Meditacija

nasao sam jedan tekst o " vidjenju stvari kakve jesu "...zanima me sta vi mislite o tome.

http://www.illumina.co.yu/Mentalni_vid.html


Autori:

Zoran Gruičić rođen je 1955. god. u Novom Sadu, gde je odrastao i školovao se. Magistrirao je društveno-ekonomske nauke. U mlađim danima bavio se sportom, posebno karateom a kasnije i raznim granama joge. Vremenom se sve više zanima za "onostrano" i duhovne teme i počinje da praktikuje bioenergetski rad i radiesteziju. Zajedno sa suprugom Milicom polako ustanovljava temelje znanja u oblasti posebne meditativno-molitvene i neposredne komunikacije sa Višim Oblicima Svesti. Krajem devedesetih godina napušta posao na rukovodećem mestu i poslovnu karijeru i posvećuje se isključivo energetskom radu, odnosno istraživanjima, obuci zainteresovanih i isceljiteljskoj praksi.



MIilica Gruičić rođena je 1959. god. u Novom Sadu. Tu se i školovala i aktivno bavila sportom. Diplornirala je na Ekonomskom fakultetu i potom niz godina radila u svojoj struci. Veliku radoznalost zadovoljava čitanjem. Raznolika interesovanja u oblasti ljudskog duha dovela su je konačno do graničnih područja nauke, kao i duhovnosti. Njen udeo u otkrivanju i razradi sistema koji donosi Zoran Gruičić izuzetno je značajan. U drugoj polovini devedesetih godina napušta poslove i posvećuje se zajedničkom radu sa suprugom Zoranom i porodici.



Bračni par Gruičić živi i radi u Novom Sadu. Deo rezultata istraživanja.energetskih pojava i isceljivanja objavili su u četiri knjige: "Svet Energija", "Sazrevanje Svesti '', "Isceljivanje Energjama'' i "Zrela Svest". Veći deo je, međutim, u fazi prenosa u pisanu formu i daljeg istraživanja i produljivanja znanja. Intenzivno se bave isceliteljskim radom (neposrednim i posrednim tretmanima).

U periodu koji je pred njima, imaju nameru i rade na tome da osim meditativnih i isceliteljskih tehnika i dometa, pišu i o duhovnim doživljajima, mada ih je izuzetno teško opisati umom, kao i o zanimljivim i nadasve važnim činjenicama do kojih su došli o svemiru, planeti Zemlji, ljudskoj rasi, duhovnim pokretima itd.

Једва чекам наставак...
Само, мени неће успети да продају књигу. ;-)
 
Ako sam Ukupno dobro razumela, tebi se ta molitva ne svidj, onda se slazemo.
Sama rec reprogramirati,...
Kojica, apsolutno mi nije jasno sta si htela reci. Jesu li to neki ljudi odlucili da izmisle toplu vodu?
 
...Bračni par Gruičić živi i radi u Novom Sadu. Deo rezultata istraživanja.energetskih pojava i isceljivanja objavili su u četiri knjige: "Svet Energija", "Sazrevanje Svesti '', "Isceljivanje Energjama'' i "Zrela Svest". ...

Ja imam sve cetiri gore navedene knjige.
Da li su oni u pravu? Da li je to izmisljanje "tople vode"? - To ostavljam drugima da raspravljaju...
Knjige su lake za citanje sa jednostavnim objasnjenjem tehnika... Ja sam u ovim knjigama saznala mnoge inforamcije - nesto je bilo novo za mene, a nesto je bilo 'objasnjeno iz drugog ugla'. U svakom slucaju - uzivala sam citajuci ih.
 
Ako sam Ukupno dobro razumela, tebi se ta molitva ne svidj, onda se slazemo.
Sama rec reprogramirati,...
Kojica, apsolutno mi nije jasno sta si htela reci. Jesu li to neki ljudi odlucili da izmisle toplu vodu?

Da, ne sviđa mi se. Priznajem, nisam sklon molitvama. Nekako bih više da se oslonim na sebe, nego da čekam da me neka viša sila spašava.

A to o reprogramiranju karme je potpuni nonsens barem što se budističkog shvatanja karme tiče. Ne znam šta u njihovom sistemu reč karma znači, ali ja je shvatam kao energiju svih naših postupaka, koja nam u skladu sa svojim kvalitetom u ovom ili nekom narednom životu donosi sreću ili patnju. E sad kako se nešto što je već učinjeno može "reprogramirati" i promeniti mu karakter, pojma nemam. Ono što je učinjeno sa lošom namerom će nam doneti loš plod, makar se mi molili "reprogramatoru" koliko hoćemo. Isto važi i za naša dela učinjena iz dobre namere i ljubavi. One su naše blago i niko ih ne može izmeniti. Kao kad posadimo luk, pa se molimo da izraste ruža. Kanda neće moći.

