David Bowie

Monty

Gost
Poruka
636
David Bowie. Rock'n'roll kameleon. Ziggy Stardust, Aladdin Sane, Thin white Duke...
Voljen i osporavan, ali sa sigurnim mestom u istoriji r'n'r-a.
Koje je vaše mišljenje o njegovoj muzici?
Da li je volite ili ne?
Koji vam je album omiljeni, i koja pesma...
Pričajmo o Bowie-u...
 
dda, svojevremena karikatura amerike...kao warhol uostalom, kao danas sto je po meni madonna...mada nju nevolim, dok njega volim...on je samo zalostan, ali dobar muzicar....a madonna smrdi
zasto li sam uopste pocela o njoj?
karikatura amerike...
 
...cekaj, kako zalostan...
...pojasni...

...ne mislis li da je svojom muzikom, i svojom pojavom isao upravo protiv establismenta i nacina razmisljanja gradjanske, dakle srednje klase...
...i da je u tome umeo da ode u karikaturu, ali da bi karikirao upravo one koji su sablaznjivo gledali na njega i muziku koju je pravio...
...tip je englez, tako da je karikiranje postulata zapadnog sveta nesto kao obaveza koju fino vaspitani englezi imaju... :lol: :lol:
...The rise and fall..., Aladdin Sane, Diamond dogs, sa pojavom bica iz svemira obucenog u haljine...
...to je bio prst u oko...
...kasnija trilogija, apsolutno remek delo, sa prikazom otudjenja zapadnog sveta...
...pa Stationtostation...

...koji ti je omiljeni album?
 
sto si takav? ona me pozvala i ja sam rekla kakav je on utisak na mene ostavio...sad se ja kao foliram...stvarno ne kapiram takve kao ti
a za ono "zalostan" nisam se dobro izrazila...ja ga stvarno volim, i njegovu muziku...
a da on jeste karikirao namerno, u tome nije bilo nista pogrdno, on je jednostavno bio karikatura...koju je on sam nacrtao(kako li sam samo izmislila ovu recenicu....ponosna sam na sebe)
 
...E, hvala za albume, ali imam ih sve, ali SVE... :D :D

...Moj omiljeni album je The rise & fall..., mada je definitivno najbolji Diamond dogs...
...Omiljena pesma Cygnet committee...

...E, da, Monty je on... 8)
 
Monty:
...E, hvala za albume, ali imam ih sve, ali SVE... :D :D

...Moj omiljeni album je The rise & fall..., mada je definitivno najbolji Diamond dogs...
...Omiljena pesma Cygnet committee...

...E, da, Monty je on... 8)
Mozda je Diamond Dogs najbolji,ali ja ne mogu da odolim šarmu pesama Oh You Pretty Things i Quicksand, verovatno cu evoluirati u buducnosti, ipak, potrebno je dosta vremena da se Bouvijev opus posteno savlada. On je, sigurno, jedan od najuticajnijih autora svih vremena, ne zelim ni da razmisljam o tome kakva bi bila muzicka scena 70 i 80 da se B. nije pojavio u pravo vreme...Hvala mu sto postoji i sto nije lenj...
 
Anonymous:
Monty:
...E, hvala za albume, ali imam ih sve, ali SVE... :D :D

...Moj omiljeni album je The rise & fall..., mada je definitivno najbolji Diamond dogs...
...Omiljena pesma Cygnet committee...

...E, da, Monty je on... 8)
Mozda je Diamond Dogs najbolji,ali ja ne mogu da odolim šarmu pesama Oh You Pretty Things i Quicksand, verovatno cu evoluirati u buducnosti, ipak, potrebno je dosta vremena da se Bouvijev opus posteno savlada. On je, sigurno, jedan od najuticajnijih autora svih vremena, ne zelim ni da razmisljam o tome kakva bi bila muzicka scena 70 i 80 da se B. nije pojavio u pravo vreme...Hvala mu sto postoji i sto nije lenj...
...majstore... :)
...melem na ranu... :D :D

...vreme je definitivno potrebno za Bowie-ja, mene i nakon sestnaest godina nije pustilo...
...i mislim da nikada i nece... :wink:

...kada sam pomenuo Diamond dogs, mislio sam ne samo na pesme, vec pre svega na aranzmane i produkciju pesama, koja je vanvremenska...
...taj album je iz 1974. :!: :!: :!: , a mogao je biti snimljen i prosle godine, apsolutno ludilo...

...definitivno jedan od najuticajnijih autora svih vremena...
 
jel ste gledali onaj film posredno i o njemu i o tom dobu 70te godine??? kako se beshe zove... jooooj nesto velvet..? jak je film bash meni bar

ovo nikom ni ne treba ali napisacu
na popisu mi se jedan covek izjasnio kao David Bowie za nacionalnost
jednom sam sanjala dejvida bowie-a i sledece jutro otvorim novine i ono clanak o njemu
 
Film se zove Velvet Goldmine, Bowie nije odobrio da se njegova muzika koristi kao podloga. Mislim da to daje dodatnu car i neku vrstu misterije filmu, a soundtrack je ludilo, dopada mi se izbor pesama. Ipak, mnogi osporavaju ovaj film.
Monty, posto si iskusan fan, zabrinula sam se kako ces odreagovati na moj izbor pesama (Quicksand, Pretty Things),ali sad mi je potpuno jasno da, ma koliko dugo slusao Bowiea, covek uvek ima utisak da je na pocetku... Jos jednom Hvala Bowie-u sto je inteligentno "prozivao" sve one seksisticke, macho rok bendove 60tih koje ne mogu da smislim.
 
...da, Velvet goldmine...po Bowie-jevoj pesmi...
...zanimljivost vezana za taj film:
na jednoj od prvih projekcija, ako ne i na prvoj, u CS, nakon prve pesme, na svaku sledecu 3/4 posetilaca je reagovalo tako sto su kolektivno, tiho ali kolektivno, pevali klateci se u sedistima...
...neverovatan dogadjaj...totalna opustencija...

...film je onako...
...a soundtrack je definitivno ludilo...
...mene je odusevilo sto nisu zaboravili ni Steve Harley & Cockney rebels...
...jos jedan od muzickih heroja mog detinjstva...

...inace Quicksand je jedna i od meni omiljenih pesama...
...a jos uvek se secam momenta kada sam uspeo da nabavim Hunky Dory...WOW...i da ga celog cujem...
...Changes, Life on Mars?, Quicksand...
...klasika...
 
ne znam da li znate, ali on dolazi u BG (na leto), zajedno sa Erika Badu (95%, u Sava Centru, cini mi se u maju), stingom i metalikom( verovatnoca 50%) :wink:
 
prvo sam imala averziju prema njemu ni sama ne znam zasto, a onda sam nabavila sve albume i vec 5 meseci ne mogu da prekinem da ga slusam, mislim da to govori sve
cudno da niko nije spomenuo 'heroes', meni je vrlo draga pesma
 
jagodica:
jel ste gledali onaj film posredno i o njemu i o tom dobu 70te godine??? kako se beshe zove... jooooj nesto velvet..? jak je film bash meni bar

ovo nikom ni ne treba ali napisacu
na popisu mi se jedan covek izjasnio kao David Bowie za nacionalnost
jednom sam sanjala dejvida bowie-a i sledece jutro otvorim novine i ono clanak o njemu
-"ljudi macke",e a juce sam gledao "lavirint"....i gledacu ga svakog meseca po jednom...."mali princ" :lol:
 

Back
Top