Koliko gubimo dok smo u "miru"..

Mali_Oglasi

Aktivan član
Poruka
1.887
"loš mir bolji od dobrog rata"
Ovo su reci Ruskog ministara odbrane Sergeja Ivanova... Na zalost mi nemamo pametne politicare da razumeju sve ovo... Da li bi voleli da Srbija dobije u svojoj odbrani jedan S 300 ili S 400... Mislim da Srbija zasluzuje jedan takav odbrambeni sistem...
Rat na Kosovu je skoro neizbezan... Revolucija od strane Albanaca ce poceti kad-tad... Cim shvate da nece dobiti svoju novu "Drzavu"! Ja ne kazem da treba ratovati... Dosta vise rata! Ali ako nam bude bio nametnut... Sa cime ce Srbija uci u taj potencijalni rat? Sa nesposobnim politicarima... Zar ne bi bilo pozeljno da imamo bar jedan takav sistem :) Sasvim dovoljno, ;) po mom misljenju:)


Da postoji peticija za ukudanje TV pretplate(o kojoj nema sta mnogo da se prica sem da je uvedena kao novi vid pljackanja Srpskog naroda) i uvodjenje S300 ili S400u odbranu Srbije... Posto nesposobni politicari ne znaju da koriste mir i ne zele da pomognu svom narodu u svakom smislu... Jer ne misle na budcnost...
Da li biste je potpisali?
 
Mali_Oglasi:
"loš mir bolji od dobrog rata"
Ovo su reci Ruskog ministara odbrane Sergeja Ivanova... Na zalost mi nemamo pametne politicare da razumeju sve ovo... Da li bi voleli da Srbija dobije u svojoj odbrani jedan S 300 ili S 400... Mislim da Srbija zasluzuje jedan takav odbrambeni sistem...
Rat na Kosovu je skoro neizbezan... Revolucija od strane Albanaca ce poceti kad-tad... Cim shvate da nece dobiti svoju novu "Drzavu"! Ja ne kazem da treba ratovati... Dosta vise rata! Ali ako nam bude bio nametnut... Sa cime ce Srbija uci u taj potencijalni rat? Sa nesposobnim politicarima... Zar ne bi bilo pozeljno da imamo bar jedan takav sistem :) Sasvim dovoljno, ;) po mom misljenju:)


Da postoji peticija za ukudanje TV pretplate(o kojoj nema sta mnogo da se prica sem da je uvedena kao novi vid plackanja Srpskog naroda) i uvodjenje S300 ili S400u odbranu Srbije... Posto nesposobni politicari ne znaju da koriste mir i ne zele da pomognu svom narodu u svakom smislu... Jer ne misle na budcnost...
Da li biste je potpisali?
AAAAAuuuuuu pretera ga sine pa da cela Amerika placa tv pretplatu RTS-u pa ne bi mogli da kupimo sve sto nam je potrebno da u potpunosti uvedemo S-300 u svoje redove.Kao prvo ne mozes samo jednu bateriju S-300 da stavis na livadu i gotov pos'o,prvo ide Tunguska i Strele M-10 ,pa TOR ,Buk pa onda tek jos mnogo toga .Ima tu barem oko 500 sistema i pod sistema koje bi morali da promenimo i dokupimo.
 
M.Army2:
AAAAAuuuuuu pretera ga sine pa da cela Amerika placa tv pretplatu RTS-u pa ne bi mogli da kupimo sve sto nam je potrebno da u potpunosti uvedemo S-300 u svoje redove.Kao prvo ne mozes samo jednu bateriju S-300 da stavis na livadu i gotov pos'o,prvo ide Tunguska i Strele M-10 ,pa TOR ,Buk pa onda tek jos mnogo toga .Ima tu barem oko 500 sistema i pod sistema koje bi morali da promenimo i dokupimo.


