Šešelj čami čekajući suđenje!!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
BEOGRAD - Posle četiri i po godine čekanja na početak suđenja Vojislavu Šešelju i najava da Tužilaštvo opet prepravlja optužnicu, postavlja se pitanje da li će to suđenje uopšte i početi? A, ako počne, gde će završiti? Naime, Tribunal bi trebalo da naredne godine donese prvostepenu presudu, a još nema ni najava o početku suđenja!

Aleksandar Vučić, generalni sekretar SRS, smatra da Haški tribunal želi da spreči početak suđenja ponovnim menjanjem optužnice.
- Nije izvesno ništa, zato što su u haosu i ne znaju šta da rade. Tako mogu milijardu godina. Opet hoće da menjaju optužnicu, rade šta im padne na pamet, nemaju dokaze... - kaže Vučić.

On sumnja da će Tužilaštvo tražiti produženje rada Haškog tribunala, ali da, ako se to desi, "Rusija u Savetu bezbednosti neće dozvoliti".
Šešelja su u Hagu pre dvadesetak dana posetili supruga Jadranka i najmlađi sin. Jadranka kaže da Šešelj izgleda dobro, da se šali, ali da ona ima zabranu da priča o tome.

- Vojislav nema nekih zdravstvenih problema i jako bi voleo da suđenje počne. Ali, početak se i ne nazire. Tužilaštvo i dalje, već petu godinu, prikuplja dokaze za optužnicu. A, vidi se i da nisu naročito užurbani u tome - kaže Jadranka.
Šešelj bi, prema mišljenju advokata Borivoja Borovića, mogao da dočeka da mu se sudi u Beogradu, ili čak u Zagrebu i Sarajevu.

- Verujem da će do suđenja u Hagu doći, ali neće moći da se okonča do kraja naredne godine. Predmet će, pretpostavljam, biti ustupljen domaćem sudu za ratne zločine. To bi za Šešelja bilo dobro, ja verujem da i on taktizira u tom smeru. Nepovoljnije bi bilo ako bi suđenje preuzela Hrvatska ili Bosna - zaključuje advokat Borović.
Kurir
 
Karlito Brigante:
- Verujem da će do suđenja u Hagu doći, ali neće moći da se okonča do kraja naredne godine. Predmet će, pretpostavljam, biti ustupljen domaćem sudu za ratne zločine. To bi za Šešelja bilo dobro, ja verujem da i on taktizira u tom smeru. Nepovoljnije bi bilo ako bi suđenje preuzela Hrvatska ili Bosna - zaključuje advokat Borović.
Kurir

neka samo preuzme Beograd a može i Sarajevo svejedno mi je...

samo ga u Hrvatsku nemojte dovodit
 
opacupa:
dudek,biz ca...

nadam se da će Vam od sljedećih izbora biti oduzeto pravo glasa vama u Ercegovini jer kakve vi veze imate s Hrvatskom. Kako može netko ko ne živi odlučivati koja će politička opcija biti na vlasti :confused: a ja plaćam porez, živim tu i iste smradove moram svaki dan gledati

boli mene ona stvar za BiH vi ste tamo i tamo glasajte za svoje muđahedine dodike i HercegHaDeZej

nas ostavite na miru
 
tokyo:
nadam se da će Vam od sljedećih izbora biti oduzeto pravo glasa vama u Ercegovini jer kakve vi veze imate s Hrvatskom. Kako može netko ko ne živi odlučivati koja će politička opcija biti na vlasti :confused: a ja plaćam porez, živim tu i iste smradove moram svaki dan gledati

boli mene ona stvar za BiH vi ste tamo i tamo glasajte za svoje muđahedine dodike i HercegHaDeZej

nas ostavite na miru


dudek,davis..
 

Back
Top