Ali ljudi naravno imaju pravo da misle šta hoće i da prave sisteme kakve hoće. Voleo bih jedino da i ovaj pomaže tolikim ljudima koliko su naveli na sajtu.
 
hm...reprogramirati...zar nije istina da se ljudski mozak ponasa kao biokompjuter...zar nije istina da se kroz zivot vodimo " programima " koje smo stekli u najranijem detinstvu ... programima koje su drugi usadili u nas...moze li se onda ta molitva tumaciti kao izricanje volje za promenom ? iako se ni meni takva formulacija ne dopada i necu je koristiti ( imam neke druge reci za reprogramiranje stecenih programa ), ja ne podcenjujem moc molitve, svaka izgovorena i neizgovorena rec gradi nas um.

a za kojica - nemoj da se vredjas ali mislio sam da si naprednija ... svojim komentarom si demonstrirala jednu iluziju uma koja se zove PREDRASUDA. ( to ti je ono - prvo pogledaj KO je rekao a tek onda STA je rekao. )
 
У праву си.
Додуше, прво сам прочитала шта су рекли па ми је нешто засметало и онда сам погледала и ко је рекао...
Шта ми је засметало?
Сад ћу да отрчим на сајт и поставим сличицу...
 
http://www.illumina.co.yu/images/BOG_Manifestacije_Web.JPG
BOG_Manifestacije_Web.JPG
 
hm...reprogramirati...zar nije istina da se ljudski mozak ponasa kao biokompjuter...zar nije istina da se kroz zivot vodimo " programima " koje smo stekli u najranijem detinstvu ... programima koje su drugi usadili u nas...moze li se onda ta molitva tumaciti kao izricanje volje za promenom ? iako se ni meni takva formulacija ne dopada i necu je koristiti ( imam neke druge reci za reprogramiranje stecenih programa ), ja ne podcenjujem moc molitve, svaka izgovorena i neizgovorena rec gradi nas um.
)
meni je zasmetao izraz "reprogramirati karmu", kako sam i napisao u prethodnom postu. Kako mozes izmeniti nesto sto je vec deo proslosti. Ono ce doneti svoj plod pre ili kasnije itu se ne moze mnogo uraditi. Ali zato mozes da se skoncentrises na ono sto radis sada i da ga uradis sa dobrom namerom. Onda ce i plod biti dobar.

Naravno, to sto vezbamo svoj um mozemo nazvati i reprogramiranjem ili kako god. Bitnije je sta radimo. A sta radimo? Kad se u umu javi mrznja, pohlepa, zavist, prepoznamo je i posto na osnovu dosadasnjeg posmatranja znamo da je otrov, odlozimo je sa strane (Obratiti paznju: lagano ODLOZIMO, ne histericno odbacimo kao da smo uhvatili zabu :) uz neizbezno kajanje). Kad se u umu javi ljubav, dobronamernost, istrajnost, prepoznamo je i posto znamo da je to lek razvijamo je. Tako razvijamo i moral, kao prvi deo osmostrukog plemenitog puta i meditaciju, kao drugi njegov deo i uvid kao treci deo.

:D
 
Да ли сте некад налетели на ово обавештење?
Јесте ли га прочитали или можда снимили на хард?

Dragi posetioci, ako trenutno nemate vremena da procitate ovaj tekst, bilo bi dobro da ga snimite na vas hard disk, pa da ga procitate i proucite onda kada budete raspolozeni za to. Ovo vas molim iz prostog razloga sto smatram da je teks jako koristan i svakako bi bilo dobro da saznate nesto vise o ovoj temi (i problemu mnogih).

http://www.geocities.com/byzantion2001/Pravednikjoga.html
 
Ovaj tekst su pisali, krajnje zlonamerno, ljudi koji nikad nisu radili neku jogicku vezbu ili seli u meditaciju.To je grupa ljudi, zatucanih, ksenofobicnih i agresivnih, okupljenih oko crkve Nevskoga u beogradu.
Joga se svuda u svetu koristi vec jako dugo u sluzbenim medicinskim ustanovama, kao i akupunktura, zbog dokazanih blagotvornih svojstava i efekata na ljudski organizam.

