Hrčci

e da ja imam leminge,mada kolika razlika moze biti medju njima?
ako neko zna da ima neka naznaci,i izvinjavam se ako sam dao neku dezinformaciju al to su manje vise vrlo slicne zivotinjice :)
Slažem se ali ja mom ipak, za svaki slučaj nisam dala vodu jer neki na ovom forumu su imali loša iskustva, pa da ne rizikujem.
Da li je istina da smeju mleko? Ja sam mom hrčku Kikiju dala malo, e sada da li to valja?
Izvinite ako malo dosađujem, ali ipak mi je ovo prvi hrčak. Ni od koga nisam čula da je imao loša iskustva sa mlekom? Opet za svaki slučaj...
 
Interesatno,
moji leminzi piju vodu,jedan cak usao i u posudu sa vodom... mada mleko ni da pogledaju...

no istina kasnije im vise nisam davao(ni novim narastajima,a barem sto se hrane tice svaki narastaj je drugaciji,npr: imam jedne sto ko da ne znaju da jedu sargarepu...a mladji narastaj sto je tek progledao jede najnormalnije,gricka je i sve fino :)
i neki ljuste suncekret samo takom,a opet imam i neke kojima trebas da oljustis i ako se razmislja dal ce ga strpati u usta il ne...
 
Losted! kao hrckica?Moj je sluchaj ko tvoj ,samo malko drugchij -slusshaj(ili chitaj)
-Moj je uginuo skoro.
Nije hteo da se mrda,samo se gegao u mestu .
Zaspao i nije se probudio.
Tog jutra je bio radostan i vrteo je tochak ko' lud.
Mozdfa je znao da cje uginuti,pa se istrchavao .
Jel neko zna ,kakva bolest ima ovakve siptome.
Sad imam morsko pasence. Vrlo je mlado. Gile-tako se zove.
 
Leminzi moraju d aoiju vodu, ne smeju da jedu slatko niti kupus i zelenu salatu. Uglavnom imaju sve sto im treba u hrani koju im kupujete ali se potrudite da ne bude samo zrnevlje ves da imaju i presovanu travu, dobro bi im doslo i seno da stavite preko piljevine. To su uglavnom lekovite trave koje ono grickaju. Ali nikako bez vode! ja sam odgajila cetiri legla i nisam ih odvajala, ali je normalno da majka pojede prvo leglo, zato je sa sledecim jako brizna i jako je intresantno da se posmatra kako ih neguje. Ona je nazalost pre mesec dana uginula i ostao mi je samo muzijak. bebe sam podavala. Dala sam im da se pare samo toliko, posle sam ih odvojila da se majka vise ne bi mucila a i ja nisam znala kome bi vise dala mlade.
 
da i zaboravila sam da kazem da mali sisaju do odredjenog vremena posle se sami navikavaju na hranu i na vodu, jako je slatko kad prvi put piju vodi i kad onako mali uzmu da grickaju hranu koja je veca od njih a oni samo sto su progledali i jedva malo imaju dlake na sebi, mnogo su slatki. Pre nego stos e ona porodi treba da se sve ocisti i dve nedelje ne sme da se cisti tek posle toga kad oni progledaju. Ma divni su. Malisani goluzdravi.
 
ja imam dve zenke koju su dobile mlade,za sada ni jednog niko nije pojeo...


imam i bele i moji roditelji ih obozavaju,prozvali su ih genijalcima i pametnijim od sivih :)) mada ajd po necemu su brzi ,po necemu i nisu...

i tako,spremam se da ubacim kod oca neki od akvariuma jer sad ih imam tri u sobi.i jedan lavor u kojem su tri malisana :))))
i tako...

ako iko nabavi nekog leminga koji je skroz siv bez tamnih pruga,ili sa zutom bojom,il sa bojama u tufnama a ne u sarama nek mi se javi,... jer takve jos nemam a volim da ih imam raznolike :)
 
Šta je ovo? Moj hrčak uopšte ne raste! Kada mi ga je drugarica dala, kada smo ga odvojili od majke bio je veća beba od ostalih bebi hrčaka. Sada kada dođem kod drugarice bebe porasle veliki hrčci, a moj mali, majušan kao kad sam ga dobila! UOPŠTE NE RASTE! Ne znam u čemu sam pogrešila ali stvarno se trudim da bude srećan! Sve ima. I točak i dovoljno hrane. Apsolutno sve! U čemu je onda problem?!:(
 
WOW kul,
Tandara mandara
nemoj me zaboraviti kad budes pravila desetine hiljada evra :))

dakle ako je ostao mali i ako njegov porod bude isto tako mali da ne raste,onda imas novu vrstu patuljastih hrckova.... i moci ces da zaradis mnooogo novca :))

nemoj da brines tvoj je mali al je bitno da te voli i ti njega i da mu nije lose...dakle da jede,spava,trcka okolo ukopava se u piljevinu itd...
 
