Hrčci

Hehe a kako sam ja prosao...

Dobijem na poklon "zenku" i kupim muzjaka. I ispostavi se da zenka nije zenka nego muzjak. :shock: Dva muzjaka. I trpali se oni neko vreme, ja im nisam dao (nemam toleranciju prema gej populaciji) kada ono jednom se drugi muzja okoti!! Ispade da nije muzjak nego zenka, srecom!!!

A debil u prodavnici mi prodao ja trazio muzjaka, on kaze "e bas ovo je muzjak" .... :?


I tako su njih dvoje ziveli srecno i dugovecno, u slozi! Znaci bez ikakvih problema....
 
Ovi u prodavnicama u bar 94% slucajeva promase kada je rec o polu, bar kada je hrcak jako mali. To je zato (mislim) sto se malim muzjacima vidi rupica na pisi, pa oni misle da je u pitanju zenka. Mala zenka ima ispupcenje, ne vidi se rupica, i blize je guzi. Muzjak ima "rupicu", koaj je udaljenija od guze nego kod zenki.
 
Ja ti kazem da gleda bar njih 94% ;)

makiaki, da li mozes da fotkas Makija iz "nedolicnog" ugla pa da probamo da vidimo sta je?
Ili da sacekas mesec-dva. Ako je muzjak, kasce ti se samo...

PS-Ovde imas odredjivanje pola, ne znam da li ti je neko vec dao link, donje slike su Sirijski. Ali ovi su vec dosta veliki, pa moze da se tacno odredi:
http://www.petwebsite.com/hamsters/sexing_hamsters.htm
PPS-Ima jos jedna "metoda" za odredjivanja pola, ali je pouzdana samo u odredjenom broju slucajeva- probaj da uzmes Makija u ruku (ne na velikoj visini!). Ako je miran, i nece da gricne, bice da je Maki decak. Ako hoce uplaseno da izleti iz ruke i eventualno gricne, Maki je devojcica! :D Ovo je, kao sto rekoh, dosta nepouzdano, i bazira se na tome da su muzjaci po pravilu umiljatiji od zenki. Ali iako nisam imala prgavog muzjaka, imala sam umiljatu zenku i plasljivog muzjaka, gde ovaj test ne bi dao tacne rezultate!
Srecno i javi nam sta je bilo. :)
 
Sto se tice radnika u Pet Shopovima, evo moje price. Dobijem ja na poklon hrcka, nekako se istripujem da je muzjak (to je bio moj prvi hrcak). Odem u pet Shop i trazim zenku, oni mi daju jednu lepu sivu devojcicu i ja je nazovem Sibi. Kad ono- Sibi je ispao muzjak a ono je bila zenka.
Jurili su se i igrali i voleli nekih mesec dana.(ziveli su zajedno) I onda jednog dana ja vidim da sa zenkicom nesto nije u redu, imala je ranu na oku i na glavi, nije delovalo strasno, odveli je kod veterinara (koji nije znao nista o hrcicma) i za tri dana ona ugine. :( Ne mogu da vam opisem kako mi je bilo tesko! Bila sam ljuta na jadnog Sibija nedeljama, ali posle sam ga neizmerno zavolela i bio je jedan od najpametnijih i najboljih i najmilijih hrcaka koje sam imala.

U glavnom, naravoucenije je: SIRIJSKE HRCKE NEMOJTE NIKADA DRZATI ZAJEDNO!!!!!!!!!!!!
 
Cemu ti irnocni smajliji?
Mislim da je veca verovatnoca da je decak, ali mozda je i pitoma zenka. Ako proradi kamera, posalji nam fotke :)
Da li lici na neku od onih slicica koje se nalaze u linku?
U svakom slucaju, za mesec-dva ces sigurno znati, hrcak ima testise vece od glave, tako da nemoz' da bude sumnje u to kog je pola :p
 