Iluminati su jos jedan od ''tajnih'' redova, organizacija, grupa...koje nastoje da podjarme svet, a posebno sve sto je srBsko.Gluposti.:D:D
 
To je grupa ljudi, zatucanih, ksenofobicnih i agresivnih, okupljenih oko crkve Nevskoga u beogradu.
Joga se svuda u svetu koristi vec jako dugo u sluzbenim medicinskim ustanovama, kao i akupunktura, zbog dokazanih blagotvornih svojstava i efekata na ljudski organizam.

И мени ово звучи као говор мржње и незнања упакован у шарени целофан.
Протие се свему природном.
Чињеница је да постоји много превара у овој области, али зар није знање једини пут да се преваре разоткрију.
Света инквизиција још увек траје, само има другачије методе и називе...

Iluminati su jos jedan od ''tajnih'' redova, organizacija, grupa...koje nastoje da podjarme svet, a posebno sve sto je srBsko.Gluposti.:D:D

Прочитала сам, на интернету, ту и тамо, свашта о њима, али ми баш није најјасније...
Није ни важно... Не звуче ми добро и то је довољно.
 
Iluminati su ''tajni'' red koji je osnovao Adam Weishaupt u Bavarskoj u XIX vek; Red je bio ogranicen na lokal-politiku, bez obzira na bombasticne fraze o svetskoj revoluciji itd., a Weishaupt je zavrsio u zatvrou.Danas se o njima plete fama, kao i o Templarima koji takodje vise ne postoje.

Da, SPC i srodne organizacije sire mrznju, a najmanje hriscansku ljubav.Da su t0oliko sigurni u sebe, ne bi to radili.Agresija je redovno znak slabosti.
 
Да ли сте некад налетели на ово обавештење?
Јесте ли га прочитали или можда снимили на хард?


http://www.geocities.com/byzantion2001/Pravednikjoga.html


“Jer dar ljubavi dolazi od Boga Koji je Licnost, i On je daruje onima sto
Ga traze i vole. “



Ovo je osnovna recenica iz koje proizilaze sve ostale ovog kritickog teksta o istocnjackim nacinima sjedinjenja sa Bogom. Za autora ovog teksta, Bog je licnost, vrhovna licnost kojoj se moras umilostiviti da bi stekao spasenje…

Slicno kao u osnovnoj skoli - potrebno je da se dodvoravas licnosti ucitelja da bi dobio pohvalu, ili u preduzecu - da se dodvoravas sefu, da trazis I volis njegovu licnost da bi sebi osigurao bolji polozaj I dobio njegov dar ljubavi…

To je nesto sto ja jednostavno ne prihvatam I ako je put kojim se dolazi do spasenja – put obozavanja LICNOSTI, idolopoklonstvo – onda to jednostavno nije moj put.

Za mene, Bog nije LICNOST koja daje DAR LJUBAVI, Bog jeste DAR LJUBAVI, BEZUSLOVNA LJUBAV…

Bezuslovna ljubav se radja u onom ko se oslobodi straha, posesivnosti I vezanosti – dakle kod onog koji smiri automatske reakcije racionalnog uma I Ega ( LICNOSTI ). Jedino onaj koji se oslobodi okova licnog I sebicnosti moze biti u stanju da voli i prihvata bezuslovno sve ono sto mu zivot donosi. Takav vise nema STRAHA jer takav vise NIJE VEZAN za nesto licno sto moze da izgubi…Onaj koji vise nema STRAHA, jedino takav je u stanju da se prepusti BEZUSLOVNOJ LJUBAVI, Bogu…

LJUBAV I STRAH su obrnuto srazmerni.

Inace, ovakvih kritickih tekstova I knjiga sam procitao dosta I ono sto su ranije izazivali u meni je nekakva mesavina gadjenja I straha … danas vise ne …danas jednostavno shvatam da ljude koji pisu ovakve tekstove pokrece STRAH, strah od kazne uklesan u najranijem detinjstvu … Ljudi koji pisu ovakve tekstove su imali dovoljno vremena da se razmahnu kroz srednji vek , a videli smo sta su oni ostavili covecanstvu – sramotu I crnu rupu - skoro hiljadu godina MRAKA i VEZANOG DUHA.
 
