Analna fisura - fisura ani
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Analna fisura - fisura ani

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Analna fisura - fisura ani

Zdravo drustvo. Vec duze vreme postoji indikovana fisura u predalu cmara, unutar cmara 1-2cm koja se produzuje spolja prema leddima u duzini od 3cm, dubine od 5-8mm.
    Lecena je mastima namenjenim za hemoroide, sto se pokazalo kontraproduktivno, da bi se ustanovilo da najverovatnije je taj deo koze i sluzokoze slabije ishranjen pa puca, najverovatnije zbog spazma svinghtera...
    Delimicno uspesno lecenje je sa tkz G-mascu koja je kod nas jos na nivou studije neke americke firma, a koja u sebi sadrzi nitroglicerin koji deluje lokalno i siri krvne sudove i time navodno bolje prehranjuje kozu... boljitak je bio primetan ali sada opet sve stagnira. U medjuvremenu su se pojavile dodatne , manje fisure van cmara koje su skoro sve zarasle boravkom i kupanjem u moru.
    Od vaznih podataka je i da jeoperisana cista velicine jajeta u tom predelu pre 4 godine i koja je uspesno izvrsena a rana dobro zarasla u postoperativnom postupku.

Kako ovakvo "stanje" egzistira duze od 6 meseci, hirurg je predlo\io operativni postupak na svinghterima.

DA LI POSTOJI DRUGO RESENJE? MOLIM ZA POMOC :sad:

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

Podrazumevano Re: Analna fisura - fisura ani

Ne postoji.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Legenda
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Operacija nije nista strasno, i sto se pre odlucis pre ces se i oporaviti . Nema sanse da sama zaraste a vec nakon 2 dana moci ces da jedes sta god pozelis. Ja imala pre deset godina operaciju hemoroida i fisura i do sada nikad se nije povratilo. A godinu dana sam lupala glavu o zid od bolova. Fisura je jednostavnija i lak je i kratak post operativni tok a cista koju si imao je druga prica sa duuuuuuuuuugim oporavkom ako je nisu sili. Ja , ovako laicki ali sa iskustvom! Poz.......

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ivab10
    Operacija nije nista strasno, i sto se pre odlucis pre ces se i oporaviti . Nema sanse da sama zaraste a vec nakon 2 dana moci ces da jedes sta god pozelis. Ja imala pre deset godina operaciju hemoroida i fisura i do sada nikad se nije povratilo. A godinu dana sam lupala glavu o zid od bolova. Fisura je jednostavnija i lak je i kratak post operativni tok a cista koju si imao je druga prica sa duuuuuuuuuugim oporavkom ako je nisu sili. Ja , ovako laicki ali sa iskustvom! Poz.......
    Hvala na optimizmu. Ali kako sada funkcionises bey svinghtera? Kako kontrolises stolicu?

Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pronasao sam na internetu da se preporucuju tople kupke posle velike stolice, koje bi opustile misice cmara. Trenutno mi je hirurg na god.odmoru, pa ne mogu ga upitiati za to?

O kakvim je kupkama rec?

Pozdrav

Legenda
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Odakle ti ideja da ce da ti odstrane ceo sfinter ? Moji hemoroidi su bili u fazi 3b . Ako neznas sta je to , to znaci da sam vukla crevo za sobom !!!! Ali imala sam divnog hirurga koga nije mrzelo da mi crta celu operaciju i sve mi je bilo jasno . Kao i za fisuru koja me je takodje ubila od bolova i kiseline . 2 dana posle operacije bilo je KAO DA NIKAD NISTA NIJE BILO.
    Tople kupke znace ,
    Prva - lavor mlake vode sa 2-4 zrna hipermangana / svetlo , svetlo roze boje voda / i sedis u tome 10tak minuta.
    Druga - lavor mlake kamilice i isto sedis 10tak minuta
    pa naizmenicno , kad god ti je dosadno.A i nije bitno da je posle stolice , nego bar 5 -6 puta dnevno. I preporucenu mast ili kremu za terapiju.
    Usput izbaci zivo voce i povrce / samo bareno / narocito paradajz , lubenice mleko i prevrele mlecne proizvode. Znam da je tesko ali sve to izaziva jos vise kiseline u crevima.
    Poz...... i ako te jos nesto zanima pitaj.

Nov član ticijanka (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

da li postoji neka mast koja se koristi posle operacije fisure ani za unutrasnju upotrebu? moja mama je operisana pre 11 dana i ima jake bolove, jace nego pre operacije kada je konstantno krvarila i nije mogla da se krece od bolova.doktor koji je operisao je nezainteresovan.da li postoji neko ko je imao slicnih problema?

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio ticijanka Pogledaj poruku
    da li postoji neka mast koja se koristi posle operacije fisure ani za unutrasnju upotrebu? moja mama je operisana pre 11 dana i ima jake bolove, jace nego pre operacije kada je konstantno krvarila i nije mogla da se krece od bolova.doktor koji je operisao je nezainteresovan.da li postoji neko ko je imao slicnih problema?
    Prvih 10 poruka se posebno odobrava ,strpi se malo.
    Sto se tice masti, ne, ne postoji, postoje lekovi protiv bolova koje treba da joj ordinira njen lekar.

Ističe se n@t@shic@ (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

ja sam imala tu fisuru .... to su uzasni bolovi ... ja sam 2 ili 3 meseca takodje mazala masti da za hemoroide i na kraju ispostavilo se da mi je kronova bolest na debelom crevu - na zavrsnom delu ..... Zelim ti svu srecu !!!

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    109

Aha, dobro, a zasto si mazala mast za hemoroide na fisuru ani? Mislim - ko ti je rekao da mazes to na to?
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Ističe se n@t@shic@ (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

doktori - hirurzi u Valjevu ... cak su mi dali da stavljam pavidon jod kako se vec zove ....ja sam samo stavila 2 , 3 puta ..... nisam mogla da izdrzim taj bol .... jod na toliku ranu ??? sterasno

Slične teme

1. ...analna "prevara" da ili ne...?
    Autor Зоки u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 26.06.2008., 12:41
  2. Fisura anusa?
    Autor Waterfall u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.10.2007., 19:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor