preko deset puta?

Za stan od 80 m2 - 2000. godine komunalije su bile 3.700.00 dinara, sada su 5.200.00 dinara. Ako je to tebi hiljadu puta, onda je tvoj problem što ne znaš da računaš, a to je čini mi se već više puta dokazano.

Ne sećam se koliko je koštalo mleko ili meso, ali sigurno nije poskupelo ni 10 puta, a ne 1000.

Ako računaš da je i pre 2000. cena hleba od tri dinara bila realna, onda je tvoj smisao za ekonomiju ravan nuli.

Ne znam stvarno odakle izvlačiš ove podatke. Iz glave, verovatno.
 
svetolik trpkovic:
ne lupaj niska cena hleba je odlika najsiromasnijih i najzaostalijih komunistickih drzava gde se samo to na silu drzi nas niskom nivou posto je sve ostalo nedostupno pa daj narodu leba i kraj sto je i sustinska ideologija SRSa da imaju za veknu leba ,100g parizera i dvolitru piva u plastici, a ostalo ko hebe .Koliko je trebalo da se radi 2000. za ves masinu ili televizor a koliko danas ?
Ma poenta su SUBVENCIJE!!!!
To je ukinuto i zato je sve poskupelo, pa cena brašna je bila 7 din. po kilogramu, a cena hleba 3 dinara??? Mislim :roll: :roll:
 

Back
Top