Amerika zemlja snova ili košmara?

andeli apokalipse

Aktivan član
Poruka
1.926
http://www.voanews.com/croatian/archive/2007-03/2007-03-10-voa2.cfm http://www.wsws.org/sh/1999/jun1999/usa-j23.shtml http://www.voanews.com/Serbian/archive/2007-01/2007-01-22-voa4.cfm http://www.voanews.com/croatian/archive/2004-11/a-2004-11-10-3-1.cfm http://www.voanews.com/bosnian/arch...1&&TEXTMODE=1&CFID=110447174&CFTOKEN=13873891 http://www.voanews.com/bosnian/archive/2007-06/2007-06-13-voa1.cfm http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/page/2007/06/04/0503006.html Najnovije istraživanje je pokazalo kako stanovnici SAD-a nisu upoznati s pravim stanjem u zemlji, te nisu svjesni siromaštva koje pogađa 33 milijuna njihovih sugrađana, objavila je američka katolička agencija CNS. Prema istraživanju koje je proveo Media Research Bureau iz Washingtona, Amerikanci smatraju kako je u SAD-u između milijun i pet milijuna siromašnih, te ističu da je za zadovoljavanje minimalnih potrebna četveročlane obitelji godišnje potrebno 35 tisuća američkih dolara. Podaci američke savezne vlade potpuno su suprotni od mišljenja građana – u SAD-u je oko 33 milijuna osoba koje žive ispod egzistencijalnog minimuma, a četveročlanoj obitelji godišnje za preživljavanje, odnosno da bi bili iznad toga minimuma, treba 18 tisuća dolara. Katolička biskupska konferencija SAD-a svakoga siječnja priređuje medijsku kampanju kako bi upozorila na problem siromaštva. Na tiskovnoj konferenciji u Washingtonu o. Robert Vitillo, izvršni direktor Katoličke akcije za razvoj BK SAD, upozorio je kako siromaštvo u toj zemlji raste, a zabrinjava ga što je samo 3% ispitanika u anketi navelo siromaštvo kao problem za SAD. Većina ispitanika izjednačuje siromašne s beskućnicima što je u potpunosti pogrešno, rekao je o. Vitillo, tumačeći da je u SAD-u 6 milijuna beskućnika. Zabrinjavajuće je što 29% američkih obitelji, od kojih jedan ili oba roditelja imaju stalni posao, ne može zaraditi dovoljno novca za hranu, odjeću i stan, rekao je o. Robert Vitillo, ističući da su smanjene donacije za karitativne potrebe nakon terorističkog napada u rujnu 2001.
 
Амерички сан је одавно постао амерички кошмар

Кад насип пукне:

Видим јутрос пао им неки мост "из чиста мира"... знате зашто им се то догађа? Крах у напајању струјом, потапање Њу Орлиза, да и не говорим о томе шта чека оне који се разболе а не плаћају хиљаде долара за осигурање...
 
Registra:
Zamisli podatak, 6 miliona beskućnika, skoro cela Srbija. Užas.

Njihov humanizam je nadaleko poznat, daleko im lepa kuća.

Dobro bi bilo da su u istraživanju naveli koliki je procenat crnog stanovništva medju tim siromašnim ljudima, a naročito beskućnicima.
Jeste. Poznato je da tamo socijalna politika nije puno prisutna. Ni blizu kao recimo u Norveskoj u kojoj vlada socijal-demokratija. Ali je Amerika stvarno zemlja prilika. Tamo ako hoces da radis imaces para, ako ne na dnu si. Surovi su, nema sta. Ali ja znam ljude u Srbiji koju su neverovatno vredni, rade 3 posla i imaju 500 evra mesecno. Tamo bi imali 5000 za taj trud. Tako da, nije sve crno-belo.
 
kako god, i u kakvom god trenutno stanju bila, ona ce uvek biti predvodnik slobodnog sveta!
krecu promene...ne brinem ja za ameriku...

God bless the land that gave us birth!
No pray'r but this know we.
God bless the land, of all the earth,
The happy and the free.
And where's the land like ours can brave
The splendor of the day.
And find no son of hers a slave?
God bless America!
God bless the land, the land beloved
Forever and for aye!
God bless the land that gave us birth.
God bless America!

:rolleyes:
 
Ha-Nocri:
Jeste. Poznato je da tamo socijalna politika nije puno prisutna. Ni blizu kao recimo u Norveskoj u kojoj vlada socijal-demokratija. Ali je Amerika stvarno zemlja prilika. Tamo ako hoces da radis imaces para, ako ne na dnu si. Surovi su, nema sta. Ali ja znam ljude u Srbiji koju su neverovatno vredni, rade 3 posla i imaju 500 evra mesecno. Tamo bi imali 5000 za taj trud. Tako da, nije sve crno-belo.


U pravu si, onaj ko hoće da radi ima velike šanse da uspe, medjutim, mislim da je i dalje prisutna rasna diskriminacija u velikoj meri. Mislim da medju tim siromašnim svetom najviše ima crnaca, možda grešim, ne znam, ali stvarno imam takav utisak. A iskustva nekih mojih poznanika su isto takva, ljudi su boravili u Americi nekoliko godina (dovoljno da steknu neku sliku o životu tamo) i isto to kažu.

