Mala-velika stvar koja me iritira, pomoc...

Čest piling i suva koža nikako ne idu zajedno.Izuzetno suva koža tako samo postaje još suvlja i postiže se kontraefekat.Pri veoma suvoj koži piling treba raditi najviše 2 puta mesečno.Što se ostale nege tiče,treba pronaći preparat koji najviše prija tvojoj koži.Ponekad je to veoma dug i mukotrpan proces,ali isplati se.I nije sve što je skupo automatski i dobro za svaku kožu.Sve je to individualno.Probaj da nađeš neku masku za lice koja će ti odgovarati.Evo,npr. ja sam probala sve i svašta i skupu i manje skupu kozmetiku,ali sam našla svoju dobitnu kombinaciju,što ne mora da znači da bi i tebi odgovarala.I čak , štaviše i nije uopšte skupa-reč je o Avonovoj masci za lice sa maslinovim uljem.
 
cavalli:
Kako da izuzetno suvu kozu pretvorim u neznu i meku???Da stvar bude jos gora redovno radim piling i natapam je mlekom za telo i uljima posle svakog tusiranja!Imate li uz to neke svoje recepte za maske, kupke i pilinge od prirodnih sastojaka??

Meni je veci problem sto mi je suva koza na nogama do kolena, a tu mi najvise urastaju dlacice. Pa sad ti vidi redovan piling - narvno jos suvlja koza. Neredovan piling - urastaju ko sasave.

Ja inace za telo sam kupila NIVEINO ulje za telo. E sad da li je dobro ili ne ne znam. Namazem ga na mokru kozu, pa peskirom pokupim viskove. I bude mi bas fina koza, onako meka pod rukom.

Ni jedno mleko za telo niti krema mi nisu davale taj osecaj. jedino zimi kad posle dobrog pilinga se namackam pavlovicevom pa se uvucem u pamucnu pidzamu pa prenoci. joj, ujutro je koza kao nova.

Ja sam se ionako pomirila sa cinjenicom da suvu kozu osim redovnim mackanjem necu preobratiti u normalnu. A i kako da bude normalna? Redovno brij, depiliraj, onda sunce pa sedenje u kancelariji, koje povlaci losu hranu za sobom. Ne vredi. Jedino sto mi se eto toulje niveino jako dopalo. I bude mi bas fina koza od njega.

A inace jel imas nekih problema s kozom ili je jednostavno samojako suva, malo suva, ili kako to vec izgleda ili kakav je osecaj pod rukom?
 
NIVEA ulje je i moja preporuka, ustvari to mi jedino malo smiri kožu, međutim efekat ima skoro isključivo zimi. Ne znam zašto. Možda sam malo nagorela pa se perutam i ne postoji ulje za to, možda je to u pitanju. Bolje je na blago navlaženu kožu, ne na mokru, ne kupi viškove nego, eto ne znam, sedi i čekaj da upije..... Slabo se troši i daje manje-više dugotrajne rezultate, tj. imaš privilegiju da održavaš celo telo po pristupačnoj ceni, ali ne bi bilo zgoreg i da povremeno obraduješ noge nekim mlekom..... Ne mora NIVEA :D
Dakle ulje za suvu kožu, a lice - nemam pojma? Ima li neko?
 
Lexa:
NIVEA ulje je i moja preporuka, ustvari to mi jedino malo smiri kožu, međutim efekat ima skoro isključivo zimi. Ne znam zašto. Možda sam malo nagorela pa se perutam i ne postoji ulje za to, možda je to u pitanju. Bolje je na blago navlaženu kožu, ne na mokru, ne kupi viškove nego, eto ne znam, sedi i čekaj da upije..... Slabo se troši i daje manje-više dugotrajne rezultate, tj. imaš privilegiju da održavaš celo telo po pristupačnoj ceni, ali ne bi bilo zgoreg i da povremeno obraduješ noge nekim mlekom..... Ne mora NIVEA :D
Dakle ulje za suvu kožu, a lice - nemam pojma? Ima li neko?

Ha, sestro sltaka kad bih ja za to imala vremena. A i zamisli zimi da cekam da se upije. Pa dobila bih upalu bubrega. Ovako mi je super. Mokra, namackam se, pa onda samo utapkam peskirom. I gotova za cas.

Garnier crveno mleko je sranje, bar meni. Ali zato ta ista krema za ruke m m m m m m m odlicna.

Ja inace imam normalnu kozu lica. I uzela sam sad za leto Collistarov gel za pranje lica (i skidanje sminke) i njihovu kremicu, za mesovitu i masnu kozu. Zuto pakovanje. Super mi preko leta. A zimi sam uzimala onu garnier sto su reklamirali sa valjda medom ili tako nesto. Ono bas je jaka. I nju nisam stalnomazala vec samo kad je ultra hladno. A za normalne zimske dane sam mazala L'orealovu Happy derm kremu.
 

Back
Top