Zapocinjanje casopisa

mislim da nije strašno,
sve možeš honorarce, slike sa interneta..
najteže je nabaviti reklame.
dakle treba ti neko iskusan, poželjno sa klijentima.
najbolje se uortačiš sa nekim iz neke marketinške agencije..
i tako...
a imaš li ideju uopšte ili pitaš da bi pitao?
 
evo ja upravo pisem casopis.

Potrebna ti je stamparija koja e ti to stampati. Potom prelom, u stamparijama naplacuju 30 e po satu za prelom, pa bi ti bilo bolje da nadjes nekoga ko to radi privatno, a manje ce ti uzeti.
Potrebna ti je reklama! I tekstovi:)

O cemu se radi casopis?
 
Imam ideju, ali mi trebaju informacije. Koliko je novca potrebno? Sta je od opreme potrebno? Interesuje me sam proces pocev od pripreme za stampu, pa sve do prodaje. Ocekujem od vas da me koliko toliko uputite u ovu oblast.
 
e pa sad...
teba ti novinar da napiše.
fotograf da adekvatno potkrepi text.
pa priprema (prelom) za štampu.
pa onda provera svega.
pa izdrada ploča, pa štampa, pa cantrgovanje:lol:
pa spajanje, pa distribucija.
sad bi ti sve da ti sažvaćemo:lol:
iskreno, darling to košta;)
 
pajamaca:
oprema_

sve možeš da kupiš kod mene:lol:
kompjuter, ekran, skener, printer internet pristup.
kupiš ctp uređaj i nema boli glava i malog hajdelberga, bog da te vidi:lol:

cekaj malo

daj informacije!

a kakav casopis je u pitanju?
*****?(moze)
sovinisticki? nacional sovinisticki? nacional socialnni?
zuta stampa?
anti srpska?
anti anti?

pmaca bi odma biznis. mozda tvoj brend , maco , nije najbolji za potrebe jednog dobrog casopisa.
a drugi interesi politika i geo politika? ko ce da da pare semiti ili semiti ili antisemiti ili oni drugi? i da je casopis o hrani vazno je ko stoji iza njega!

ma ustvari sve jedno

napravi ti lepo internet casopis (nabavice ti pmaca server) za pocetak.
 
ma može server, može i šerver:lol:

nego nemoj da mi kudiš robu.
ono što ja imam je vrh vrhova. ako je dobro nekimtamo da ih ne pominjem, ali najvećima, biće dobro i za...šio mi ga đura, tesno mi ga skroji, naneee...
pitanje je koliko je klijent ozbiljan, i poslovno i finansijski.
a razvoj i konsultacije u štampi i jesu moja uža specijalnost;)
internet časopis, kud mu dade ideju sad će da smara koji mu programi trebaju,
a ja ću da ćutim...
 
ok, oko znaci sve moze a ""*****?(moze)"" ne moze!

oprema sve ok! ako je vec proverena i do haha za njjajjjace... moze.

samo...

na zalost ja sam primetio da za casopise najvise vremena imam u toiletu!
mislim da bi dobar casopis trebalo dizajnirati prema toiletnim potrebama.
znaci tekstovi da su kraci (ili duzi po potrebi) , slike svetlije i na mat hartiji da se vide dobro pod fluoroscentnim lamapama(koje se najcesce koriste u datim prostorima),
ostala hartija da bude meka i udobna za recikazu(znate na sta mislim) kao i mastilo da je na eko (pripodnoj ) osnovi (opet znate zasto)!

ima tu jos samo da se setim.
 
Ja sam razmisljao da pokrenem nesto na foru halo oglasa ali u manjem gradu, zanima me sta mislte koliko bi mi najmanje trebalo novca za takav casopis i da izadje u 3 000 primeraka za pocetak.Tu mi ne trebaju tekstovi ni nista, to samo par ljudi mi treba, da se prepisu oglasi, da se uradi dizanj, i stampa i odmah prodaja.
 
Mene zanima da li je potrebna neka dozvola za pokretanje casopisa??? i gde se to zavrsava??

i da li bi mogli stavljati na naslovnu stranu slike ljudi iz grada i neki tekst, tipa: "opet pijan taj i taj" ?? :) Da li bi onda taj i taj mogao da nas tuzhi?? Jer to je ono sto bi prodavalo novinu, a ako to ne moze onda se ne isplati....

Eto to me zanima...
 
e pa nije covek lud da kaze pa da mu ukrade neko :idea:-u

a sta "opet pijan taj i taj" ima bar pedeset takvih novina i nije ti neki shtos . igla u plastu igala. pre bi se prodao neki suptilan fini sadrzaj topao i iskren bez 10 shtosova za seks i slichno..ovog je previse potrebna je kontra
 

Back
Top