Ako si beo, daleko su ti veće šanse da uspeš.
 
Registra:
U pravu si, onaj ko hoće da radi ima velike šanse da uspe, medjutim, mislim da je i dalje prisutna rasna diskriminacija u velikoj meri. Mislim da medju tim siromašnim svetom najviše ima crnaca, možda grešim, ne znam, ali stvarno imam takav utisak. A iskustva nekih mojih poznanika su isto takva, ljudi su boravili u Americi nekoliko godina (dovoljno da steknu neku sliku o životu tamo) i isto to kažu.

Ako si beo, daleko su ti veće šanse da uspeš.
Jeste, to je tacno. Ali se situacija mnogo popravila za poslednjih 30 godina recimo. Dok kod nas Romi nemaju gotovo nikakvu sansu.
 
Ha-Nocri:
Jeste, to je tacno. Ali se situacija mnogo popravila za poslednjih 30 godina recimo. Dok kod nas Romi nemaju gotovo nikakvu sansu.


Imaju male šanse, slažem se, ali ruku na srce, i ne trude se da uspeju. Nekako odustaju u samom početku. Valjda su tako i vaspitavani, ne znam šta je razlog. U razredu sa mojom ćerkom ima ih četvoro, svi su jako loši učenici, dvoje čak nisu ni tako siromašni, žive kao i većina ljudi u Srbiji, ali jednostavno neće da uče, ne razumem u čemu je stvar. Nekako su buntovni, ne žele da se uklope u taj kolektiv, a imaju divnog razrednog koji se zaista trudi oko sve dece, čak oko njih nešto više nego oko drugih, ali ne ide.
 
Duh Sekire:
Амерички сан је одавно постао амерички кошмар

Крах у напајању струјом, потапање Њу Орлиза, да и не говорим о томе шта чека оне који се разболе а не плаћају хиљаде долара за осигурање...
Zato je bolje na Kubi gde je medicinska zastita besplatna (kao i skolstvo)!
Ma VIVA LA REVOLUTION!!!
 
Registra:
U pravu si, onaj ko hoće da radi ima velike šanse da uspe, medjutim, mislim da je i dalje prisutna rasna diskriminacija u velikoj meri. Mislim da medju tim siromašnim svetom najviše ima crnaca, možda grešim, ne znam, ali stvarno imam takav utisak. A iskustva nekih mojih poznanika su isto takva, ljudi su boravili u Americi nekoliko godina (dovoljno da steknu neku sliku o životu tamo) i isto to kažu.

Ako si beo, daleko su ti veće šanse da uspeš.
И не само расна, него, генерално (мада, наравно, мало поједностављено) - ксенофобична.

У ствари, према свим "дошљацима", које год "боје", расе, вере, степена образовања били.
 
~Petar~:
kako god, i u kakvom god trenutno stanju bila, ona ce uvek biti predvodnik slobodnog sveta!
krecu promene...ne brinem ja za ameriku...

God bless the land that gave us birth!
No pray'r but this know we.
God bless the land, of all the earth,
The happy and the free.
And where's the land like ours can brave
The splendor of the day.
And find no son of hers a slave?
God bless America!
God bless the land, the land beloved
Forever and for aye!
God bless the land that gave us birth.
God bless America!

:rolleyes:
Леле Петре ... Америка предводи и слободни Ирак ? И слободни Авганистан ?
stopnoeldinde.gif
 
~Petar~:
kako god, i u kakvom god trenutno stanju bila, ona ce uvek biti predvodnik slobodnog sveta!
krecu promene...ne brinem ja za ameriku...

God bless the land that gave us birth!
No pray'r but this know we.
God bless the land, of all the earth,
The happy and the free.
And where's the land like ours can brave
The splendor of the day.
And find no son of hers a slave?
God bless America!
God bless the land, the land beloved
Forever and for aye!
God bless the land that gave us birth.
God bless America!

:rolleyes:
"Amerika i Engleeeska,bice zemlja proleteeerska..."
 
Lacibg:
Леле Петре ... Америка предводи и слободни Ирак ? И слободни Авганистан ?
stopnoeldinde.gif

slobodni svet, u koji ne spadaju dotichni. tj. svakako nisu spadali, tesko da i hoce
zapadnu civilizaciju i njene vrednosti
odbrana od novih pretnji, rizika&izazova
avganistan je potpuno legitiman napad. logican i pravedan.
irak je nesto sesto, drugi razlozi...
elem
predvodi slobodni svet poslednih...pa od prvog svetskog...i opet ce,logicno;)
:rolleyes:
 
ne nego cu da podrzavam mudzahedin-viziju sveta, kim il qrca, ili 'slobodarskog' kastra.

svaka drzava pociva na sili, moci ,tezi da uveca svoju moc na rachun drugih...to je konstanta i tu nema razlike.
e kad sve vec imaju taj trip, onda podrzavam one iza kojih barem stoje neke vrednosti i tekovine koje smatram sebi najbliskijim i najpozeljnijim, i takvu viziju sveta.
zapadne, sad.
recimo,usa hoce naftu. onda zelim da za energetsku bezbednost brine neko ko je slichan i ko mislim da ce to najbolje da radi.


jednostavno i lako
;)
:rolleyes:
 

Back
Top