Njegova porodica.....i prezime

SilverPlate

Početnik
Poruka
39
treba da se udam ....ali mi se ne svida njegova porodica. zive u drugom gradu i on ocekuje da za vikend idemo kod njih. on su malo 'into gardening' a ja u zivotu nisam "kopala" i slicno. ubit cu se ako vikende budem provodila s njegovim i to na selu. oni ne zive na selu ali svi za vikend idu tamo...da li je ovo ozbiljan problem. isto tako, iako mi je rekao da necemo zivjeti u njegovom gradu, ja se sve bojim da ce promeniti misljenje kad se udam i kad bude kasno da kazem necu. isto tako bi volela zadrzati i svoje prezime...koji je najblazi nacin da mu to kazem? HVALA SVAKO ISKUSTVO JE DOBRODOSLO
 
Očigledno, vas dvoje još niste raščistli većinu stvari između vas samih.Rekla bih ti da ovo nije nimalo dobar početak jednog braka i zajedničkog života.Zašto vas dvoje lepo ne sednete i porazgovarate o svim tim stvarima koje te muče? Mi ovde na forumu ti ne možemo dati ni jedan jedini pametan savet,a da ti od toga imaš koristi.Shvati da ti počinješ jedan sasvim novi život koji moraš živeti sa tim čovekom za koga se udaješ i,ako sad ne raščistite neke stvari,posle ćeš se mnogo razočarati .Lepo mu reci,eto, da nemaš nameru da ideš u selo i kopaš i da provodš svaki vikend sa njegovima zato što je to njihoova tradicija,Nemoj da se foliraš pred njim ni pod kojim slučajem i da misliš kako ćeš to posle rešiti nego sve to lepo i otvoreno reci da ne bi čovek posle bio zatečen jer je bio ubeđen da se ti slažeš sa svim tim jer nisi rekla ništa.I valjda ste rešili gde ćete živeti? Ja stičem utisak da vi ni malo niste razgovarali o budućnosti.I veruj da će biti kasno TADA da kažeš da nećeš sve to.
Razgovor,razgovor i opet razgovor!!
 
SilverPlate:
treba da se udam ....ali mi se ne svida njegova porodica. zive u drugom gradu i on ocekuje da za vikend idemo kod njih. on su malo 'into gardening' a ja u zivotu nisam "kopala" i slicno. ubit cu se ako vikende budem provodila s njegovim i to na selu. oni ne zive na selu ali svi za vikend idu tamo...da li je ovo ozbiljan problem. isto tako, iako mi je rekao da necemo zivjeti u njegovom gradu, ja se sve bojim da ce promeniti misljenje kad se udam i kad bude kasno da kazem necu. isto tako bi volela zadrzati i svoje prezime...koji je najblazi nacin da mu to kazem? HVALA SVAKO ISKUSTVO JE DOBRODOSLO

Ici ces ti svaki vikend kod njegovih roditelja, ima i da kopas, samo ako ti on kaze, ziveces u njegovom gradu, a nosices i njegovo prezime i budi srecna ako se na tome zavrsi. Kad vec mozes da napises ono gore...
 
Superior:
Ici ces ti svaki vikend kod njegovih roditelja, ima i da kopas, samo ako ti on kaze, ziveces u njegovom gradu, a nosices i njegovo prezime i budi srecna ako se na tome zavrsi. Kad vec mozes da napises ono gore...


Surovo,ali u većini slučajeva istinito :evil:
Zato probaj da razgovaraš sa čovekom o tome pre sudbonosnog "DA" ,mada ni tad nije sigurno da ćeš izbeći sve to,jer će on možda očekivati da ćeš se ti promeniti(kao što i ti to očekuješ od njega).NIKAD se ne menjaju :!:
PS. I ne pravite odmah decu,bar ne dok ne vidiš na čemu si...
 
