Pit Bull Terrier

T

trachara

Gost
Mili:
Ок, Трачо, отвори нову тему. И замоли све учеснике те теме да буду коректни и културни и нека лепо пишу о тој раси. А ја ћу видети ако будем имала времена да твоју тему преспојим са осталим, с тим што би неки постови морали да се бришу. Ништа не обећајем.

:D meni je milly dozvolila, a vi sad pamet u glavu, nemojmo zloupotrebiti njenu dobru volju
( doduse bio je klasican mito sa debelom kovertom, a ne dobra volja, al' sta je tu je ;) :D )
salim se, naravno!

dakle, ja sam se vec uveliko hvalila da sam ponosni vlasnik 1+6 malih apbt.
slike su na temi gde predstavljamo kucne ljubimce.
negde sam vec pisala kako sam se odlucila bas za tu rasu pored svih predrasuda koje postoje.
naci cu taj post i iskopiracu ga, a vi u medjuvremenu mozete da prenesete svoja iskustva. :)
 
Трачо, ова коверта нешто много тешка .... (шалим се и ја).

Него, само подсећам, пишите о овој раси само лепе ствари, приче о борбама заборавите! Такође и на препуцавања.
 
:p
raduje me sto je otvorena ova tema i nadam se da ce ova rasa biti predstavljena u dobrom svetlu jer smatram da su ovi psi dobri i umiljati kao i svi drugi.
pa evo da pocnem sa jednom lepom pricom o curici Beti.
Beta je bila pas mog brata i snaje,umiljata kao mace,uvek spremna za igru i druzenje. kada dodju gosti Beta se radovala i odmah skakala u krilo da se mazi,cak se i smejala od srece (podizala usne).
Kada je imala 7 godina moj brat i snaja su dobili cerku,svi su se bojali Betine reakcije,ali kao i uvek devojka nas je iznenadila. bez i malo ljubomore prihvatila je malu Anu kao clana svoje porodice. Ana je rasla a Beta je trpela grubosti malog deteta,ljubila je i stalno isla za njom. Ana je i prohodala drzeci se za Betu.
Posle 2 godine na svet je dosla i mala Sonja (2. cerka mog brata) . Beta je i nju prihvatila.

Ljudi pit je pas kao i svaki drugi,mazan i dobrocudan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p
Nije cudoviste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
vilus:
:p
raduje me sto je otvorena ova tema i nadam se da ce ova rasa biti predstavljena u dobrom svetlu jer smatram da su ovi psi dobri i umiljati kao i svi drugi.
pa evo da pocnem sa jednom lepom pricom o curici Beti.
Beta je bila pas mog brata i snaje,umiljata kao mace,uvek spremna za igru i druzenje. kada dodju gosti Beta se radovala i odmah skakala u krilo da se mazi,cak se i smejala od srece (podizala usne).Kada je imala 7 godina moj brat i snaja su dobili cerku,svi su se bojali Betine reakcije,ali kao i uvek devojka nas je iznenadila. bez i malo ljubomore prihvatila je malu Anu kao clana svoje porodice. Ana je rasla a Beta je trpela grubosti malog deteta,ljubila je i stalno isla za njom. Ana je i prohodala drzeci se za Betu.
Posle 2 godine na svet je dosla i mala Sonja (2. cerka mog brata) . Beta je i nju prihvatila.

Ljudi pit je pas kao i svaki drugi,mazan i dobrocudan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p
Nije cudoviste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eee, i moja se smeje! doduse, lici na hijenu kad to radi, ali svejedno smeje se! :-D

e evo onaj post:
trachara:
ja sam svog psa odabrala tako sto smo posecivali prijatelje koji imaju tu rasu, a onda je moja tada dvogodisnja cerka hranila njihovog psa jagodama ..iz rucice joj je jeo, naravno...
u zivotu nisam videla psa da neznije uzima hranu iz ruke deteta...
onda sam rekla "hocu i ja jednog ovakvog!"...
nismo ga dobili odmah, proslo je nekoliko godina i tako je vec tri godine nasa porodica uvecana za najvernijeg i najneznijeg nam clana


radi se o pitu...

toliko o predrasudama
 
Dosta mi je vise ljudi koji ne vide dalje od kinoloskog saveza i boraca za prava zivotinja zagovarajuci istrebljivanje jedne plemenite rase pasa kako je to moguce kad vucijak doberman ili rot napadnu coveka ili dete cute a kada pit to uradi ako je ikada jedan napao dete to je vest udarna kao kada je aska napala kamermana rts a pri tom je branila mlade aman ljudi takvi nosite se odakle ste dosli.
 
fullybully, лепо сам замолила да се пишу ИСКЉУЧИВО лепе ствари о овој раси, немој да ме присиљаваш да ти бришем постове.
Поздрав!
 
