Pit Bull Terrier

Potpuno se slazem s'ovim jer poznati Americki fudbaler Michael Vick je imao cak svojih 60 pitova koji su koristeni za borbe i svaki je ucestvovao bar u jednoj borbi. Kada je policija provalila psi su nasli novi dom.TJ. 59 pasa je udomljeno samo 1 uspavan

Koliko je meni poznato (a dosta gledam Animal Planet i naročito Animal Cops ove-i-one), to je bio presedan jer je u velikom broju država/okruga zabranjeno držanje pitova i njihovo udomljavanje nije moguće iz tog razloga a i zato što većina društava nema dovoljno sredstava da svakog pojedinačnog psa vodi na procenu osobe koja je po zanimanju (ne znam kako bih ga prevela, valjda će svi shvatiti poentu) dog behaviorist. A i ona koja imaju dovoljno sredstava za to vrlo pažljivo biraju nove vlasnike koji i sami moraju da prođu neke silne psihološke procene, da se utvrdi da li je potencijalni novi dom adekvatno obezbeđen... Previše peripetija tako da uglavnom udomljavaju samo štenad i pse bez ožiljaka. Opet je verovatno u pitanju što su psi zaplenjeni od nekog celebrity. :thumbdown: Bem ti medije!
 
Da, i ja sam primetila da su brzi na uspavljivanju pitova, poklanjaju samo one koji su stenad ili one koji ne lice na pita toliko. I znam da uvek naglasavaju da je zabranjeno drzanje pitova i da ih uspavljuju iz tog razloga.
 
u majamiju :thumbdown:
mislim ok sto nije dozvoljeno,ali uspavati psa samo zato sto je pit....:roll:
gledala sam jednom kada su nasli dva pita...miroljubivi bre kao machici..ovi ih uspavali zato sto su pitovi :otkacio:
ko da im nije dovoljno sto su ziveli budjavo u uzasnim uslovima,jos i ovi uspavaju...
 
Nažalost velika su sredstva u pitanju a ta društva, kao i ovde, uglavnom žive od donacija a oni tamo imaju i problema sa aligatorima, sa heart worm disease... Država Florida je regulisanje tog dela sa pitovima prepustila okruzima a Miami Dade County je rešio da ih protera. Donekle i razumem, eto ti toliko i toliko para pa se ti ispruži koliko ti je ćebe dugačko. Sećate se da smo mi Jolu na kraju uspavale... :rumenko:
 
jao a to za aligatore mi posebno ide na nerve :otkacio:
naseljavaju mochvare koje su prirodno staniste aligatora....naravno onda u tom komsiluku ima aligatora i aligatori se ubijaju zato sto ugrozavaju ljude....
pa sta ces u aligatorovoj teritoriji kada je on opasan? :otkacio:
dodjos ubije domacina :otkacio:
 
jao a to za aligatore mi posebno ide na nerve :otkacio:
naseljavaju mochvare koje su prirodno staniste aligatora....naravno onda u tom komsiluku ima aligatora i aligatori se ubijaju zato sto ugrozavaju ljude....
pa sta ces u aligatorovoj teritoriji kada je on opasan? :otkacio:
dodjos ubije domacina :otkacio:

Ubijaju one preko 4 metra sa sve repom, procenili su da otprilike na toj dužini (zapravo u tom uzrastu) postaju toliko teritorijalni da se vraćaju. Sve ispod 4 metra preseljavaju u Everglades nacionalni park. I mene to nervira, jako. Mislim, zašto bi iko želeo da živi u močvarnom području punom aligatora i komaraca koji prenose gomilu boleština?! O raznoraznim otrovnim zmijama i zglavkarima da i ne pričamo!
 
ee ovako...ja mislim da su pitovi mnogo lepi psi i kada bi kupovala psa kupila bi njega ili staforda.e da,imam i jedno pitanje:ja sam totalni početnik pa me zanima kako izgleda pravilno podignuto uvo kod pita i staforda valjda se zove ruzino uvo ili tako nešto...?
 
ee ovako...ja mislim da su pitovi mnogo lepi psi i kada bi kupovala psa kupila bi njega ili staforda.e da,imam i jedno pitanje:ja sam totalni početnik pa me zanima kako izgleda pravilno podignuto uvo kod pita i staforda valjda se zove ruzino uvo ili tako nešto...?

Da i pitovi i stafordi su extra rasa samo sto su malo tvrdoglavi ali to nije problem.Odani su,verni..itd.. Sto se tice usiju pa u principu i kod pita i kod staforda su identicne ne kupirane usi ali sve zavisi.Ako im stavis "drzac"(ne mogu da se setim kako se tacno zove) na usi od malena velika je verovatnoca da ce ih drzati pravilno,a neki vec imaju ruzino od malena,a da tacn, zove se ruzino uvo a to ti je otprilike na pola savijeno uvo.Evo ti jedna slika pita sa ne kupiranim usima:
2dilff7.jpg
.

Nadam se da sam bar nesto razjasnijo..

pozdrav:cool:
 
Evo da Vam pokazem moje bebe :D imam 2 zenkice bebe pitice i jednog tinejdzera retrivera necu...



Ovim slikama zelim da pokazem da pitovi nisu opasni psi niti su rodjeni za borbe i ubijanje,ako im pruzite dovoljno ljubavi i paznje bice savrsheni psi koji ce vam pruziti bezuslovnu ljubav...
Jedno pitanje:
Da li neko zna u kom pet shopu u bg imaju dobri tregeri za mladje pitice?

Ps.postavio sam vetj sliku josh kad sam dobio jednu prvo... Mislio sam da nije bila odobrena ali ipak jeste ;p ovo je slika kad su malo porasle(3 meseca) i kad su previshe zavolele velikog brata retrivera :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top