Meditacija

U astralu imamo posebne uvide,koje cesto zamenjuemo sa snovima...a ti uvidi nisu

snovi.Oni nas vode u paralelnu stvarnost,i cesto nam posle budjenja pokazu

put kojim treba ili ne treba da idemo.
 
Imala sam zanimljivo iskustvo iliti problem ali sa nekim drugacijim vezbama. U pitanju je bio vatreni stub koji u vezbi predstavlja podsvest. Naime stub se odjednom nasao na sinama i jurnuo kroz hodnik nekog starog dvora. Jurila sam za njim ali su se ispred njega zatvorila ogromna teska vrata. Meni je savrseno jasno zbog cega se to desilo. Kao sto mi je savrseno jasno da ce uslediti podsmevacki komentari :roll:
 
Pozdrav svim članovima :)
Pitanje je jasno...kako to izvesti? Čuo sam da se čakre (energetski centri) mogu otvoriti meditacijom, ali ne znam tačno kako...koji položaj tela treba biti u meditaciji? šta trebamo misliti ili vizuelizirati? koliko vremena je potrebno da se otvore sve čakre tj. one glavne? Sve to može stati u jedno pitanje "Kako meditirati da bi se otvorile čakre?"
Moj problem je u tome što su moje čakre premalo otvorene, ili da to nazovem zatvorene, samo su mi dve (od 7 glavnih čakri) otvorene...srčana čakra mi je otvorena na nekih +30% i još jedna (zaboravio sam koja tačno) na 0% dok su sve ostale zatvorene, ispod nule.
Ako neko ima iskustva sa ovim, neka mi objasni kako da meditiram da bih otvorio sve 7 svoje čakre.
 
Ćao svima!
Počeo sam od skoro da se bavim meditacijom...ali imam probleme ili da to nazovem greškama. Zanima me kako da popravim te greške? Ja radim meditaciju za otvaranje čakri, i kada je radim uopšte ne mogu da se skoncentrišem na to već mi se po glavi motaju razne misli. Razmišlajam o tome koliko već dugo radim, kakve će rezultate pokazati meditacija, pa me noge malo zabole, pa mislim o tome kako izgledam dok meditiram, pa ne mogu da žmurim i mislim da se što pre završi program da bih otvorio oči itd. i tako prođe ceo program. Te misli dođu i prođu ali nikako da se skoncentrišem, a s obzirom da radim meditaciju za otvaranje čakri, ne mogu da se skoncentrišem na same čakre...Da napomenem još da koristim one vođene meditacije. Pustim to, stavim slušalice i slušam, ali kao što rekoh, ne koncentrišem se jako i ne ide mi baš vizuelizacija tj. kad se u vođenoj meditaciji pomene to da trebam nešto da zamislim, ja zamislim ali brzo mi krenu neke druge misli i nije to to. Kad se završi program kao i da nisam radio.
Gde grešim, šta treba da mislim dok to radim i kakav treba da bude položaj tela, jer mislim da mi i to malo utiče na meditiranje, i koliko dugo dnevno meditirati?
 
M-Wilson - Ako zelis da se postavis u stanje totalne meditacije,treba ti pomocnica.Skini sa sebe svu odecu.Podesi svetlost,da osvetljava samo jednu tacku u prostoriji.Pozovi Micu Trofrtaljku,i kazi
joj da ne zelis nista da radis,vec samo da meditiras. Ona ce znati,sta sve treba samaa da radi, a ti... samo meditiraj i uzivaj...
 
M-Wilson - Ako zelis da se postavis u stanje totalne meditacije,treba ti pomocnica.Skini sa sebe svu odecu.Podesi svetlost,da osvetljava samo jednu tacku u prostoriji.Pozovi Micu Trofrtaljku,i kazi
joj da ne zelis nista da radis,vec samo da meditiras. Ona ce znati,sta sve treba samaa da radi, a ti... samo meditiraj i uzivaj...
Mica je bezobrazna,fata za čakru!
 
Ćao svima!
Počeo sam od skoro da se bavim meditacijom...ali imam probleme ili da to nazovem greškama. Zanima me kako da popravim te greške? Ja radim meditaciju za otvaranje čakri, i kada je radim uopšte ne mogu da se skoncentrišem na to već mi se po glavi motaju razne misli. Razmišlajam o tome koliko već dugo radim, kakve će rezultate pokazati meditacija, pa me noge malo zabole, pa mislim o tome kako izgledam dok meditiram, pa ne mogu da žmurim i mislim da se što pre završi program da bih otvorio oči itd. i tako prođe ceo program. Te misli dođu i prođu ali nikako da se skoncentrišem, a s obzirom da radim meditaciju za otvaranje čakri, ne mogu da se skoncentrišem na same čakre...Da napomenem još da koristim one vođene meditacije. Pustim to, stavim slušalice i slušam, ali kao što rekoh, ne koncentrišem se jako i ne ide mi baš vizuelizacija tj. kad se u vođenoj meditaciji pomene to da trebam nešto da zamislim, ja zamislim ali brzo mi krenu neke druge misli i nije to to. Kad se završi program kao i da nisam radio.
Gde grešim, šta treba da mislim dok to radim i kakav treba da bude položaj tela, jer mislim da mi i to malo utiče na meditiranje, i koliko dugo dnevno meditirati?