Hvala ti mnogo ali nije on samo mali.Sva njegova braća su porasla a on ostao beba.
1.Mali po veličini
2.Dlaka mu je i dalje kao kod bebe hrčka.
3.I dalje pomalo drhti dok hoda mada manje drhti nego ranije.
ZNAČI, OSTAO JE BEBA
Dok sva njegova braća (koja žive kod moje drugarice) su porasli, dlaka im je porasla i normalno hodaju, skaču, trče...(i moj trči samo malo sporije). Kada sam ga dobila bio je veći od ostalih beba hrčaka, a sada, kada dođem kod drugarice, hrčci više nisu bebe... Ne plačim se ja zbog toga što je mali, nego već sam počela da mislim da nešto nije u redu, da se ne brinem dobro o njemu...
Stvarno ga volim, puštam ga po krevetu (jer se plašim da ga pustim da se šeta i da mi se negde zavuče... Sačekaću da malo poraste pa ću ga pustiti u hodnik;)). Svi ga volimo u porodici (jedino moja mama strahuje da je hrčak ne ugrize ali i ona voli sa njim da se igra:lol:) i često ga mazimo. Mnogo je sladak:smile:
 
ne brini,ni svi ljudi po rodjenju ne dobiju jednaka tela...
vazno je da ga volis i to je to... nekim bicima je tako sudjeno na osnovu njihove prethodne karme...

a eto,samo treba malo vise da ga volis nego da je obican :)
u prirodi bi imao male sanse,a ovako kod tebe ima zivot sa dosta bica koja ga vole... samo lep veliki akvarium,dosta piljevine i to je to ;)
 
Evo jedno pomalo smesno pitanje ali mora li hrcak da pije vodu posebno,ili je pije preko zelenila i svezih biljaka

Ne znam (to se i ja pitam) ali ja mom za svaki slučaj nisam dala. Neki na ovom forumu su imali loša iskustva pa da ne rizikujem... Tako mi je najsigurnije.:D Ja mom dajem preko voća i povrća i ništa mu ne fali.
 
Moja drugarica koja mi je dala hrčka rekla mi je da ni slučajno ne dajem hrčku vodu jer će se udaviti, mom tati se takođe udavio hrčak vodom... ali neki tvrde da im se od vode ništa neće desiti ali koliko znam nikome hrčak nije uginuo bez vode tako da ja neću da rizikujem. Ako imaju dovoljno voća i povrća kroz koje će uzimati vodu, nije im ni potrebna voda.
 
Pored moje kuce imam i tri hrcka Pufnu i njene dve devojcice Tufu(jer ima samo jednu tufnu) i Milku(Jer hoce da jede samo Milka cokoladu). Sto se tice vode kupi u pet sopu poilicu za hrcka oko sto pedeset dinara je. Ona je napravljena tako da kada hrcak pipne jezikom cevcicu u kojoj se nalazi kuglica izadje po kap vode. U pocetku hrcak nece znati cemu sluze pa ako mozes ti mu pokazi tako sto ces tu cevcicu pipati prstom pa mu staviti pod njusku, a on ce kasnije i sam shvatiti kako to funkcionise. To da hrcak uzima vodu iz povrca i voca je tacno,ali kako mozes biti siguran da li je to njemu dovoljno vode ovako kada kupis poilicu si siguran da je popio vode tacno koliko mu treba. Meni su tako zivela citava dva legla hrckica pa sam morala Pufninog "muza" i njenu decu da dam u pet sop.Zamisli da tebi neko uzme vodu dva tri dana?
 
UPOMOĆ! Kiki ima neke bele tačkice po koži! Ne češe se i nema drugih simptoma!Šta je to? Moja drugarica, koja mi je dala hrčka kaže da su njeni isto to imali samo ih je svrbelo i imali su na više mesta. Ne znam da li da ga vodim kod veterinara?
 
Hrcku je potrebna voda, i to svaki dan sveza. Ako se plasis da ce se udaviti, daj mu vodu u maloj posudici, u cepu od plasticne flase ili necem slicnom. Ali pazi da ga ne preturi. A postoje i posebne flasice za hrcke, slicne onima za papagaje ali imaju metalnu cevcicu sa lopticom na kraju, te su najsigurnije. probaj da nadjes u nekom pet-shop-u.
http://images.google.co.uk/imgres?i...v=/images?q=water+for+hamster&um=1&hl=it&sa=N

U potpunosti se slazem! samo sam ja vise za poilice jer ce vise mogucnosti biti da se udavi
dok pije iz cepa!
 

Back
Top