Samohrane majke

Razbaruseno pile

Zainteresovan član
Poruka
140
Drage moje dame, da li ste i Vi kao i Ja majka koja se dao Bog vec Oho-ho godinica sama hrani,uziva uz svoje dete gledajuci ga kako raste i sazreva,uziva u poslu i Svom privatnom zivotu.Da li ste prosle pakao :twisted: balkanizma od saveta do ogovaranja ili ste imale podrsku u roditeljima,prijateljima.
 
Razbaruseno pile:
Drage moje dame, da li ste i Vi kao i Ja majka koja se dao Bog vec Oho-ho godinica sama hrani,uziva uz svoje dete gledajuci ga kako raste i sazreva,uziva u poslu i Svom privatnom zivotu.Da li ste prosle pakao :twisted: balkanizma od saveta do ogovaranja ili ste imale podrsku u roditeljima,prijateljima.
evo me!
ali mislim da slicna tema vec postoji
 
mene zanima kako se neko snasao ako nije imao nikakvu podrsku okoline, a recimo studirao je... ili imao je neki sitan posao (znaci nije ko miranda iz seks-grada kao milion dolara pa ne smeta beba finansijski nego samo shto ne moze da dovodi tipove kuci kao dekoncentrise ih ;)
 
Mene jos vishe zanima kako rotitelji ne zele da pomognu svom detetu,vec im je vaznije shta ce reci komshiluk.Pa shta ako je njihova kcerka rodila bebu, ne zelish pomoci svom detetu kao roditelj kad si mu najpotrebniji onda ni to dete ne treba da misli ili trazi bilo shta od njih.
Teshko je raditi i sam podizati bebu,mogu misliti koliko je teshko studirati i biti u istoj situaciji.Drzava ti ne pruza nishta,osim ako se izborish za mesto u jaslicama ili obdanishtu gde samohrani roditelji imaju pravo na umanjeni iznos.U centru za socijalni rad gledaju primanja po clanu domacinstva pa daju neku kintu.
 
I ti si našla da postaviš ovakvu temu u našoj Srbijici,maloj zemljici na brdovitom BALKANU...!

Ma, poješće te svi,kao što i sama znaš..

I kako je moglo da ti padne napamet da na ovim prostorima rodiš vanbračnu bebu i još USPEŠ da je odgajaš sama,zaboga?! Nije to nikako trebalo da ti uspe (zbog radoznalog komšiluka,zgroženih rođaka, postiđenih roditelja, muškaraca koji beže od žene sa takvim bagažom,....).Da li jedna balkanska žena sme da ima toliko snage u sebi? Ma,neee,nikako..!
 
Napokon neko hrabar,kazesh pojesce me...
OK, to nije bitno, bitno je pomoci , razumeti dati koristan savet nekoj odbacenoj devojci koja ima snage da se odupre balkanizmu.
Ne morash roditi samo vambracnu bebu da bi se zvala samohrana majka,mozesh je roditi i u braku u kome trpish batine,ponizenja,pa smognesh snage da se razvedesh.
Gde su ti bioloshki ocevi, frajeri ,veliki mamini sinovi .
 
E, ali samo da ne napraviš kućnog ljubimca od deteta... za sve ostalo super.
Onako sama, mora biti da bi dete bilo kompenzacija za sve ostalo, pa i pritiske na poslu... jao sad će me napadnu... samo glasno razmišljam. Zamišljam sebe u toj situaciji - kao, roditi nekoga ko će uvek biti tu, bar narednu deceniju, kako utešno..... ali to će jednom poželeti da diše i neće biti sigurno da li diše svoj ili moj vazduh. Kako razmišlja? Što majke isperu mozak, to je strašno... strašno surovo
 