los ti fokus
moras da zamislis nesto drugo, relaksirajuce sto ti izaziva osecaj prijatnosti, a ne rasipa ti paznju
primera radi, na treninzima u ronjenu na dah, bazenska disciplina statika, moras da opustis telo i um..
da izdrzis sto duze, a da odes u black out
jedan od takmicara je zamislio dugi tunel sa tackom svetla na kraju - los fokus, jako los..redovno se onesvescivao
ja sam se uvek opustala dok ne osetim svaki talasic vode na svom telu..osetim ljuljanje i samo se prebacim na sliku kako sam list koji plovi po potocicu..nikad black out nisam imala
stvar je u fokusu i cilju do kojeg ce da te dovede
 
Poslednja izmena:
Meditacija nije dobra.Bolje se posveti svojoj vjeri ili se javi meni na pp.Imam nesto bolje.....Sve sto zaposljava um diktiranim sadrzajem nije dobro........

jes' o Savka Živova što meditira a drži dva mobilna pored sebe pa dok ne zazvrje...

ima osmosmerka, ima sudoku... opušta...
preporučujem izbegavanje elektronskih varijanti ove igre

a šta će mu nudiš na PP u zamu za vjeru, ja isključio do daljnjeg...
 
Pozdrav svima,

Napravio sam veliku gresku!

Prilicno neupucen i vodjen samo pozitivnim primerima iz medija poceo sam da meditiram na dnevnoj bazi korsteci vodjene meditacije sa youtuba nakon cega mi se javio veliki pritisak u glavi koji traje vec 9 meseci cak i ako ne meditiram. Ovo mi je unistilo zivot.
Uradio sam mnoge medicinke preglede ali niko ne moze da nadje sta je uzrok sve sto sam uspeo da pronadjem na interentu je kundalini sindrom koji imaju mnogi ljudi sirom sveta.

Da li je neko kod nas imao slicna iskustva i da li zna kako da zaustavim ovo? Bio bi beskrajno zahvalan.
 
Bok svima.

Poceja sam sa meditacijom prije godinu dana. Nakon odredjenoga perioda konzumiranja svega sto je ne zdravo odlucija sam se za zdravi zivot.
I ne samo to, velika je zelja bila u meni da popravim nastalu stetu u samome organizmu. Jedan covjek iz Srbije mi je preporucija meditaciju kao najbolje sredstvo za moj problem.
Vase misljenje o tome?

Poprilicno ne spreman sam usao u sve to, tek pokoji tekst sam procitao na tu temu(nekakvi kvazi clanci) i odlucija sam se za vodjene meditacije u lezecem polozaju.
Imam filing da prvih 6mjeseci nisam previse napredovao (sta uopce znaci napredak u meditaciji?) osim sta sam bija ponesto opusteniji, bar sam takav dojam stekao.
Nakon tih pola godine procitao sam i prve knjige u pdf-u, "Uvod u meditaciju", "Meditacija za pocetnije", "Knjiga o egu" itd... Moram priznati da su mi iste poprilicno pomogle
da napravim nekakav iskorak. Npr., nisam se vise borija da zaustavim sve te misli kojih je bilo i previse, umjesto toga po prvi puta sam se nasao u ulozi promatraca koji je
samo gledao kako jedna za drugom dolaze i odlaze. Uskoro je usljedio i prvi osjecaj ekstaze tokom med. kao i "susreti" sa savrsenom cistom svjetloscu (da li je to dobar znak?). Iako sam bija svjestan
da su to nuspojave ipak sam se malo previse vezivao za iste, nista neobicno za pocetnika. Tek nakon jedne god. sam se udostojia napustiti krevet tj. presao sam na stolicu.
Trudim se biti max. opusten,ledja uspravna,dlanovi put gore i pratim udahe odnosno izdahe. Nako nekoga vremena prebacim se na svjesnost sadasnjeg trenutka i na taj nacin ispraznim um ili
jednostavno promatram sve senzacije u/na tijelu. Paralerno sa time procitam pokoju knjigu cisto da dobijem smjernice za daljnji rad.

Volija bih napisati da sam dozivija neke revolucionarne promjene ali to ipak nije istina. Ipak i uz dozu pesimizma naucija sam da su za ovu stvar strpljenje i rad najjace "oruzje".
Posto meditiram svaki dan po 20-30min, neke male pozitivne promjene se ipak naziru.

Da skratim pricu, meni bi bilo drago kada bi netko iskusniji odgovorija na moje prvo pitanje ili na ostala dva...

ps- bilo koji komentar na moj pristup meditaciji je dobrodosao makar to znacilo i kritiku.

Hvala :)
 
Pozdrav ljudi! :)
Nasao sam ovaj sajt koji nudi mnogo raznoraznih meditacija https://theseedmovement.com/
Imaju i Patreon stranicu, gde nude preko 100 audio meditacija. Shvatio sam da je ovo neki pokret pomoci ljudima iz celog sveta, mozete ostaviti i svoje misljene na sajtu u vidu video poruke (nisam probao ali kazu iz celog sveta na bilo kojem jeziku).
Svakako, probajte par meditacija, videcete da li vam pomaze.
 

Back
Top