Srpska crkva u Makedoniji i Crnoj Gori isto kao i Dalaj Lama!

Mali_Oglasi

Aktivan član
Poruka
1.887
http://www.kosovo.net/news/archive/2004/October_01/1.html
Citajuci pazljivo ovaj tekst videcete da je komunizam najvise odigrao ulogu u cepanju Srpske crkve u Makedoniji...
Cesto se spominje o oduzimanju Srpskih crkava u Makedoniji... Makedonci se brane time kako crkva nije nicija... Pa sto ste je prisvojili? Danas na zalost Srpska Crkva na tom podrucju trazi svoja prava... Pravo na POSTOJANJE, jer ona tamo postoji! Makedonski politicari su dobro znali da drzava ne moze bez religije... A kako im je komunizam dao republiku, tako su nasli shodno da sem zemlje uzmu i manastire i crkve... Sve Srpsko... A mi pametni ih priznali kada ih ni Grci nisu hteli priznti... Bas imamo "Pametne" i "Dobre" Politicare...
Ne znam sta se desava sa Srpskom crkvom u Crnoj Gori ali ovi pokusavaju isti scenario kao i Makedonci...
Stvorili su "neku" svoju ne-priznatu religiju i odvojili se od Srpske crkve. Samo da bi upotpunili svoju drzavnu ne-zavisnost! SRAMOTA!
Pitate se kakve veze ima Dalaj Lama sa ovim? On je to isto uradio sa Budizmom... Jos u 14. veku njegovi sledbenici su dosli u Tibetu na vlast... Inace Dalaj lama jeste sektas... Ja ga licno jos manje volim od kada je bio u Hrvatksu devedesetih i podrzao na neki nacin Bljesak i Oluju!
Dakle Ako OVE DVE CRKVE, NE PRIZNAJU PRAVOSLAVNE CRKVE U MOSKVI I CARIGRADU, necu je ni ja priznati... I na njih cu gledati kao na Sektase ili kult! Dakle treba izaci javno i reci vi ste sektasi i kraj... Ne vidim poentu njihovom postojanju, samo su jos vise podelili Pravoslavlje...
 
a mora da ih prizna Carigradska patrijaršija, ok bi bilo da dobiju autokefalnost, na kraju i mi smo je od nekoga dobili, od ruske, mislim tj.znam.
samo ne verujem da će je dobiti , ponašaju se kao razbojnici, hapse sveštenike, otimaju objekte.....ne ide to tako.
tako isto rade i Crnogorci, ni oni nisu priznati ako se ne varam.
a SPC je opstala u mnogo gorim okolnostima , na mnogo strašnijim mestima, opstaće i u Makedoniji, vreme će pokazati.
na kraju koliko su ti Makedonci ljigavi dokazuje i činjenica da su prvi pojurili da kažu da će priznati nezavisnost KiM, ako bude potrebno.
kompleksaši, doduše nisu jedini .
 
Varahilo:
a mora da ih prizna Carigradska patrijaršija, ok bi bilo da dobiju autokefalnost, na kraju i mi smo je od nekoga dobili, od ruske, mislim tj.znam.
samo ne verujem da će je dobiti , ponašaju se kao razbojnici, hapse sveštenike, otimaju objekte.....ne ide to tako.
tako isto rade i Crnogorci, ni oni nisu priznati ako se ne varam.
a SPC je opstala u mnogo gorim okolnostima , na mnogo strašnijim mestima, opstaće i u Makedoniji, vreme će pokazati.
na kraju koliko su ti Makedonci ljigavi dokazuje i činjenica da su prvi pojurili da kažu da će priznati nezavisnost KiM, ako bude potrebno.
kompleksaši, doduše nisu jedini .
znas ti **** :roll:jel bas moras da dokazuje starotip o patrijotama kao neobrazovanim seljacinama :-?
 
svetolik trpkovic:
moguce al ja ne pricam kako je srpska crkva dobila autokefalnost od ruske :? mislim za takve bisere moras biti bas echte seljacina koja je isla tri razreda u sesku skolu ako je vukovi usput ne pojedu

moronu dobila je na Vaseljenskom saboru, na kraju logično je da ne može niti jedna pravoslavna crkva biti priznata bez na kraju priznanja Ruske Crkve do tada je bila u sklopu Carigradske patrijaršije, tj. grčke crkve.
ti ćeš da mi govoriš o crkvi :roll:
 