Dobro Tv pretplatu sam ovako ubacio, cisto me zanima misljenje, za ukidanje ;) a da li bi Srbiji trebao jedan raketni stit... Mislim da treba :) Ne znam sve detalje kao ti, ali mislim da bi bilo odlicno ako bi se potrudili ovi nasi da nessto tako nabave!
 
Mali_Oglasi:
Dobro Tv pretplatu sam ovako ubacio, cisto me zanima misljenje, za ukidanje ;) a da li bi Srbiji trebao jedan raketni stit... Mislim da treba :) Ne znam sve detalje kao ti, ali mislim da bi bilo odlicno ako bi se potrudili ovi nasi da nessto tako nabave!
Ako si bio kod nas u vojsci znaces!
A ako nisi bio u vojsci: sada nam ne trebaju fensy gedzeti trenutno, nego hrana brate moj ej nemamo ni za lebac,a tek plate.
 
Mali_Oglasi:
E pa zato i kazem, treba ulagati u odbranu, pogotovo sada kada nemamo sankcije :)
Bio sam u vojsci a takve seka perse... Koji nisu hteli da sluze "jer nece da se sisaju", vidjao sam non-stop!
seka perse su nam staresine. ako si bio u vojsci onda znas da je to jos jedna propala drzavna firma koju je unistio sloba, suprotno misljenju patriJota koji smatraju da je nova vlast sve upropastila. covece, pa ta vojska i drzava su dozvolili da siptari okupiraju skoro celo Kosovo jos pre bombardovanja
 
Mali_Oglasi:
Rusi su jednom prilikom odgovorili amerima, kada su ih ovi optuzili da su nam doturili taj sistem... Da Srbi imaju S300 ni jedan vas avion ne bi prosao kroz vazdusni prostor SCG...
da li je dovoljan razlog???:)

a sa kim ti to planiras da mi udjemo u rat?

jos jedna stvar...s-300 se sastoji iz vise delova...zahteva novac i resurse...i jedno i drugo su nam ograniceni

a posto real file nije kompjuterska igrica...tako ni s-300 nema beskonacno raketa
 
Mali_Oglasi:
Dobro Tv pretplatu sam ovako ubacio, cisto me zanima misljenje, za ukidanje ;) a da li bi Srbiji trebao jedan raketni stit... Mislim da treba :) Ne znam sve detalje kao ti, ali mislim da bi bilo odlicno ako bi se potrudili ovi nasi da nessto tako nabave!

A jel' to ono š'o je Davinić 'teo da kupi...a, ne...ono je bilo drugo...satelitsko nešto. :lol:

Da...treba nam raketni - kineski zid da ne gledamo ovu stoku i šljam od komšiluka. :evil:
 
filatelista:
od TV pretplate da kupimo S-300???
šta ljudi ovde jedu...da mi ovim mladim košarkašima oduzmemo ove medalje što su letos osvojili, otopimo, napravimo poluge i kupimo 100 suhoja :roll: :roll:
Ja znam da ovde svi misle o svom d*petu,ali država bez avijacije nije država.Znači vrlo brzo ćemo morati da kupujemo lovce,hteli-ne hteli.I nije u pitanju priča nego interes.Ako ne možeš da kontrolišeš svoje nebo moraćeš da platiš da to rade drugi.
 
Karlito Brigante:
Ja znam da ovde svi misle o svom d*petu,ali država bez avijacije nije država.Znači vrlo brzo ćemo morati da kupujemo lovce,hteli-ne hteli.I nije u pitanju priča nego interes.Ako ne možeš da kontrolišeš svoje nebo moraćeš da platiš da to rade drugi.
Slažem se da ako ne kontrolišeš sam, da ćeš platiti nekome, ništa ne sporim, ali je Srbiji preče da novac investira u nešto što će joj uloženo vratiti, bilo u vidu povećanog izvoza, smanjenja nezaposlenosti ili nečega trećeg nego da nakanta 100 miliona Evra u avione. Neka se vežbaju sa ovima što sada imamo, a kad ojačamo, onda neka kupe. Mislim da je potpun promašaj uložiti u nešto, a oficiri nam žive kao podstanari... prioriteti, ništa drugo.
 