Ove sam slike vec okacila na nekoj od tema, ali mislim da govore sve
F1000011.jpg
F1000018.jpg
 
Pozdrav svima... Mi smo do prosle godine imali zenku pita koja je nazalost uginula imala je 9 punih godina i verovatno se razbolela od jake hrane. Mi koji imamo pse pravimo nekada jako krupne greske naime nasoj kerusi je moja majka davala i keksa i cokoladice pa da ne pricam o dopunskim obrocima kojih je bilo bar 3-4 na dan tako da je ona jedan dan jednostavno pala a posle par sekundi ustala i sva se trese kao da ima problema sa ravnotezom nakon par dana se polako vratila u normalu! Bio je naravno veterinar koji mi na to kaze znate to je starost tako vam je i kod ljudi i ode.... a mi i nasa Mina tako se zvala ostali sa neresenim stanjem. Toliko barem znam o psima da nijedna rasa sa 9 godina zivota nije matora i ima jos dana sto se kaze. Rasla je u stanu bila mi i pas i drug kada smo presli u kucu dobila je boks malo joj je to smetalo ali se brazo uklopila. Deca kod zgrada su je obozavala i divila se kako tako relativno mali pas toliko skace pa po pola sata sat visi na grani (drzi se ustima) i slicno... Kako su nju7 drugi voleli ona je isto tako i uzvratila jednostavno bez dresure naucila da zivi sa ljudima. Medjutim ono sto sam napisao da je pala nazalost ponavljalo se jos 2 puta. Taj treci put je bio i poslednji ustala je opet ali vise nije jela nije ni vode pila a slabo je i izlazila iz kucice! Zbog glupog posla sam morao tog poslednjeg njenog dana da je ostavim veterinara sam pozvao dosao je ali nije smeo da udje ko nje jer je ona pit-bul! Strasno! Ujutru sam je nasao ukocenu u njenoj kucici otisla je tiho kako je i dosla kod nas. Razmisljajuci posle svega o njoj i posmatrajuci je i gledajuci kako raste i uci tvrdim vam posto sam dosta pasa imao i sada imam pit-bul je zaista jedna plamenita rasa koja samo uz paznju i brigu dosta moze da nauci o ljudima i zivotu sa ljudima pitanje je po meni da li ljudi zele pit-bula u svojoj okolini ili im ova rasa smeta zbog svog imena? Pozdrav
 
Mico tesko da ti je pas mogao da ugine od hrane. A ti veterinari koji su je obilazili su ogicledno nestrucni. Moze da se desi da je kuca imala epilepsiju, a ne znam kako ijedan vet moze da kaze za psa od 9 godina da je uginuo od starosti. Ono sto si napisao da je jela kekse i slicno, od toga moze samo da se ugoji a ne i da ugine. Steta stvarno, mogla je da pozivi jos najmanje 2-3 godine uz pravilnu terapiju. Moze doduse da se desi i da je imala problema sa srcem, ali i uz to mogu lepo da pozive ako im se daju odredjeni lekovi.
 
Neznam uopste vise sta je bio problem jer kazu da kada pas jede jacu hranu kao i coveku i njemu se nagomilavaju masti pa navodno da je to uzrok zasto je padala i na kraju uginula... Pretpostavka da je ili epilepsija ili slog!
 
A kakvu vrstu hrane je jela? I da li je bila debela?
Epilepsija je nasledna bolest, i mislim da nju ne moze da izazove nikakva ishrana. Za slog ne mogu da ti kazem tacno, moze da se desi ako je pas jeo izuzetno masnu hranu a slabo se kretao, da su mu propadali krvni sudovi (uostalom isto kao i kod ljudi), ali onda bi kuca morala da ti zivi izuzetno nezdravim zivotom da bi joj se to desilo.
 
fullybully:
Dosta mi je vise ljudi koji ne vide dalje od kinoloskog saveza i boraca za prava zivotinja zagovarajuci istrebljivanje jedne plemenite rase pasa kako je to moguce kad vucijak doberman ili rot napadnu coveka ili dete cute a kada pit to uradi ako je ikada jedan napao dete to je vest udarna....



slazem se sa fullybully po ovom pitanju... a da li ste znali da od nekoliko pribelezenih vrsta pasa u Francuskoj (medju kojima i pit)najvise napada na ljude imao je NEMACKI OVCAR sa cak 15% a pit samo 8,2%

I jos nesto:
Pravo mucenje sa pita je da nijednom u svom zivotu NE VIDI ring --------
----- prave pitadzije ce me razumeti sat sam hteo da kazem

VIDIMO SE U RINGU
 
Po meni sasvim netacno da je mucenje da pit ne vidi ring!!! Znaci haski se muci kad ne vuce sanke, bernardinac kad ne izvlaci smrznute ljude i slicno?!?! Glupost. Pas jeste stvoren za borbe ali je ipak pas! To sto neki kazu vestacka pasmina ne razumem? Koja nije onda vestacka? Pit je rasa stvorena za borbe a od vlasnika zavisi u koje ce ga namene koristiti i kakav ce pas biti! Moja kerusa je jela dosta svinjskih grkljana a nesto i piletine ali je mnogo jela a poslednje 2-3 godine sam je malo zapostavio jer sam dete dobio tako da je moguce da se masti natalozilo. Hteo sam samo da vam kazem da sam dugi niz godina imao pita i da je 100% pas kao i popularni "vucjak" a bas zbog pitadzija je dospeo na los glas! Piccolo bez ljutnje molim.
 
ljubitelj sam svih rasa,moram da kazem da mi se dopadaju slike.macka se bas opustila u krilu psa...:)
evo neke sam nasao,mozda se nekome svide...


p.s. neko je pitao kako se salju slike: pri naprednom slanju poruke postoji opcija"sredi priloge",gde se ubacuju slike.samo tu udji kad hoces da stavis neku sliku i sledi uputstva postavljanja slika...pozz
 

Prilozi

  • Loli1.JPG
    Loli1.JPG
    38,5 KB · Pregleda: 62
  • IMG_0427 2.jpg
    IMG_0427 2.jpg
    71,4 KB · Pregleda: 69

Back
Top