Alles gut, uz svo uvazavanje,
sta bi ti mislio o meni da vam svima saopstim da sam videla da je jabuka pala sa drveta,
i da sam zakljucila da postoji zemljina teza, i da nameravam da objavim knjigu o tome.
E upravo to ja mislim o tim piscima takvih knjiga.
Citati koje si pisao negde na prvim stranama ove teme su od najlepsih stvari koje sam citala u zivotu. :)
Sta tu ima vise da se kaze.
 
@jabukica
Ja bih da dodam nesto ovde: Da napises knjigu kako je jabuka pala sa drveta zbog zemljine teze, meni bi bilo 'onako'. Jer znam da postoji zemljina teza i sve sto pada - pada 'na dole' zbog iste. Ali ima ljudi koji ne znaju za to (kao deca koja krecu u skolu)...
Imala sam prilike da slusam razna predavanja i seminare - i mogu ti reci da sam najvise uzivala kad je bila meni 'poznata' tema objasnjena na malo drugaciji nacin ili malo dublje nego sto je poznajem. A cak i kad su pricali o temama koje znam, opet se naslo nesto sto sam prvi put cula...
Ono sta hocu da kazem je da ima mnogo ljudi koji 'ne znaju'. I pojedinci koji nemaju strpljenja da slusaju nesto sta znaju me podseca kao kad sam bila u skoli i prof. predaje, a par njih koji to vec znaju govore "dalje...", ne razmisljajuci da vecina nas prvi put to cuje.
 
Redsonia, hvala sto si imala razumevanja za moj nacin izrazavanja. Nisam bila dovoljno jasna.
Ne zelim nikog da omalovazim, ali posto je to samo moje deklarativno nacelo, a nema u meni dovoljno dubok koren, cesto mi se dese takve stvari. Sa druge strane nisam se ni dovoljno precizno izrazila.
Davno, davno, citala sam knjigu Trece oko, ne secam se imena autora, ako me secanje ne vara neki je Indijac u pitanju. Sva ta znanja su davno stecena, i to hiljadama godina sakupljana. Kada se neko ozbiljno bavi tim stvarima normalno je da krene od korena. Ne moze covek u jednom svom veku, koliki god entuzijasta igenije bio, proci sve ono sto su generacije slagale. Nisam protiv toga da se stvari ponavljaju i utvrdjuju ni bezbroj puta, ponavljanje je majka nauke, vec protiv toga da neko ne nazove Njutnov zakon Njutnovim vec ga opisuje kao neku do tada nepoznatu pojavu. Kao da se time niko pre njega nije bavio. Valjda je sada jasnije sta hocu da kazem. Ozbiljno bavljenje nekim stvarima zahteva ozbiljan pristup i u tom pogledu. Moras navesti izvore, razne ranije pokusaje, kako uspele tako i neuspele, kompleksno pristupiti tome, a ne samo izlazes tu pojavu kao da je to tvoje otkrice. Na kraju krajeva , mozda je neko pre tebe to bolje razumeo, i slusaocu treba ponuditi i tu mogucnost poredjenja. Ako nema te slobode i ozbiljnosti u pristupu i sa te strane, tesko mi je da takva izlaganja smatram vrednim. Mada ne poznajem same knjige, zakljucak sam izvela citanjem tog jednog komada koji je Alles gut zamolio da pogledamo. Moguce je da se varam.
Molitva sa recju reprogramirati mi se bas nikako ne svidja. Alles gut daje neko obrazlozenje da i nas mozak funkcionise po principu kompjutera. Sa tim se ne slazem. Ucila sam definiciju vestacke inteligencije. Najcudnija definicija koju sam u zivotu naucila. Ona se definise nesto kao da je to inteligencija koju bi covek posmatrac mogao razlikovati od ljudske inteligencije, slobodna interpretacija.
Covek nije programiran, covek je slobodno bice. To je upravo ona prica koju je pricao Ukupno o cetvrtinki u kojoj slobodno mozemo da odlucimo, ako hocemo. Nije coveku nametnuto kako ce reagovati, on to sebi ili nametne ili prihvati nametanje.
jos jednom hvala
 
