Analna fisura - fisura ani

slatkiMeda

Početnik
Poruka
36
Zdravo drustvo. Vec duze vreme postoji indikovana fisura u predalu cmara, unutar cmara 1-2cm koja se produzuje spolja prema leddima u duzini od 3cm, dubine od 5-8mm.
Lecena je mastima namenjenim za hemoroide, sto se pokazalo kontraproduktivno, da bi se ustanovilo da najverovatnije je taj deo koze i sluzokoze slabije ishranjen pa puca, najverovatnije zbog spazma svinghtera...
Delimicno uspesno lecenje je sa tkz G-mascu koja je kod nas jos na nivou studije neke americke firma, a koja u sebi sadrzi nitroglicerin koji deluje lokalno i siri krvne sudove i time navodno bolje prehranjuje kozu... boljitak je bio primetan ali sada opet sve stagnira. U medjuvremenu su se pojavile dodatne , manje fisure van cmara koje su skoro sve zarasle boravkom i kupanjem u moru.
Od vaznih podataka je i da jeoperisana cista velicine jajeta u tom predelu pre 4 godine i koja je uspesno izvrsena a rana dobro zarasla u postoperativnom postupku.

Kako ovakvo "stanje" egzistira duze od 6 meseci, hirurg je predlo\io operativni postupak na svinghterima.

DA LI POSTOJI DRUGO RESENJE? MOLIM ZA POMOC :sad:
 
Operacija nije nista strasno, i sto se pre odlucis pre ces se i oporaviti . Nema sanse da sama zaraste a vec nakon 2 dana moci ces da jedes sta god pozelis. Ja imala pre deset godina operaciju hemoroida i fisura i do sada nikad se nije povratilo. A godinu dana sam lupala glavu o zid od bolova. Fisura je jednostavnija i lak je i kratak post operativni tok a cista koju si imao je druga prica sa duuuuuuuuuugim oporavkom ako je nisu sili. Ja , ovako laicki ali sa iskustvom! Poz....... :p
 
ivab10:
Operacija nije nista strasno, i sto se pre odlucis pre ces se i oporaviti . Nema sanse da sama zaraste a vec nakon 2 dana moci ces da jedes sta god pozelis. Ja imala pre deset godina operaciju hemoroida i fisura i do sada nikad se nije povratilo. A godinu dana sam lupala glavu o zid od bolova. Fisura je jednostavnija i lak je i kratak post operativni tok a cista koju si imao je druga prica sa duuuuuuuuuugim oporavkom ako je nisu sili. Ja , ovako laicki ali sa iskustvom! Poz....... :p

Hvala na optimizmu. Ali kako sada funkcionises bey svinghtera? Kako kontrolises stolicu?

Pozdrav
 
Odakle ti ideja da ce da ti odstrane ceo sfinter ? Moji hemoroidi su bili u fazi 3b . Ako neznas sta je to , to znaci da sam vukla crevo za sobom !!!! Ali imala sam divnog hirurga koga nije mrzelo da mi crta celu operaciju i sve mi je bilo jasno . Kao i za fisuru koja me je takodje ubila od bolova i kiseline . 2 dana posle operacije bilo je KAO DA NIKAD NISTA NIJE BILO.
Tople kupke znace ,
Prva - lavor mlake vode sa 2-4 zrna hipermangana / svetlo , svetlo roze boje voda / i sedis u tome 10tak minuta.
Druga - lavor mlake kamilice i isto sedis 10tak minuta
pa naizmenicno , kad god ti je dosadno.A i nije bitno da je posle stolice , nego bar 5 -6 puta dnevno. I preporucenu mast ili kremu za terapiju.
Usput izbaci zivo voce i povrce / samo bareno / narocito paradajz , lubenice mleko i prevrele mlecne proizvode. Znam da je tesko ali sve to izaziva jos vise kiseline u crevima.
Poz...... i ako te jos nesto zanima pitaj.
 
da li postoji neka mast koja se koristi posle operacije fisure ani za unutrasnju upotrebu? moja mama je operisana pre 11 dana i ima jake bolove, jace nego pre operacije kada je konstantno krvarila i nije mogla da se krece od bolova.doktor koji je operisao je nezainteresovan.da li postoji neko ko je imao slicnih problema?:?::(
 
da li postoji neka mast koja se koristi posle operacije fisure ani za unutrasnju upotrebu? moja mama je operisana pre 11 dana i ima jake bolove, jace nego pre operacije kada je konstantno krvarila i nije mogla da se krece od bolova.doktor koji je operisao je nezainteresovan.da li postoji neko ko je imao slicnih problema?:?::(

Prvih 10 poruka se posebno odobrava ,strpi se malo.
Sto se tice masti, ne, ne postoji, postoje lekovi protiv bolova koje treba da joj ordinira njen lekar.
 