Varahilo:
moronu dobila je na Vaseljenskom saboru, na kraju logično je da ne može niti jedna pravoslavna crkva biti priznata bez na kraju priznanja Ruske Crkve do tada je bila u sklopu Carigradske patrijaršije, tj. grčke crkve.
ti ćeš da mi govoriš o crkvi :roll:
:shock: ojebote pa ima li kraja tvom proseravanju i izmisljotinama ,mislim jel si ti isla u neku skolu uopste :? to sto ti je tata posle Gazimestana doneo ikonu u kucu i rekao "od danas smo pravoslavci " ne znaci da odjednom znas sve o veri mislim raspitaj se malo to su osnovne stvari ne da se brukas ovako :-?
 
svetolik trpkovic:
:shock: ojebote pa ima li kraja tvom proseravanju i izmisljotinama ,mislim jel si ti isla u neku skolu uopste :? to sto ti je tata posle Gazimestana doneo ikonu u kucu i rekao "od danas smo pravoslavci " ne znaci da odjednom znas sve o veri mislim raspitaj se malo to su osnovne stvari ne da se brukas ovako :-?
Jel umes ti da stavis tacku? Tesko mnogo, a? Ili ne znas gde...ybga zali se tim vukovima sto su te sprecavali da dodjes do skole...

A ti kao katolik, tesko da si merodavan da nekome pricas o pravoslavlju :roll:
E sad me seti, jel si ikada rekao ono: papa je sizmatik...
 
svetolik trpkovic:
:shock: ojebote pa ima li kraja tvom proseravanju i izmisljotinama ,mislim jel si ti isla u neku skolu uopste :? to sto ti je tata posle Gazimestana doneo ikonu u kucu i rekao "od danas smo pravoslavci " ne znaci da odjednom znas sve o veri mislim raspitaj se malo to su osnovne stvari ne da se brukas ovako :-?
jedi govna :) to u vezi tate!
a za ostalo, srpska pravoslavna crkva nikada ne bi imala svoju pravu autokefalnost da Ruska Crkva nije na svom saboru proglasila nezavisnost i zbacila mitropolita Isidora, pre toga smo imali anatemu od Grčke crkve, pregovore u Prizrenu , i priznanje koje je dobio Sv. Sava.
 
Salvantis:
Jel umes ti da stavis tacku? Tesko mnogo, a? Ili ne znas gde...ybga zali se tim vukovima sto su te sprecavali da dodjes do skole...

A ti kao katolik, tesko da si merodavan da nekome pricas o pravoslavlju :roll:
E sad me seti, jel si ikada rekao ono: papa je sizmatik...
bas tipicno za provincijanu seljacinu plemenskih shvatanja" kad ne znamo sta vise da kazemo optuzicemo te da si siptar ,hrvat ,balija ,katolik sve jedno vazno je da si DRUGACIJI sto samo po sebi znaci da si sumnjiv "
 
Varahilo:
jedi govna :) to u vezi tate!
a za ostalo, srpska pravoslavna crkva nikada ne bi imala svoju pravu autokefalnost da Ruska Crkva nije na svom saboru proglasila nezavisnost i zbacila mitropolita Isidora, pre toga smo imali anatemu od Grčke crkve, pregovore u Prizrenu , i priznanje koje je dobio Sv. Sava.
ma sve je to super i izvini ako sam ti nesto lose rekao al nemoj molim te vise da nam interpretiras crkvenu istoriju ako za boga znas :roll:
 
svetolik trpkovic:
bas tipicno za provincijanu seljacinu plemenskih shvatanja" kad ne znamo sta vise da kazemo optuzicemo te da si siptar ,hrvat ,balija ,katolik sve jedno vazno je da si DRUGACIJI sto samo po sebi znaci da si sumnjiv "
svetloguze trupkovicu, ti i jesi drugaciji nego normalan svet....i nisi sumnjiv, nego glupav.

