Federalna Bosna i Hercegovina

Stepski vuk:
Ja se pridružujem gospodinu Radmanoviću:Ustrojiti bivšu BiH kao federalnu državu!
Svko na svoje "bunjište", pa volj vam ovako ili onako!!!?


И ја се слажем. Ми имамо своју Републику Српску.
А Бошњаци и Хрвати нека своју федерацију раздељују како им је драго!
 
Ако дође до поделе Федерације, боље ће проћи Бошњаци од Хрвата.
ФБиХ се састоји од десет кантона, 5 бошњачких, 3 хрватска и 2 "мешовита".
Ствар је у томе што су у "мешовитим" кантонима преовладали Бошњаци, пре свега у Средњобосанском (6). Тако да ће тај кантон остати у будућем бошњачком ентитету.

Други "мешовити кантон је Херцеговачко-Неретљански (7). Овде се оба народа добро држе (50%-50%), али га Бошњаци неће дати тако лако због излаза на море код Неума.

Уосталом, Хрвати су добили целу бившу РСК, тако да не требају очекивати много у БиХ!

Погледај мапу:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bs/2/2d/Kantoni_Federacije_Bosne_i_Hercegovine.PNG
 
Ма треба то лепо поделити.Нема ту више никакве шансе за јединствену државу.Република Српска треба да добије независност.По мени то је јединино логично решење.
 
tonce:
A KIM (po toj logici)?
То је сасвим друга прича.КиМ не треба да добије независност!Преширока је тема а већ сам толико писао о њој да сада нешто и не могу.У сваком случају Косово и Метохија не треба да добију независност.Косово и Метохија ће остати у саставу Србије!
 
ULICNI_SVIRAC:
То је сасвим друга прича.КиМ не треба да добије независност!Преширока је тема а већ сам толико писао о њој да сада нешто и не могу.У сваком случају Косово и Метохија не треба да добију независност.Косово и Метохија ће остати у саставу Србије!

Ако Албанци остану у саставу Србије (тренутно их има 2 милиона) до 2050 постаће већина у Србији! Ми сваке године имамо 30.000 становника мање, а они 50.000 становника више! А не можеш им забранити да се доселе у Шумадију, Београд, Војводину јер су грађани Србије.

Зато је најбоља подела Косова и коначно разграничење са Шиптарима.
Мени би, искрено било драже, да је Бања Лука, а не Приштина у Србији.
 
AltinaD:
Ако Албанци остану у саставу Србије (тренутно их има 2 милиона) до 2050 постаће већина у Србији! Ми сваке године имамо 30.000 становника мање, а они 50.000 становника више! А не можеш им забранити да се доселе у Шумадију, Београд, Војводину јер су грађани Србије.

Зато је најбоља подела Косова и коначно разграничење са Шиптарима.
Мени би, искрено било драже, да је Бања Лука, а не Приштина у Србији.
Није истина да их има 2 милиона то су надуване цифре.Има их негде око 800 хиљада.
Ко зна на крају можда и дође до поделе КиМ нешто се причало о томе у скорије време али је једноставно не могу да прихватим да толики светиње,толики средњовековни манастири.Па онда све оно што је Србија уложила у своју јужну покрајну(рудници,електране,спортски објекти....)припадну неком другом.
Не знам колико је,сада реално,да ће РС постати Србија али наравно да бих волео да Бања Лука буде Србија.
 
ULICNI_SVIRAC:
Није истина да их има 2 милиона то су надуване цифре.Има их негде око 800 хиљада.
Ко зна на крају можда и дође до поделе КиМ нешто се причало о томе у скорије време али је једноставно не могу да прихватим да толики светиње,толики средњовековни манастири.Па онда све оно што је Србија уложила у своју јужну покрајну(рудници,електране,спортски објекти....)припадну неком другом.
Не знам колико је,сада реално,да ће РС постати Србија али наравно да бих волео да Бања Лука буде Србија.

Ја бих највише волео да их све лепо отерамо у Албанију. Али како је то немогуће, јер би нас одмах њихови савезници Американци бомбардовали, треба наћи право решење.

Треба тражити да зоне око манастира Грачанице, Високих Дечана, Пећке Патријаршије, Девича... добију статус какав има Света Гора у Грчкој, која има потпуну аутономију и није под управом Грчке државе.
Ако не то, онда тражити да се око тих манастира оснују државице типа Сан Марина, Монака, Андоре...
 

Back
Top