Pozdrav,
Prvo da kazem da i sam imam fisuru (jos uvijek) ali da sam vremenom (oko pola godine) nasao sta mi odgovara a sta ne. Mazao sam svim i svacim, faktu mast i cepici, hadensa i sve ostale kreme i preparati koje sam nasao i nakon nekoliko sedmica koristenja isto stanje i bol takav da sam skakutao u mjestu i trcao po kuci, nocima ne spavao i tako dalje i tako dalje... Naime shvatio sam da problem nije u tome sto to ne zarasta nego u tome sto uzrokuje ne zarastanje. Prvo i najbitnije je da stolica ne bude masivna i tvrda. znaci dosta tecnosti, povremeno sebi skuvam suve sljive i to je jako djelotvorno. I naravno velika nuzda svaki dan, odnosno bez odlaganja. zato sto se tokom stajanja stolice u debelom crijevu apsorbuje puno vode, pa stolica bude tvrdja i masivnija. I ono sto nikada nigdje nisam procitao a sto mi je bilo najznacajnije je to da sam tokom sjedenja na solji nasao polozaj kakav treba. Naime, prije sam sjedio na solji povijen napred i naprezao se (velika nuzda mi nikada nije trajalu duze od minute). sada sjednem i uspravim ledja skroz cak se i nazad izvijem. i sjedim 4-5 minuta, tj pustim da samo ide bez naprezanja. Ako se logicno razmisli fisura i jeste uvijek (preko 95% slucajeva) na zadnoj strani anusa. Znaci ako se sjedi na solji povijen napred, debelo crijevo je u takvom polozaju da stolica prije nego izadje zapinje, pogodite gdje, na zadnji dio analnog otvora i mora da se savija prije izlaska vani. A ako se ispravimo debelo crijevo se ispravlja i stolica ide bez zapinjanja kroz analni otvor. Sada se nakon nuzde operem hladnom vodom i mazem obicnom glicerinskom kremom za ruke. Dok sam to skontao proslo je oko 6 mjeseci, za to vrijeme zbog ucestale napetosti svinktera dobio sam unutrasnje hemoroide koji sada znaju da zezaju. Inace sto se tice fisure sada je sve ok i mislim da me je i prosla. Eto, tekst jeste malo duzi ali se nadam da ce ga onaj kome je potreban procitati i rijesitit to za krace vrijeme nego je meni trebalo, i izbjeci ono sto ja nisam izbjegao.
 
Ćao ljudi, želim da podelim moje iskustvo, ja sam se mučila godinu dana sa tim, umirala sam od bolova, svi su predposvaljali da ću morati na operaciju ali meni je to bila poslednja opcija. Posle godinu dana muke uspela sam da je se rešim za samo 4 dana, PROKTIS M MAST+ČEPIĆI NA PRIRODNOJ BAZI, jesti sto više kuvano, nikako suvo i to je to, proslo me je za 4 dana, i mala pomoć, pre nego sto prodje uvek pre odlaska na ec možete da imate toplu kupku koja malo ublaži bol :) Nadam se da ću još nekome da pomognem. Proslo je godinu dana i nemam nikakve posledice :)
 
