Hrčci

malo je bezveze da neko da zenkicu samo za parenje i onda ona rodi kopilad.To dodje kao neka kunkubina i to je ruzno.Zalosno.Zefirra pa nadji mu zenkicu koja je njegova vrsta i njegove velicine, inace one su mao manje nego muzijaci.
 
Aleksej_BASO:
Pa ako hoces da se tvoji ljubimci malo zabave otvori se i kupi im zenkicu :lol:

Imam zenku, ali im je majka. Imam hrcke vec 6 godina, i stalno sam kupovala zenkice i volela ih i parila ih sa muzjacima koje sam imala, i neko od dece bih zadrzala. Ali sada sam obecala svim ukucanima da je za neko vreme dosta hrcaka, da necu uzimati nove. Srce mi se cepa jer to znaci da Chip i Dejl nece imati zenke. Stvarno bih volela da nadjem nekoga ko ima zenkicu (tj. dve).

Kao sto vidite, obojica su psoebni varijeteti Sirijskih hrcaka- Dejl je dugodlak ("Teddy bear") a Chipi je takodje neki varijetet (beli sa crnim usima, zaboravila sam kako se zove).

A kako je Djura tako veliki??! Da nije divlji hrcak :p ? Chipi (ovaj beli) je najveci hrvak koga sam ja ikada imala, a on je dug oko 15 cm.
Ne kupuj Djuri te zenkice, greota!
I, uopste, ako i kupujete zenkice da bi se vas hrcak pario, nemojte da je odbacite i koristite kao inkubator, nego je volite i pazite i mazite :) :) :)
 
Pa to je normalno...
Pustaj ga svako vece oko 20 min. da trci po stanu, najbolje u nekoj prosotiji gde nema nicega sto moze da ga povredi (ili necega sto on moze da progrize i sl.) Predsoblje i sl.
 
I da pospete peska po, recimo, tom pretsoblju posto voli pesak. I da pustite po koju zivu bubu posto to obozavaju da love i jedu. I da obezbedite mali povetarac ali ne suvise jak, i naravno ono ultra ljubicasto svetlo koje koriste u saunama da simulira sunce... Alo ljudi, hrcak je to, veoma izdrzljiva zivotinjica. Nije on preziveo zato sto mu covek sve servira na kasicicu. Jel tako? :)
 
pas:
Imam hrcka,sad znam da je musko i planiram da kupim zenku,mislim da ce mu prijati drustvo!

Ako su siriski hrckovi (a najverovatnije jesu) nece mu prijati drustvo posto je to zivotinja koja vodi usamljenicki zivot. Budi pazljiv, ako ih spojis najverovatnije ce se pobiti.
 
Ne samo da ce se pobiti, nego i ubiti. Valja kupiti drugi kavez za zenkicu.
A drustvo ce mu prijati. Neka kavezi stoje blizu, tako da oni osete prisustvo ono drugog, ali da ne mogu da se pobiju preko resetkica. Hrcak zna kada je jos neko tu, i to mu odgovara, sve dok niej bukvalno u kavezu sa njim i na njegovoj teritoriji!

A sto se tice ultraljubicaste lampe... :p
 
Mom Dejanu se stvorila neka mala ranica nepoznatog porekla blizu njuske.Sta da radim?JA mu to ispiram hidrogenom ali ne znam da li moze da mu pomogne ili da ga odvedem kod veterinara?
 
okata:
Mom Dejanu se stvorila neka mala ranica nepoznatog porekla blizu njuske.Sta da radim?JA mu to ispiram hidrogenom ali ne znam da li moze da mu pomogne ili da ga odvedem kod veterinara?

Mozes li da posaljes fotku? Ako je ranica mala, ne verujem da moze mnogo da mu naskodi, t sa hidrogenom je ok ideja, ali gledaj da bude hidrogen 3%. Odvoj ga od zenkice, ko zna, mozda ni tvoj vrsta hrcaka ne voli drustvo :(

Ako je rana ipak velika, krvari, stvara se otok vodi ga kod veterinara.
 
Nemoj da plasis devojku....
Ne verujem da treba usivanje, ako rana nije velika i ne krvari obilno, a u tom slucaju bi morao hrcak HITNO kod veterinara.
Imala sam hrcka kome je zenka napravila ogroman oziljak na usni, pola mu usne rascepala, i samo je zaraslo i bio je posle dobro.
 
Nije rana velika, ustvari jedva se i vidi pa je moguce da se sam ogrebao.Ispira mu i bio je odvojen od zenkice ali sada je valjda sve dobro.Ona mu to cisti.
 
Ja bi sve ljubitelje hrcaka stavio u sto tesniji kavez i pozvao sve zainteresovane da ih gledamo i divimo se njihovoj nemoci. Jako je zanimljivo posmatrati nekog zarobljenog.
 

Back
Top