Желим да ми зет Чаба постане Радикал!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
dsc00686ba0.jpg

https://img410.imageshack.us/img410/9499/dsc00686ba0.jpg
 
darkoje:
Pa sta vas to cudi.Madjari najmanje glasju za svoje a uglavnom za demokrate ili u ekstremnim slucajevima za radikale.Pa u Subotici vec godinama pobedjuju demokrate.A ovo je samo propaganda i radikalski placenici ,ljudi koji su svoju naciju prodali za novac i to nije nista cudno.

Који си ти паћеник.
Једну ствар научи. Једна основна разлика између Србаи мађара, за коју кажем да краси Мађаре је да - Мађар, никада неће продати веру или своју нацију за било шта.
 
hator:
Aha! Ooo, sudbe li klete, upecah se bas...
Btw, stvarno ne verujem u ono gore. Mada, uvek, ostavljam rezervu.

пази истина је јер знам примере из прве руке. Рецимо само да је једна племићка Мађарска породица била члан СПО јер су "Били поданици краља Петра Другог".
Био сам код њих на имању док су били живи, старци су већ тада били. Имају слику Петра Другог, док је био дете, а онда су се сликали са "Ацом Гицом" и ту слику држали као да им је икона.
Моја покојна баба, иначе комуниста, није трпела тај брачни пар и звала те Мађаре "Четници" :) :) :)
 
Alekasandar3:
пази истина је јер знам примере из прве руке. Рецимо само да је једна племићка Мађарска породица била члан СПО јер су "Били поданици краља Петра Другог".
Био сам код њих на имању док су били живи, старци су већ тада били. Имају слику Петра Другог, док је био дете, а онда су се сликали са "Ацом Гицом" и ту слику држали као да им је икона.
Моја покојна баба, иначе комуниста, није трпела тај брачни пар и звала те Мађаре "Четници" :) :) :)
Ej Aco, verujem ja tebi, znam i ja za slicne pojedinacne primere, ali generalno ne verujem u takvu statistiku. Ne zato sto mi se svidja ili ne svidja, vec jednostavno ne verujem.
 
Ево да бар донекле објаснимо феномен.
Наиме Мађари су патријахалан народ и немају много слуха за демократију Са друге стране СРС наступа са деснице и мађари воле партије "које уводе ред". Може се објаснити и са психолошког аспекта, и увек се ради о читавим породицама, значи ако је Мађар радикал, онда је и читава породица. До сада нсиам видео другачије случајеве.

Дакле Мађари су једини анрод код којих је заиста постојао и постоји патријархат. Иако Срби мисле за себе да су патријахални, то није тачно. Код Мађара најстарији мушкарац је се и свја у породици и нико се други н епита низашта. Код Срба се питју браћа и браћа се договарају, док код Мађара то нема- отац или деда ако је жив су главни.

Значи ствар је у конзервативном стремљењу једног народа или његовог дела и као такви траже партије које њима одговарају.
мађари се идентификују са СРС али никако се не идентификују са Србима, јер увек воле да пецну Србе да су нејединствени, поводљиви и слично.
 
Marqueaux:
ето, то су већ двојица.... а пошто ја познајем укупно пет мађара, и један је репрезентативан
Има их јако пуно, у ствари проблем је у стереотипима којима Срби робују.
За протеклих десет година много се шта променило, партије долазиле и нестајале, али се Србија као ДРУШТВО мењала.

Тако је СРС од изразито Српске партије променила у неки вид националног покрета.
Даље, опе објашњавам да не сагледавате партије како то други чине.
Мађар- је Мађар. Њему СРС и ДС дођу осто јер су већински Српске партије, значи он као Мађар у њима види стремљења тих партија и зависно од свог опредељења, да ли је демократа, левичар или десничар, он ће се определити између СРС и ДС.
тако да од 300,000 Мађара, Мађарске партије су освојиле на изборима испод 100,000 гласова. Остало је отишло на ДС и СРС.

Значи Мађар странци прилази не из националних осећања већ из очекивања и можда, јединог и стварно исправног, да ако гласа за ту партију она нешто донесе бољитка.
А Срби и даље гласају Клановски "Само да ови или они не дођу на власт"

Ох, да. Мађари неподносе Румуне. Немам појма због чега:(
 
svetolik trpkovic:
pa u svakom zitu ima kukolja bilo je i u Pavelicevoj vladi Srba i Jevreja ,mada jopet sto se tice Madjara isti im je **** dal glasali za radikale ili za debelog krimosa Kasu sve jedno sranje .

Хоћеш да те опет натерам да обујеш штиклице и да те изнајмљујем за 20 Евра?
 

Back
Top