Studiranje u Švedskoj

phillipdavids

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima.Inace sam iz Banja Luke,grad u RS u BiH...o Boze tako je daleko,hihi,i htio bih sa svima vama podjeliti iskustva o studiranju u Svedskoj i njenim mogucnostima.Ako je neko zainteresovan da sazna vise neka pita,a ja cu rado da odgovorim i pomognem !
Pozdrav svim balkancima.... :-D
 
pozdrav.milo mi je da sam nasao nekoga iz Svedske.to mi je omiljena zemlja iako nisam nikad bio ali imam veliku zelju da tamo zivim.iako kad god to kazem svi mi odgovore: A dje bas Svedska,tamo je prehladno :) inace studiram medicinu pa da ne znas da li primaju doktore ili se sve mora ponovo polagat? znas li neki nacin da se tamo ode? hvala
 
cao svima, ja imam neke informacije o studiranju jer i sama zelim da nastavim skolovanje ili da se zaposlim tamo negde na univerzitetu. Razgovarala sam sa jednim deckom koji radi na Lund Univerzitetu, pa mi je dao neke instrukcije. Ali najbolje informacije nacicete na jednom sajtu (ali ja sam prvi put ovde pa se ne secam sta je pisalo da li sme ili ne sme da se ostavlja sajt ovde :-s) Ako sme rado cu vam poslati. Samo znam da stipendiraju i studente i one koji zele dalje da se skoluju Masters, phd i ostalo...i to imaju poseban program za one koji dolaze iz naseg regiona. Javite mi da li mogu da ostavim sajt ili gde i kako da vam ga posaljem, zaista je odlican. poz
 
Pa pozdrav!!!Moram da ti priznam da ti zavidim sto zivis u najlepsoj zemlji na svetu.Ako mi se ikad ukaze prilika da je posetim ili odem tamo,veruj mi da cu je odmah iskoristiti.Nego,ako bi mogao nesto vise da mi kazes o Svedskoj kao zemlji,o narodu,da li je tesko tamo studirati i sta ti je u stvari potrebno za studije u Svrdskoj.Nadam se tvom sto iskrenijem odgovoru.
 
ja sam bila u svedskoj proslog leta.tacnije u geteburgu.malo je tesko navici se da leti jako kasno pada mrak i ne traje dugo.sve u svemu lepo je.civilizovano.prilicno skupo iskreno.meni su jedino ljudi previse hladni.ja sam bas danas isla do filoloskog i razocarala se,pa ozbiljno razmisljam da idem tamo da studiram(olaksavajuce je sto mi stric zivi tamo).mada nemam pojma kakva je procedura itd.nemam predstavu ni o kakvim se parama radi.pa molim onog ko zna da pise...
 
Mene takodje zanima studiranje - postdiploma u Svedskoj...Muzika i gluma,mada sada mi vise nije bitno jer mogu da upisem i neki jezik pa sve ponovo iz pocetka..Ali kako?Napisi kako da se krene odavde,sta treba od papira itd...Koje su cene fakulteta?Unapred hvala....
 
cao svima, ja imam neke informacije o studiranju jer i sama zelim da nastavim skolovanje ili da se zaposlim tamo negde na univerzitetu. Razgovarala sam sa jednim deckom koji radi na Lund Univerzitetu, pa mi je dao neke instrukcije. Ali najbolje informacije nacicete na jednom sajtu (ali ja sam prvi put ovde pa se ne secam sta je pisalo da li sme ili ne sme da se ostavlja sajt ovde :-s) Ako sme rado cu vam poslati. Samo znam da stipendiraju i studente i one koji zele dalje da se skoluju Masters, phd i ostalo...i to imaju poseban program za one koji dolaze iz naseg regiona. Javite mi da li mogu da ostavim sajt ili gde i kako da vam ga posaljem, zaista je odlican. poz

postavi sajt, smeš!
 
Puno pozdrava! Imam veliki problem koji pokusavam i ovako da resim.Naime, na postdiplomskim sam studijama i treba do izvrsim komparaciju obrazovnih fakulteta, tj. onih koji obrazuju nastavnike ili pedagoge, u Svedskoj i uporedim sa obrazovanjem istih na Uciteljskom fakultetu ili Filozofskom kod nas. Zapravo, mogu pomoci i sajtovi ali ako su na engl.jeziku. Unapred ti monogo HVALA - Sara
 
Daj, postavite vise taj satj :)

Ja imam tetku u Geteborgu i napomenula je da bih mogla da odem tamo da studiram, sto bi bilo ostavrenje snova jer - em gotivim zemlju, klimu, OBOZAVAM JEZIK, a i zivotna zelja mi je da studiram u inostranstvu..e sad..ima li neko nekakvih iskustava? Iskreno, ne znam ni gde da se raspitam.. vrv u ambasadi... sad sam 4. godina gimnazije, pa bih zelela sto pre da se raspitam da bih znala sta je potrebno za studiranje u Geteborgu...
 
igormi: Jesi li vec u Svedskoj?Verovatno vise nije aktuelno,ali skolovanje je do ove godine bilo besplatno i za strane studente, a od 2011/2012 bice besplatno samo za njihove drzavljane i one koji u Svedskoj imaju privremeno ili stalno odobreno boraviste.Uz stipendiju taj tzv. "tuition fee" ti se pokriva, a inace ako hoces sam da finansiras kosta od 6.000 do 16.000 eura godisnje.
 

Back
Top