Оптимизам у Србији

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Онда су у наш град почели да стижу страни (аван)туристи. Журили су од сивих и кишама испраних рушевина – надреалних инсталација НАТО-уметника – до заборављене Куће свећа, па се потом одавали глуварењу по граду. И гле, одједном су прво они, па онда од њих и ми, сазнали да ово није Гулаг. Не, уопште. Чак пријатна један земља где се може попити баш добра капљица, замезетити, видети занимљивих и лепих предела. „Ноћни живот на Балкану бољи је него сред Париза“. Београђанке најлепше девојке. Гучу су почели походити озбиљни музиколози. Савски сплавови са „Црним пантерима“ и кафићи у Страхињића бана (прецизно названи „Силиконска долина“) представљени су и у Travel Section „Њујорк Тајмса“, а да се о лондонским, бечким и иним медијима и не прича...
Тако се некако Србија почела извлачити из кошмарних снова и (само)продуковане колективне депресије. Онда су дошли преговори са Европском унијом (мало прекидани, истина), одбијање да се Косово преда без отпора, разумевање да наше противнике ни у земљи ни у свету нећемо одобровољити понизно предајући све што траже, куповина мобилне телефоније у суседној земљи, мало реалнија политика Хашког суда око „инстлаисања“ геноцида на Балкану, генерација тенисера који су израсли из бекства од свакодневице НАТО бомбардовања, музички тријумф у Халсинкију, „Ролингстонси“ и „Пеперси“, победе низа младих репрезентативаца, пливача...
„Србија се више умирит не може“, рекао би анонимни песник ако би му додали гусле. Колективна депресија јењава. Ова је земља већ прилично свесна своје моћи, али и ограничења. Велике лажи су нам смешне, а планетарно лицемерје заморно. „Стална распродаја“ друштвене имовине и великих система уведена је у разумно разматрање „добијам – губим“, километри асфалтираног пута доживљавају се као нормални радови, хапшења недодирљивих лопова враћа поверење у могућност контролисања хаоса.

цео текст
 
15 година медијске (анти)кампање ... Стока империјалистичка ни данас не престаје да нас пљује - а ко дође не може се чуду начудити. "Ови Срби фин народ, весео, зезање ..."
 
Lacibg:
15 година медијске (анти)кампање ... Стока империјалистичка ни данас не престаје да нас пљује - а ко дође не може се чуду начудити. "Ови Срби фин народ, весео, зезање ..."
Tihi, mirni i po potrebi vrlo krvolocni :-|
 
svetolik trpkovic:
Prva recenica je malo nejasna jel misli na Teslic ili na neki drugi grad ?

ццц...
Светоличе, Светоличе, сад сам на теби зарадио гајбу пива. Кладио сам се с неким да ћеш поменути Теслић, као да је најбитније место рођена новинара који је то писао.
Узгред, хвала што си посетио мој сајт, где сам то пренео ;-)
 
Lacibg:
15 година медијске (анти)кампање ... Стока империјалистичка ни данас не престаје да нас пљује - а ко дође не може се чуду начудити. "Ови Срби фин народ, весео, зезање ..."

Па ти империјалисти имају ону изреку "не можеш варати све људе сво време..." или како већ беше.
Дакле, истина о Србији је најзад изашла на видело 8-)
 
Duh Sekire:
ццц...
Светоличе, Светоличе, сад сам на теби зарадио гајбу пива. Кладио сам се с неким да ћеш поменути Теслић, као да је најбитније место рођена новинара који је то писао.
Узгред, хвала што си посетио мој сајт, где сам то пренео ;-)
Eto lepo bar neke koristi od mene i ja sam se sam sa sobom kladio kada sam video da je ili Sloba Reljic ili ***** Vukadinovic a sto se tice sajta nisam ni znao da ga imas moracu kad budem imao vremena malo detaljnije da ga pregledam .
 
Светоличе, а из ког града је тај Ђ.о.к.а.
ајде да видимо јеси ли и њему пребројао крвна зрнца!?

Lacibg:
:lol: :lol: :lol:
Шта ћу, волим да их вређам. Много су нам зла нанели. Па и Титове речи су корисне ... :wink:

Ја такође!
Имао је бравар добре изразе - рецимо оно "с ријечи на дјела" ;-)
 
Duh Sekire:
Светоличе, а из ког града је тај Ђ.о.к.а.
ајде да видимо јеси ли и њему пребројао крвна зрнца!?



Ја такође!
Имао је бравар добре изразе - рецимо оно "с ријечи на дјела" ;-)
Dj.oka je nas covek Somborac :lol: mada nisam brojao ja krva zrnca ni Reljicu koga inace poznajem al ne moze covek a da ne primeti da sve "nacionalne" medije uredjuju ljudi iz susednih drzava CG i BiH mislim svako ima pravo da radi sta hoce al jopet je malo cudno da od tolike Srbije nema nijednog sposobnog novinara nego moramo sve da ih uvozimo sto rece Desimir Tosic tako nije bilo ni 46.
 
goxy
Original postavio Lacibg
15 година медијске (анти)кампање ... Стока империјалистичка ни данас не престаје да нас пљује - а ко дође не може се чуду начудити. "Ови Срби фин народ, весео, зезање ..."

Tihi, mirni i po potrebi vrlo krvolocni

ma kada bio neki samo shvatili zasto ti turisti kazu: fin, veseo, normalan narod
 
mada nisam brojao ja krva zrnca ni Reljicu koga inace poznajem

А значи пајтос, добро онда...

аl ne moze covek a da ne primeti da sve "nacionalne" medije uredjuju ljudi iz susednih drzava CG i BiH

Увек неко али девојци срећу квари. Ето у далекој Америци дођоши истребили домороце, па су зато лидери светске демократије :roll:

mislim svako ima pravo da radi sta hoce

Либералан став, биће од тебе човек...

al jopet je malo cudno da od tolike Srbije nema nijednog sposobnog novinara

а можда и неће...
Ал' опет можда је и то тачно, нема Американаца азијатског порекла у НБА лиги ;)

nego moramo sve da ih uvozimo sto rece Desimir Tosic tako nije bilo ni 46.

У баш те жалим што мораш...
А ја не морам ни да умрем. Начинио ме Јагуар бесмртним :)
Ма не мораш ни ти. Пдеш лепо за Десимиром у Ингланд... него да ти шапнем, што то ниси урадио:
Не можеш па мрзиш целу Србију.

п.с. А ту је и незаобилазни Адем. Још ћу поверовати у урбане легенде да је он власник Крстарица д.о.о.
 
adem_ks:
ma kada bio neki samo shvatili zasto ti turisti kazu: fin, veseo, normalan narod
Ај сад бАдеме, преведи ми, тј. реци зашто тако кажу ? Да је куртоазно, не би се стално враћали тј. поново долазили. Поготово ови из "империјалистичких" крајева.
 

Back
Top