Hrčci

Sada na nju pazim kao oci u glaviredovno joj dajem hranu uopste je ne hvatam po rukama osim moje sestre iako ima 22 godine ona misli da je to igracka mislim da je trudna ali mozda je cak i debela zato malo pomoc kako da znam da li je trudna i da citao sam na forumu da zenka bicno ubija mladuncice i muzeve

Ja sam imala iskustva sa trudnocom jer sam htela Cickove potomke,mozes me pitati sta god zelis.Ne mora da znaci da je trudna,ova dve zenkice sto su mi ostale su jako debele,jednostavno su takve iako trce redovno.U svakom slucaju,i da je trudna hranis je normalno,znaci kupovna hrana za hrcke(najbolja je hamster crispy),i uvek uz to parcence voca ili povrca,moji vole jabuku i krastavce najvise.Ne znam kako da vidis da li je trudna,mozda vet da pogleda...Ako se okoti na kraju,prekrivace mlade piljevinom,da ne mozes da ih vidis,rozi su i goli kad se tek rode,nemoj nikako da pomeras tu piljevinu i zavirujes,jer ako ona oseti tvoj miris na njima i ako je uznemiravas postoji mogucnost da pojede mlade.Znaci ostavis je na miru sve dok malo ne porastu,samo joj dajes vodu i hranu i ne diras je...Posle nedelju dana dobiju dlaku i progledaju,preslatki su,ja sam bas pazila i nije pojela nijedno mladunce.
 
danas kad sam je pogledao video sam krv PORODILA SE OHRCILA kako vec sta sad da radim ????

Da li si siguran da je krv??Kako se ona ponasa,da li je sa njima u piljevini???Nemoj da ih diras nikako,samo joj obezbedi hrane,vode i povrca da bi mogla da ih doji kako treba.Znaci nemoj da diras ni nju,ni njih da ne bi pojela mlade!
 
Slusaj,bebice su bez dlake,i crvene,evo ti slika pa pogledaj,to tako mora da bude!
ResizeofSlika119-1.jpg


Nemoj puno da brines,sve ce ona sama obaviti,vazno da je sa njima u piljevini,ona sada ne zeli da ih iko dira i uznemirava.Bice sve super,videces,samo joj daj hrane dva puta dnevno(ujutru i uvece),i ostavis ih na miru.Za nedelju dana dobice dlaku i progledace,i tada ces moci polako da vidis kakvi su,za sada neka mama obavi posao.:super:
 
Imam mali problem hrcica je izasla iz njene kucice ali mladi su unutra kao na gomilici prekriveni piljevinom sta se desilo e da sad spava napolju u njenom dvoristu
 
Moja Mila je sinoc bila vesela. Kada sam se danas vratila s posla oko 14h, zatekla sam uplakanu cerku nad Milom koja je umirala. Bila je bez snage, jedva da je pokretala telo. Umrla je u 17h u 20. mesecu zivota a da mi nije jasno zasto. Da li mozda od starosti?
 
Veci hrckovi zive do 2- 2,5 godine, manji do 4!
Sto se tice kaveza sa tunelima, u pet shopu kod nas ima kavez na 3 nivoa, na 2 su tockici, ima tunele, veci je kavez recino pola metara sa 30 cm, visine 60takcm, ali mi se ne svidja sto je ceo plastican, pa nebi imali vazduha, ali je velicina i zamisao idealna!
 
Dakle, zanima me zashto se moj hrchak sav rashchupavio otkako je pochelo hladno vreme? Da li je to normalna pojava ili se radi o nedostatku nekih vitamina ili vecc shta god... Dlaka mu je 3 - 4 puta duzza na zadnjem delu tela nego na prednjem i mekana je kao paperje.... Help!
 
Hocu da kupim nekog glodara kojeg mi preporucujete i sta je sve potrebno od opreme koliko kosta oprema i sta jede,kada spava...???
Molim vas recite mi da bih i ja sto pre usao u svet glodara.
HVALA !!! @__@
 
Dobio sam ga zensko je mislim da je trudna ima veliki stomak i teska je ali nemoze da shvati da treba da udje u ono koturce da ga vrti a ne spolja!

Neki hrčci vole da trče unutar točka, neki da se naslone ledjima o kavez pa da šapicama vrte unedogled.
Mica je oglodala sav točak jer je mislila da iza njega može da izadje pošto je bio blizu otvora kaveza iz kog sam je izvlačio da pronjuška po sobi.
E sad pošto nemam nameru da joj kupujem novi pa da ga opet upropasti našla je za zabavu da se okači o vrh kaveza pa da bupne na piljevinu.
A kad joj i to dosadi, počne da glodje onaj kavez i da me budi u pola noći samo da procunja po sobi...
 
Danas sam kupio hrcka citav dan se vrteo u onom tocku.Hto bihda ga malo pustim i uzmem u ruke ali se bojim da me nece ujesti i pobeci.
Imam jedno pitanje na koliko dana da menjam piljevinu i sta bih mgao da mu ubacim da glodje i koliko hrane treba da mu dajem dnevno???
Hvala!!!
@__@
 

Back
Top