Ja imama jedno pitanje jer vidim das e vi ovde dosta razumete u hrckove.Ovako,ja sam kupila zivotinjicu za koju sam mislila ali i dalje mislim da je leming.I u pet sopu je prodata kao hrcak-lemings i uopste nije jeftina.Sad hocemo da joj kupimo muza pa smo pitali neke ljude na forumu zivotinjskog carstva da li znaju gde ima da se kupi jer ne bi smo da joj kupimo muza iz istog legla.Tamo je bilo raznih komentara ali pre svega o tome da je nemoguce da imamo leminga jer kao kod nas ne postoje.Pa je bilo,to je patuljasti hrcak,pa kineski patuljasti,pa ruski........Mi smo lepo izasli na net i ukucali sve moguce sto moze da bude povezano sa leminzima.na nekim slikama smo nasli slicnost sa njom ali smo isto tako nasli slicnost sa jednom vrstom hrcka(agouti).Isto tako smo pronasli stranicu na kojoj pise covek koji ih je godinama odgajao,po opisu isti kao nas samo sto nema slike da se uverimo skroz.Sve karakteristike su iste kao nas.Pa sta vi mislite da li je moguce da imamo leminga ili je to ipak hrcak.Inace, ne raste.
 
Muza? Mislis muzjaka??

Vama su utrapili ko zna sta :) za velike repa (zezam se)!

Mislim nikad cuo za tu vrstu bre, ispao sam iz fazona, ali da ti kazem: Ja kada sam ima par hrcaka onu su od potomstva imalo jedno 20 malih sveukupno. Neke od njih sam dao cak i u paru - brat/sestra! Kod njih to nije bitno, mislim bar kod ovih mojih nije bilo bitno. Pa sta mislis da oni u prirodi vode racuna o rodbinskim vezama :)

A najveca perverzija je bila da je jedna zena kojoj sam poklonio zenkicu htela da je pari, ali samo jednom, da proba pa je dovela kod mog muzjaka (znaci calac od te zenkice) i sta ima veze, sve je bilo OK.


E sada sto se tice leminga... MOzda da se raspitas kod veterinara? Nemoj da te zavara krzno ja sam imao i dugodlake i kratkodlake.
 
ja sam imao hrcka kog sam nosio sa sobom skoro uvijek sa sobom i to je bio mali genije,to je neopisivo!
bukvalno je samo spavao u kavezu,a cim se ja probudim stavim ga na rame i tu aveta po cijeli dan :}
ali simpaticna prica se tragicno zavrsila kad sam mu kupio zenku da ima drustvo,koja je bila malcice veca od njega... jednoga dana sam je zatekao kako mu je otvorila glavu i jela mu mozak...
od tada koliko obozavam hrcke toliko izbjegavam i zoo shopove jer se zgrozim kad se sjetim...
 
Ja sam imala hrcka par godina, bio je mnogo sladak, cupav i cak ga je i moj pok. otac zavoleo iako je o njemu u pocetku mislio kao o pacovu.Ne mozete da verujete koliko je obozavao cokoladu! verovatno zato sto je i ja obozavam.kad nije mogao da je jede ostavljao bi je u kese i onda bi se pojavio posle 15 min. sav ulepljen.obozavala sm ga, zvao se Gizmo
 
Buvica:
Zdravo svima,

Da li medju vama ima vlasnika/ljubitelja/(simpatizera? :P ) hrcaka? Oni su sjajni kucni ljubimci... Cisti, slatki, umiljati (u glavnom :roll: ) Dok nisam dobila prvog hrcka nisam verovala koliko su dragi.

Da li neko deli moje misljenje?

Ne znam šta da ti kažem...
Sve krznene životinje su najlepše dok su male...
bući-bući-bući-bući
:D
 
Lelakg:
Ja sam imala hrcka par godina, bio je mnogo sladak, cupav i cak ga je i moj pok. otac zavoleo iako je o njemu u pocetku mislio kao o pacovu.Ne mozete da verujete koliko je obozavao cokoladu! verovatno zato sto je i ja obozavam.kad nije mogao da je jede ostavljao bi je u kese i onda bi se pojavio posle 15 min. sav ulepljen.obozavala sm ga, zvao se Gizmo

Da oni zaista OBOZAVAJU cokoladu i slatkise, ali im kao i svim zovotinjama ne treba davati. Drago mi je da je tvoj ljubimac ziveo par godina i pored cokolade :)
 

Back
Top