filatelista:
Slažem se da ako ne kontrolišeš sam, da ćeš platiti nekome, ništa ne sporim, ali je Srbiji preče da novac investira u nešto što će joj uloženo vratiti, bilo u vidu povećanog izvoza, smanjenja nezaposlenosti ili nečega trećeg nego da nakanta 100 miliona Evra u avione. Neka se vežbaju sa ovima što sada imamo, a kad ojačamo, onda neka kupe. Mislim da je potpun promašaj uložiti u nešto, a oficiri nam žive kao podstanari... prioriteti, ništa drugo.
Ako pratiš šta pišu Ameri,videćeš da neće da sarađuju ni sa kim ko ne može da štiti svoje nebo.Komercijalni preleti preko naše teritorije donose mnogo para,a ako nemaš avijaciju da ih štitiš od potencijalnih terorista,Ameri i EU će preusmeriti svoje putničke avione u koridore okolnih zemalja koje to mogu.Znači treba kresati pare menadžmentu i osoblju JAT-a,kresati nepotrebne troškove i investirati ih u gorivo i rezervne delove za vojne avione.
 
i opet se sve svede na siroko rasprostranjenu naviku u ovog naroda - kradju

kad bi prestali da kradu, kad bi svi radili ono sto treba da rade, kad bi radnik dolazio u fabriku u 15 do 7 a da u 7 pocne da radi, a ne u 7 udje, do 7.30 pije kafu i rakijicu, pa onda dok zagreje mashinu i sl...pa u 2.30 gotovo, sprema se, da u 3 ode kuci, kad ne bi bacali smece po ulicama, kad ne bi mnogo toga jos postali bi svajcarska yebote, i koj ce nam onda vojska?
 
pa generalno mi imamo mig-29 koje bi mogli da popravimo pa da nam cuvaju nebo..samo treba uloziti pare

nama ne treba ratna avijacija...vec avijacija za mirnodopske uslove...dakle 6-7 lovaca...koji ce vise da sluze za cuvanje neba i odbijanje nego da sluze za napad...i to je to

dobar pvo mozemo da imamo i bez s-300 ali mnogi srbi se ovde prime na naziv..nema veze dali je to ***** preliveno cokoladom...vazno da zvuci zeznuto i da je od rusa...mora da je dobro
 
ne, glavni problem ovih "Lazanskih" i "Drecuna" po ovom forumu što oni smatraju da mi moramo da imamo vojsku i opremu koja može da se suprotstavi NATO paktu, a najmanje SAD-u. Zato bi na svaku livadu postavili S-300, kupili bar 500 najmodernijih lovaca i bombardera i lečili svoje frustracije i komplekse.
Vojska se pravi prema okruženju i opasnosti. Nama treba brza, elitna kopnena vojska sa podrškom iz vazduha, a ne hladnoratovska armijetina koja bi isisavala srpsku ekonomiju do kliničke smrti. Znači, tucet lovaca je sasvim dovoljno, a S-300 nam za terorizam i "dobrodušne" susede i ne treba kad njihovu avijaciju rušiš pragama.
 
gnjec:
a sa kim ti to planiras da mi udjemo u rat?

jos jedna stvar...s-300 se sastoji iz vise delova...zahteva novac i resurse...i jedno i drugo su nam ograniceni

a posto real file nije kompjuterska igrica...tako ni s-300 nema beskonacno raketa


Ne govorim bre da udjemo u rat... Da si lepo procitao na pocetku sta sam napisao znao bi za sta sam ja... REKAO SAM DOSTA RATA... Kazem samo da bi trebalo da se ulozi i za odbranu! ZNACI SAMO ODBRANA :)
 

Back
Top