Nesto bih napisao i o svom iskustvu. Od pre manje od dva meseca nakon jednog "tezeg" odlaska u toalet pojavio se jak razarajuci bol u predelu anusa. Doktorova dijagnoza bila je analna fisura uz pojavu hemoroida. Prva terapija bila je mast Fisuranal. Pri primeni terapije kljucna je i promena jelovnika - izbacivanje suve hrane (sendvica i brze hrane na primer) i uvodjenje hrane koja obiluje vlaknima. Higijenu anusnog podrucja sam sprovodio i ranije. Preporuceno je i kretanje, no u prvih 15 dana bilo kakvo kretanje bilo je nezamislivo, to je licilo na geganje uz bolove satima nakon odlaska u toalet. Prilikom svake defekacije bilo je krvarenja. Nakon nanosenja Fisuranala peckanje se pojacavalo i to je bilo prilicno neizdrzivo. Nakon preporuke u apoteci, poceo sam sa primenom tableta Detralex-a i Faktu masti. Izgleda da je ta kombinacija pocela da daje rezultate, bolovi su poceli da se smanjuju iako su se i dalje javljali uz smenjivanje sa pecenjem. Tih sam dana bio presrecan ako bih osecao samo svrab. Detralex se moze uzimati maksimalno sedam dana i onda se pauzira, ali sam onda nastavio sa Faktu mascu. Situacija je stagnirala, dakle bilo je bolje nego na pocetku ali i dalje nije bilo pomaka. Poceo sam da gubim nadu, jer kao sto svako ko ima problem sa ovim zna, ovo oboljenje psihicki ubija i onemogucava da vodite normalan i kvalitetan zivot. Nakon ponovnog odlaska u apoteku, preporucena mi je AH biljna krema koja sadrzi kamfor. Nju sam koristio jako kratko posto mi je izazivala jak osecaj pecenja nakon nanosenja (uglavnom nakon defekacije). Od prijatelja sam dobio preporuku za Staroplaninski melem, koji mu je pomogao nakon tri meseca koriscenja. Resio sam da je nabavim i primenjujem umesto AH biljne kreme. Trenutno je dve nedelje kako nanosim kremu i mogu reci da je napredak izuzetno veliki. Trenutno sam u zoni kada se problem pocinje tretirati kao hronicni, no nakon primene ovog melema hemoroid velicine pasulja se u potpunosti povukao. Defekacije nisu bolne (osim na samom pocetku), bola koji se javlja i traje nekoliko sati nema ni ako se krema ne nanese (to sam uradio dva do tri puta radi testa). Kremu i dalje nanosim i najgore sto mi se trenutno javlja je povremeni blagi svrab. Kvalitet zivota vratio se u normalu, nestanak tegoba omogucio je i pocetak vezbanja, redovni treninzi su opet moguci a to dalje sada utice da se stanje dalje popravlja. Krvarenja pri defekacijama su se proredila, a poslednje dve nedelje kako nanosim melem niti jednom nije bilo krvarenja. Sada pazim sta jedem jer ne zelim da opet kroz sve ovo prolazim. Svestan sam da he ovo samo zalecenje ali ne i izlecenje. Promena stila zivota jedina je alternativa operaciji. Cak i nakon operacije (ko do nje stigne) nacin zivota mora da se menja. Promena se odnosi i na najsitnije detalje, poput sedenja na mekanim sedalima. Cak pripravljam i gaze napunjene vatom koje postavljam u donji ves kako bih otklonio pritisak na analnu oblast dok sedim, i prilicno sam siguran da to pomaze.
 
Poslednja izmena:
Nesto bih napisao i o svom iskustvu. Od pre manje od dva meseca nakon jednog "tezeg" odlaska u toalet pojavio se jak razarajuci bol u predelu anusa. Doktorova dijagnoza bila je analna fisura uz pojavu hemoroida. Prva terapija bila je mast Fisuranal. Pri primeni terapije kljucna je i promena jelovnika - izbacivanje suve hrane (sendvica i brze hrane na primer) i uvodjenje hrane koja obiluje vlaknima. Higijenu anusnog podrucja sam sprovodio i ranije. Preporuceno je i kretanje, no u prvih 15 dana bilo kakvo kretanje bilo je nezamislivo, to je licilo na geganje uz bolove satima nakon odlaska u toalet. Prilikom svake defekacije bilo je krvarenja. Nakon nanosenja Fisuranala peckanje se pojacavalo i to je bilo prilicno neizdrzivo. Nakon preporuke u apoteci, poceo sam sa primenom tableta Detralex-a i Faktu masti. Izgleda da je ta kombinacija pocela da daje rezultate, bolovi su poceli da se smanjuju iako su se i dalje javljali uz smenjivanje sa pecenjem. Tih sam dana bio presrecan ako bih osecao samo svrab. Detralex se moze uzimati maksimalno sedam dana i onda se pauzira, ali sam onda nastavio sa Faktu mascu. Situacija je stagnirala, dakle bilo je bolje nego na pocetku ali i dalje nije bilo pomaka. Poceo sam da gubim nadu, jer kao sto svako ko ima problem sa ovim zna, ovo oboljenje psihicki ubija i onemogucava da vodite normalan i kvalitetan zivot. Nakon ponovnog odlaska u apoteku, preporucena mi je AH biljna krema koja sadrzi kamfor. Nju sam koristio jako kratko posto mi je izazivala jak osecaj pecenja nakon nanosenja (uglavnom nakon defekacije). Od prijatelja sam dobio preporuku za Staroplaninski melem, koji mu je pomogao nakon tri meseca koriscenja. Resio sam da je nabavim i primenjujem umesto AH biljne kreme. Trenutno je dve nedelje kako nanosim kremu i mogu reci da je napredak izuzetno veliki. Trenutno sam u zoni kada se problem pocinje tretirati kao hronicni, no nakon primene ovog melema hemoroid velicine pasulja se u potpunosti povukao. Defekacije nisu bolne (osim na samom pocetku), bola koji se javlja i traje nekoliko sati nema ni ako se krema ne nanese (to sam uradio dva do tri puta radi testa). Kremu i dalje nanosim i najgore sto mi se trenutno javlja je povremeni blagi svrab. Kvalitet zivota vratio se u normalu, nestanak tegoba omogucio je i pocetak vezbanja, redovni treninzi su opet moguci a to dalje sada utice da se stanje dalje popravlja. Krvarenja pri defekacijama su se proredila, a poslednje dve nedelje kako nanosim melem niti jednom nije bilo krvarenja. Sada pazim sta jedem jer ne zelim da opet kroz sve ovo prolazim. Svestan sam da he ovo samo zalecenje ali ne i izlecenje. Promena stila zivota jedina je alternativa operaciji. Cak i nakon operacije (ko do nje stigne) nacin zivota mora da se menja. Promena se odnosi i na najsitnije detalje, poput sedenja na mekanim sedalima. Cak pripravljam i gaze napunjene vatom koje postavljam u donji ves kako bih otklonio pritisak na analnu oblast dok sedim, i prilicno sam siguran da to pomaze.
Mozda i jeste izlecenje, polako, traje to nekoliko meseci. Za ovaj svrab koji ti se pojavljuje uzmi neku kortizonsku
mast ( sinoderm se prodaje bez recepta), svakako da nije bas mnogo zdravo i dobro, ali jedino to pomaze i svakako
da ne sme da se koristi duze, ali tu i tamo, bas kad je nepodnosljivo, koristi to.
 
