koliko je moguca veza ozenjenog muskarca i udate zene ?

to je jedna od "najhumanijih- nezgodnih " situacija .
koliko sam puta slusala price o tome gde je jedno od njih bilo slobodno ,a drugo sa porodicom i obicno u vecini slucajeva onaj koji je free ili se napati ,ili iz patnje zezne stvar ! u slucaju kada oboje imaju muza/zenu ,ili cak i decu , stvari uspesnije funkcionisu ,a posle izvesnog vremena i bolje se razidju ,jer oboje imaju i jedan drugaciji nivo odgovornosti ;u najcescem slucaju su obostrani interesi ,tipa ni jedno zaista ne zeli da bude otkriveno !a zasto su zajedno ,pitate vi ? pa zato sto ne zivimo u savrsenom svetu ,i takva vrsta stvari se desava !!!
polazi se i od ove predpostavke : da li cu sledecih 30 40.godina da imam sex stalno sa isto osobom ? i obicno oni koji su iskreni i nisu bas na pocetku veze ,u najboljem slucaju ne zele da odgovore!a onda neko kaze ,dobro pa sta, tu je i razvod...!e ni to nije tako jednostavno ,nekad ni emotivno ,a ni birokratski .na kraju krajeva ,emocije vrede da se prozive ,i onda se desi da se u okviru jedne price ,desi jos jedna ;ni to nije vecito ,ali ima izgleda da se prozivi bez puno zrtava ,ukoliko isto tako na kocku ima i druga strana da polozi .i naravno zavisi i od nase licne zrelosti i temperamenta !
 
U principu, naučno je dokazano da čovek kao biće nije monogam, nego je poligamno biće. To je iznedrila priroda,a društvo je svojim kodeksima, uzusima, običajima, verovanjima a pogotovu crkvenim dogmama ograničila seksualno opštenje sa više jedinki istovrmeno. Po mom mišljenju razlog leži u nemogućnosti da se čovek odbrani od polnih bolesti u vreme kada nije bilo prave zaštite, kao i u posesivnom i vlasničkom odnosu muškaraca.
Kako je duhovno i mentalna vernost jednoj odabranoj jedinki društveno poželjna stvar, i očekivana, ljudi su od preljube napravili tabu. Međutim, emocija ma koliko bila jaka ima svoje trajanje, koje je različito i zavisi od onih koje emocije vezuju.Sve može po mom mišljenju da funkcioniše, ali zavisi i od očekivanja učesnika u '' preljubi''. Jer, sve počinje bezazleno, slatko i umilno, a onda nastaju i druge dimenzije veze. Znam za par koji svoju vezu održava 10 godina i uspešna je jer je limitirana u zahtevima sa obe strane, tako da niko ne želi novu vezu, ne želi iz svog braka da izađe, a uživaju brate samo tako. Uključiti i malo mozga u sve to bilo bi poželjno i nakon toga je moguće očekivati da i ovakve veze uspeju. Hvala na vremenu koje ste posvetili mom tekstu.
 
VIPER:
Mene interesuje koliko je moguca veza ozenjenog muskarca i udate zene, ako zaista dodju do toga da se ludo zaljube jedno u drugo. Vec imaju brakove, porodice i tome sl. Gde su tu njih dvoje i njihove zelje ? Koliko i kako uopste mogu pomoci jedno drugom da izadju iz svakodnevice i ostvare pravu ljubavnu vezu ?
Ta tajna veza i prouzrokuje misljenje da je to ljubav samo zato sto je zabranjena...Ajde da se kladimo da ako jedan od bracnih partnera otkrije da mu je muz zena u vanbracnoj vezi to vise nece biti to...Mozda je to ipak jedan slucaj u milion da se ljudi stvarno vole ali onda nema vise sta da se trazi u tim brakovima...ovako tajno sastajanje...hm neko bas uspesno osvezava svoj brak. :wink:
 
Veza...

Ima vise razlicitih stvari:
1. sta podrazumevate pod vezom,
2. sta ocekujete od veze,
3. sta ostvarujete od 1 i 2,
4. na koji nacin ostvarujete od 1 i 2.

Imam rodjaku koja nije htela da se razvede do cerkine 18-19 godine da dete ne bude iz razvedenog braka - a ja i cerka smo je nagovarale da se razvede od cerkine 15 godine (nije bilo grubosti, vec je brak ishlapio kao lj i komunikacija dvoje ljudi). Tek u stvari ona je jos uvek na neki nacin bila zaljubljena u njega i valjda lenja... Tako da: koliko ljudi jos vise prica o vezama...
 

Back
Top