Lexa:
E, ali samo da ne napraviš kućnog ljubimca od deteta... za sve ostalo super.
Onako sama, mora biti da bi dete bilo kompenzacija za sve ostalo, pa i pritiske na poslu... jao sad će me napadnu... samo glasno razmišljam. Zamišljam sebe u toj situaciji - kao, roditi nekoga ko će uvek biti tu, bar narednu deceniju, kako utešno..... ali to će jednom poželeti da diše i neće biti sigurno da li diše svoj ili moj vazduh. Kako razmišlja? Što majke isperu mozak, to je strašno... strašno surovo

zashto bi dete bilo kompenzacija, i tebe je neko rodio,vaspitao,shkolovao ako ne cenish svoju majku kako cesh ceniti majku svog deteta.Svaka samohrana majka ima pricu o svom zivotu i zbog cega je ostala sama sa detetom,
Zashto ih napadati ?
Gde su ti veliki ocevi ?
Gde je njihova odgovornost ?
 
Da, naravno, i razvedena žena sa detetom je samohrana majka,i na to sam ujedno mislila.Po meni,to je još teža situacija.Pogotovo što je jako teško razvesti se od nasilnika jer, obično, takvi se ljudi trude da onemoguće ženi da bude finansijski nezavisna i samim tim je mnogo teže osloboditi se okova nesrećnog braka sa batinama ili bar samo psihičkog maltretiranja (i taj vid maltretiranja je poprilično gadan). Naravno,pošto žena nema od čega da živi i izdržava i sebe i dete, ona mora da ostaje u tom braku i trpi sve što trpi.Sad će većina žena reći da postoje brojni načini da se izađe iz tog pakla,ali lako je to reći od strane nekoga ko nije u koži te žene.
Zato je, po meni, žena koja se odluči na takav korak,izuzetno hrabra i jaka i njen put je pun prepreka i teških trenutaka.Ali,verujem da,ako uspe na tom putu, ona može postići sve što želi.Takvim ženama ja se iskreno divim i mislim da zaslužuju odlikovanje.
Takođe se ne bih složila sa Lexom da te žene svoju decu pretvaraju u kućne ljubimce.Jednostavno mislim da za tako nešto nemaju vremena ni uslova jer svu svoju energiju moraju usmeriti na egzistencijalne probleme,a tu onda nema mnogo mesta za neko maženje dece i ispiranje njihovih mozgova i pretvaranje istih u kompenzovane objekte svojih frustracija.Naravno,moguće je sve, samo bih rekla da je to retko.Mislim da je najvažnije imati jasno definisan cilj u životu.I mnogo snage...i sreće, bar malo...
 
Ja bih rekla da žena nije mislila da pljuje po muškarcima,nego je samo ogorčena zato što je okolina pristrasna i jedino se krivica i sramota svaljuje na pleća samohrane (razvedene, ili devojke bez muža koja je rodila dete) žene.I da se tu onaj koji je morao(po prirodi stvari) da učestvuje u pravljenju deteta ili, pak dotični muž od koga se žena razvela,uopšte ne računa i nije predmet priče i ogovaranja i omalovažavanja.Uglavnom žena sama snosi krivicu,pogotovo kada je devojka zatrudnela van braka i rodila dete.
Ja sam bar tako razumela,možda i grešim,ali stvarno nisam čula da je neko prokomentarisao kada je reč o trudnoj devojci -"Kakva stoka od dečka,napravio je devojci bebu i zbrisao".Uglavnom se čuje komentar-" Eno je ona k**** što je napumpao NEKO"
 
ne znam gde vi živite, ali ja uvek čujem baš takve komentare - smrad jedan, ostavio ženu i dete, a znao je da ga napravi... Ili evo sad baš u skorije vreme jedan poznanik ostavio ženu sa troje dece, kaže nije više mogao da podnese pritisak; moj muž i naš kum su ga baš ispljuvali da je piccka i sl. I eno baš ceo kompiluk njega osuđuje, a ne ženu.

Slažem se da je jako teško biti samohrani roditelj, pogotovo zbog prevelike odgovornosti i materijalnih problema; ali stvarno ne znam da je taj ''balkanizam'' još tako zastupljen po tom pitanju - kao, što reče Nataša - napumpao je neko, pa kao ona je q i sama kriva
 

Back
Top