Treba da operisem Analnu fisuru i fistulu, mozete mi reci kakav je postoperativni tok, da znam da sta me ceka i koliko otprilike traje mucenje pri vrsenju nuzde? Inace dobila sam ih operacijom hemoroida 🤨 molim Vas ko zna nesto neka brzo odgovori hvalaaa
 
Treba da operisem Analnu fisuru i fistulu, mozete mi reci kakav je postoperativni tok, da znam da sta me ceka i koliko otprilike traje mucenje pri vrsenju nuzde? Inace dobila sam ih operacijom hemoroida 🤨 molim Vas ko zna nesto neka brzo odgovori hvalaaa

Ja mogu samo da ti prenesem iskustva ljudi koji su pisali na netu i trazili savete od proktologa
( takodje na netu). Elem, mucenje traje 4-6 nedelja, pri cemu je muka sa stolicom jos i najmanja,
muka je sa sedenjem, neprestanim tusiranjem, mazanjem, menjanjem zavoja, u svakom slucaju
najstrozija higijena. Ljudi ne mogu da sede, neki uzimaju onu gumu za plivanje ( velicina za decu)
pa na njoj sede.Umesto nekih tampona stavljaju deblje uloske jer to ne zulja, ishrana je jako vazna
jer stolica ne sme da bude tvrda, ali to znas i sama, ne uzimati nikakve laksative, a sredstva protiv bolova
ti ne ginu nekoliko nedelja posle operacije.
 
Ja mogu samo da ti prenesem iskustva ljudi koji su pisali na netu i trazili savete od proktologa
( takodje na netu). Elem, mucenje traje 4-6 nedelja, pri cemu je muka sa stolicom jos i najmanja,
muka je sa sedenjem, neprestanim tusiranjem, mazanjem, menjanjem zavoja, u svakom slucaju
najstrozija higijena. Ljudi ne mogu da sede, neki uzimaju onu gumu za plivanje ( velicina za decu)
pa na njoj sede.Umesto nekih tampona stavljaju deblje uloske jer to ne zulja, ishrana je jako vazna
jer stolica ne sme da bude tvrda, ali to znas i sama, ne uzimati nikakve laksative, a sredstva protiv bolova
ti ne ginu nekoliko nedelja posle operacije.
Zar toliko? 4-6 nedelja? Znaci isto kao operacija hemoroida? 😢
 
Zar toliko? 4-6 nedelja? Znaci isto kao operacija hemoroida? 😢

Kod baksuza je toliko, ali ti nisi baksuz.
:)
Neki su ljudi pisali da su samo 3-4 dana posle operacije bili kao novi, drugi su se zalili da im i dve
nedelje posle nije kako treba, a onda su im ovi dezurni lekari rekli da budu strpljivi jer
oporavak traje 4-6 nedelja. Koliko sam ja Simona razumela to su dve razlicite stvari,
za ovu fistulu u zavisnosti od lokacije i stanja postoje cetiri vrste operacija, neke su komplikovane,
neke jednostavnije, ali to taj tvoj hirurg sigurno zna.
 