A vec smo odavno utvrdili i da si teska, primitivna seljacina kojoj se recnik sastoji od cobanskih psovki koje si pokupio po nekoj stali, a za znake interpunkcije ocigledno nisi cuo ni na tv-u (ako uopste imas tv u tvojoj selendri, a sumnjam).
 
svetolik trpkovic:
ma sve je to super i izvini ako sam ti nesto lose rekao al nemoj molim te vise da nam interpretiras crkvenu istoriju ako za boga znas :roll:


tebi nisam ništa pričala :roll:
pogotovo ne crkvenu istoriju već sam govorila o odnosima među crkvama i o tome kada mislim da je Srpska prvavoslavna crkva zaista dobila nezavisnost, onoga trenutka kada je Ruska crkva na svom saboru prooglasila nezavisnost i skinula sa crkvenog trona Grke.
 
Ljudi lakse malo, sa vredjanjima... Znam da je ovo osetljiva, emotivna i pomalo zanimljiva tema... NIko ne voli da bude pokraden! Kao sto je sa Srpskim Crkvama ovde rec... Samo me interesuje vase misljenje... Oni su oduzeli crkve....
Moje vec znate... Ali dodacu, nece njih niko da prizna... TO vam je isto poredjenje kao da su Muslimani napravili od Crkava Dzamije... Ali nisu toliki sektasi KAO OVI LICEMERI! SRPSKA CRKVA nikada nije krala crkve i manastire! Kao Vasa NEPRIZNATA MAKEDONSKA I CRNOGORSKA! LOPOVI... Citajuci onaj tekst koji sam stavio na pocetku... Uvidecete koliko se Makedonska vlast izivljava nad Pravoslavljem... NASIM SRPSKIM... KO SU ONI DA NAM PLJUJU U OBRAZ? I SA TAKVIMA DA SE DRUZIMO I BUDEMO PRIJATELJI... SRAMOTA! NADAM SE DA TE SATANISTE NECE NIKADA NIKO PRIZNATI! Bas zbog kradje Srpskih Crkava i Hramova... (BAS kao i Sektasa Dalaj Lamu koga vec vekova niko iz Budizma ne priznaje)
DOK NE VRATITE NASE MANASTIRE I CRKVE... ZA HRISCANSTVO I PRAVOSLAVLJE!
Toliko o mom misljenju! Samo me interesuje, da! Slazem se i ne. Ne slazem se i zbog cega... Nemojte se vredjati:)
 
Varahilo:
a mora da ih prizna Carigradska patrijaršija, ok bi bilo da dobiju autokefalnost, na kraju i mi smo je od nekoga dobili, od ruske, mislim tj.znam.
samo ne verujem da će je dobiti , ponašaju se kao razbojnici, hapse sveštenike, otimaju objekte.....ne ide to tako.
tako isto rade i Crnogorci, ni oni nisu priznati ako se ne varam.
a SPC je opstala u mnogo gorim okolnostima , na mnogo strašnijim mestima, opstaće i u Makedoniji, vreme će pokazati.
na kraju koliko su ti Makedonci ljigavi dokazuje i činjenica da su prvi pojurili da kažu da će priznati nezavisnost KiM, ako bude potrebno.
kompleksaši, doduše nisu jedini .

Vec sam napomenuo, ne znam toliko dobro, kako je SPC(Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi) u CG koliko znam kako je u Makedoniji... I u pravu si... Ali napravio sam poredjenje jer mislim da treba da bude opomena svima u regionu... Nece vas ni jedna hriscanska pravoslavna crkva priznati ako vas SPC prva ne prizna... To mora da vam bude jasno! A vi se i dalje izvljavajte nad pravoslavljem, tako cete i proci :)
 
Mali_Oglasi:
Vec sam napomenuo, ne znam toliko dobro, kako je SPC(Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi) u CG koliko znam kako je u Makedoniji... I u pravu si... Ali napravio sam poredjenje jer mislim da treba da bude opomena svima u regionu... Nece vas ni jedna hriscanska pravoslavna crkva priznati ako vas SPC prva ne prizna... To mora da vam bude jasno! A vi se i dalje izvljavajte nad pravoslavljem, tako cete i proci :)

istina....
 
Salvantis:
svetloguze trupkovicu, ti i jesi drugaciji nego normalan svet....i nisi sumnjiv, nego glupav.

A vec smo odavno utvrdili i da si teska, primitivna seljacina kojoj se recnik sastoji od cobanskih psovki koje si pokupio po nekoj stali, a za znake interpunkcije ocigledno nisi cuo ni na tv-u (ako uopste imas tv u tvojoj selendri, a sumnjam).

geico.jpg

Smirite se i pokušajte da se skoncentrišete na temu...
U programu ste...
 

Back
Top