Raj i pakao
Visoki, kršni samuraj dođe jedan dan do zen učitelja i odlučnim glasom mu reče: "Pokaži mi šta su to raj i pakao."
Zen učitelj ga pogleda pravo u oči i reče: "Zašto bih ja to pokazivao jednoj tako prljavoj, odvratnoj, jadnoj kreaturi kao što si ti? Jadni čoveče, zar ti misliš da bi trebalo uopšte sa tobom da razgovaram?"
U trenutku samuraju jurnu krv u glavu. Razjaren on isuče mač ne bi li učitelju odsekao glavu.
Na to zen učitelj reče: "Ovo je pakao."
Istog trenutka samuraj shvati da je sam sebi stvorio taj pakao -- crn i vreo, prepun mržnje, sujete, besa i ogorčenja. Uviđa da je toliko duboko u tom paklu da je bio spreman i da ubije. Suze mu krenuše na oči i on sklopi dlanove pred sobom ne bi li se naklonio u znak poštovanja.
Zen učitelj reče: "Ovo je raj."
Gledište bodisatva-ratnika nije: "Pakao je loš, raj je dobar!" ili "Otarasi se pakla i tragaj samo za rajem". Umesto toga, ohrabrujemo sebe da negujemo otvoreno srce i otvoren um i za raj i za pakao, za sve. Samo sa tom vrstom uravnoteženosti možemo uvideti da sve što dolazi u naš vidokrug dolazi zato da nas poduči upravo onome što bi trebalo da znamo.

(Pema Chodron: Comfortable with Uncertainity)

:D
 
... Nisam protiv toga da se stvari ponavljaju i utvrdjuju ni bezbroj puta, ponavljanje je majka nauke, vec protiv toga da neko ne nazove Njutnov zakon Njutnovim vec ga opisuje kao neku do tada nepoznatu pojavu. Kao da se time niko pre njega nije bavio. Valjda je sada jasnije sta hocu da kazem. ...

Ok... sto se ovoga tice, sada si me izgubila... tj. ja sam se izgubila. Mozes li dati neki primer za ovo?

... Ozbiljno bavljenje nekim stvarima zahteva ozbiljan pristup i u tom pogledu. Moras navesti izvore, razne ranije pokusaje, kako uspele tako i neuspele, kompleksno pristupiti tome, a ne samo izlazes tu pojavu kao da je to tvoje otkrice. ...

U knjigama ima izvora, opisa pokusaja i ljudi koji su ucestvovali u tome... i sl. Knjige su dosta opsirne. Ne kazem da su najbolje (bar koliko sam ja citala) na temu meditacije/energija... ali su sigurno medju boljima na srpskom jeziku.
Vecina knjiga koje sam ja citala samo teoretisu o nekim pojavama, a u ovim knjigama ima 'uputstvo' kako da se pristupi meditaciji i radu sa energijama - da ponovim opet: ne kazem da je ovo najbolji/jedini nacin da se meditira, ali je jasno opisan. Jos nisam naisla na tako "prakticne" knjige do sada kao ove od bracnog para Gruicic. Ostale knjige koje sam ja citala su u fazonu: "Mozes ovo-ono da postignes, a ako hoces - nazovi ovaj broj, pa cemo se dogovoriti za casove/cenu...".
 
Da, SPC i srodne organizacije sire mrznju, a najmanje hriscansku ljubav.Da su t0oliko sigurni u sebe, ne bi to radili.Agresija je redovno znak slabosti.

Mozes li mi molim te navesti gde to SPC siri mrznju?!?!? Zasto tako teske optuzbe i reci koristis da bi dao sebi na znacaju? Apsolutno netacno, stavise nsa istorija, kako u svetovnom tako i u duhovnom smislu, ima veza sa nekim viteskim redovima, kojih kako ti rece vise nema.

SPC nigde nije sirila mrznju, a ti kao neko ko koristi templarski krst i koji nuzno mora biti Hriscanin ako vec koristis takav avatar, ne bi trebalo tako da govoris. Protivurecan si!
 
Iluminati su ''tajni'' red koji je osnovao Adam Weishaupt u Bavarskoj u XIX vek; Red je bio ogranicen na lokal-politiku, bez obzira na bombasticne fraze o svetskoj revoluciji itd., a Weishaupt je zavrsio u zatvrou.Danas se o njima plete fama, kao i o Templarima koji takodje vise ne postoje.

Iluminati nisu nastali u 19, veku vec u 18. veku. Mnogi ne znaju ali 1. maj se ne slavi zato sto je to dan rada.

Iluminati (Prosvetljeni) su osnovani prvog dana maja, 1776.godine. Adam Weishaupt je bio katolicki svestenik jevrejskog porekla, koji je napustio duznost svestenika.

Oko Iluminata se zaista digla velika prasina i ljudi zeljni publiciteta sire razne konspirativne price i teorije zavera.

Toliko za sada...
 

Back
Top