Operacija nije nista strasno, i sto se pre odlucis pre ces se i oporaviti . Nema sanse da sama zaraste a vec nakon 2 dana moci ces da jedes sta god pozelis. Ja imala pre deset godina operaciju hemoroida i fisura i do sada nikad se nije povratilo. A godinu dana sam lupala glavu o zid od bolova. Fisura je jednostavnija i lak je i kratak post operativni tok a cista koju si imao je druga prica sa duuuuuuuuuugim oporavkom ako je nisu sili. Ja , ovako laicki ali sa iskustvom! Poz....... :p
Moram da pitam koliko je trajao postoperativni tok operacije fisure? I da li su jaki bolovi pri vrsenju nuzde?
 
Kod baksuza je toliko, ali ti nisi baksuz.
:)
Neki su ljudi pisali da su samo 3-4 dana posle operacije bili kao novi, drugi su se zalili da im i dve
nedelje posle nije kako treba, a onda su im ovi dezurni lekari rekli da budu strpljivi jer
oporavak traje 4-6 nedelja. Koliko sam ja Simona razumela to su dve razlicite stvari,
za ovu fistulu u zavisnosti od lokacije i stanja postoje cetiri vrste operacija, neke su komplikovane,
neke jednostavnije, ali to taj tvoj hirurg sigurno zna.
Necu da budem negativna ali ja sa ocigledno baksuz 😅 prva operacija neuspesna, posle druge dobijem ovo sad i sad me ceka treca operacija.. kad bi moglo to kod mene 2-3 dana ja bih bila najsrecnija na svetu 😂
 
Necu da budem negativna ali ja sa ocigledno baksuz 😅 prva operacija neuspesna, posle druge dobijem ovo sad i sad me ceka treca operacija.. kad bi moglo to kod mene 2-3 dana ja bih bila najsrecnija na svetu 😂
Obecavamo da ce biti :)
Ja saosecam s tobom, a narocito citajuci ove ljude na (nekom nemackom) forumu koji su toliko ocajni
da kazu da im je to poremetilo zivot, da im se svakodnevnica vrti oko anusa, da im je neprijatno da to
nekome i kazu, a i ako kazu ljudi se ili cude ili ne shvataju to ozbiljno, ukljucujuci i mnoge lekare. Zato nemoj
da mislis da su nasi lekari drugaciji od drugih.
 
Obecavamo da ce biti :)
Ja saosecam s tobom, a narocito citajuci ove ljude na (nekom nemackom) forumu koji su toliko ocajni
da kazu da im je to poremetilo zivot, da im se svakodnevnica vrti oko anusa, da im je neprijatno da to
nekome i kazu, a i ako kazu ljudi se ili cude ili ne shvataju to ozbiljno, ukljucujuci i mnoge lekare. Zato nemoj
da mislis da su nasi lekari drugaciji od drugih.
Hvala vam na optimizmu ali sam nekako posle svega malo postala skepticna i velika kukavica 🤪 moj drug je operisao hemoroide i prosao super i zato sam se usudila da uradim i ja al sam izabrala loseg nezainteresovanog dr al sta je tu je sad nema nazad, samo bih volela da znam sta me sada ceka i kakav je postoperativni tok pa bih volela da mi se javi neko ko je imao iskustva
 
Hvala vam na optimizmu ali sam nekako posle svega malo postala skepticna i velika kukavica 🤪 moj drug je operisao hemoroide i prosao super i zato sam se usudila da uradim i ja al sam izabrala loseg nezainteresovanog dr al sta je tu je sad nema nazad, samo bih volela da znam sta me sada ceka i kakav je postoperativni tok pa bih volela da mi se javi neko ko je imao iskustva
Nazalost mnogi od nas nisu imali neka dobra iskusenja sa doktorima,ali ima tu malo i srece.nadje se poneki i dobar.Zato probaj da verujes tom drugom hirurgu,mozda ti uradi to kako treba.Zelim ti sve najbolje.
 
Nazalost mnogi od nas nisu imali neka dobra iskusenja sa doktorima,ali ima tu malo i srece.nadje se poneki i dobar.Zato probaj da verujes tom drugom hirurgu,mozda ti uradi to kako treba.Zelim ti sve najbolje.
Znaci ne znas sta je gore dal se muciti sa hemoroidima ili rizikovati sa operacijom koja nekad napravi jos gore, neki kazu za laserskim putem je lakse al opet neki imaju ruzna iskustva i sa tim.. ko ima srece iz prvog puta blago njemu 😋
 

Back
Top