Jbote, "kad bude kasno da kažem neću" :shock:
Mislim, šta sve neću pročitati... nisam ni znala da u braku jedna strana nema pravo glasa, el se to određuje po prezimenu ili po tome ko ima više familije? Ili je možda i to do kopanja?
 
nikada devojka iz grada ne može biti srećna u braku sa momkom sa sela,
ako njega njiva vuče.
kad tad će te odvesti na selo!
(tako je govorila moja prababa čija se ćerka udala za urbanog, školovanog seljaka, eno je zadnjih 20 godina je provela na selu)
 
Istina je da se ljudi trebaju sloziti u socijalnom smislu i da se slicno sa slicnim slaze.
Osim ako nije neka mnooogo velika ljubav u pitanju, pa jedna strana kaze "ma nije bitno, vazno je da smo zajedno", sto, doduse videh samo u filmovima, i procitah u bajkama!
 
ja ne vidim u cemu je problem?
udajes se a ne volis njegovu porodicu.
udajes se a ne smes da mu kazes sta zelis.
udajes se a htela bi SVOJE PREZIME (ovo ti je vec smrtni greh).
udajes se a ne znas kolike bi mozda probleme prethodno navedene stavke mogle izazvati.
udajes se a ne verujes njegovim recima (a kako i bi kad i ti njega lazes).

Sreco moja udaj se ti, imas divne predispozicije za jedan stabilan i posten brak.

******, el ste vi ista pricali pre nego sto ste odlucili da se vencate?
 
Lexa:
Jbote, "kad bude kasno da kažem neću" :shock:
Mislim, šta sve neću pročitati... nisam ni znala da u braku jedna strana nema pravo glasa, el se to određuje po prezimenu ili po tome ko ima više familije? Ili je možda i to do kopanja?

Lexa, dal si zdrava? Pa nema zena pravo glasa. Ej bre ona oce svoje prezime.... Ajd da vidim i to cudo. Ma nema teorije da joj on to dozvoli.
 
SilverPlate:
treba da se udam ....ali mi se ne svida njegova porodica. zive u drugom gradu i on ocekuje da za vikend idemo kod njih. on su malo 'into gardening' a ja u zivotu nisam "kopala" i slicno. ubit cu se ako vikende budem provodila s njegovim i to na selu. oni ne zive na selu ali svi za vikend idu tamo...da li je ovo ozbiljan problem. isto tako, iako mi je rekao da necemo zivjeti u njegovom gradu, ja se sve bojim da ce promeniti misljenje kad se udam i kad bude kasno da kazem necu. isto tako bi volela zadrzati i svoje prezime...koji je najblazi nacin da mu to kazem? HVALA SVAKO ISKUSTVO JE DOBRODOSLO

Meni lično ovo izgleda na opiranje braku (sa prezimenom mi je vrhunac) ili potpuno odsustvo nekog planiranje ili još gore zajedničkog pravca razmišljanja. Mada ja nemam iskustva sa brakom.

Rešenje: priča
 
Да...у бајкама....али је све то јако битно ако планираш да проведеш живот са тим човеком, да делиш са њим исто окружење, да будеш део те породице...
 
Ne, lepo kaže... nije bitno, samo postane u međuvremenu..... kada taj bajkoviti osećaj izgubi jačinu, malo po malo..... i ovde niko ne može i ne bi smeo izvaliti da neće biti žrtva takve jedne fantazije..... kada se, i ako se, zaljubi. Ili kako god.....
 
...kada taj bajkoviti osećaj izgubi jačinu, malo po malo...pitaces se onda i gde su ti bile oci,usi,cela glava uopste...evo ja sam to isto htela pre vencanja,pa sam onda planirala da to kazem na vencanju(da hocu svoje prezime),pa makar i pobegao s vencanja...Ne znam sta je presudilo da pristanem na to...Znala sam da je tradicionalista i da ce kod njegove familije takodje sa sela,to biti opsta sramota...Pitala sam ga posle sta misli o tome,bez dvoumljenja je rekao da bi se pokupio i otisao iz opstine...
Zato dobro razmisli i razgovaraj o tome s njim...pre potpisa...
 
Hellen:
Да...у бајкама....али је све то јако битно ако планираш да проведеш живот са тим човеком, да делиш са њим исто окружење, да будеш део те породице...

Pametno,pametno..slazem se.

Sto pa mora da voli njegovu porodicu,kopanje i njegovo prezime ako voli njega???
Mozda ni oni nju ne vole...

Za ovakav problem,devojcice,moras da imas izgradjen stav i da budes jak karakter kako bi isterala svoje bez svadja i bez ozbiljnijih posledica.Moras da budes mudra.Ne znam koliko imas godina,ali vremenom ces nauciti.
Posto je ocigledno da je ON dominantna licnost u vasoj vezi,potrudi se da makar neke,ne sve uslove isteras do kraja.Pa ces vremenom i ostale.
 

Back
Top