Treba mi vasha pomoc...ali zaista.

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Znachi moji matorci odlaze na 15 dana. Doci ce mi decko u tom periodu.
(rekla mu je keva da obavezno dodje da cuva njenu malu devojcicu...:mrgreen: )

E problem je sto ja nisam skuvala neko ozbiljnije jelo vec oko godinu i vishe dana...a u sustini vecinu nikad i nisam.

Pa posto ne zelim da 15 dana zivim na krmenadlama i spagetama , a i on voli kuvanu hranu...

molim vas pomozite mi

Npishite mi neki recept za neku corbu , paprikash ili gulash , samo da nije mnogo komplikovan...

...unapred vam hvala... :-)
 
Pire krompir ce se vrlo lepo iskombinovati sa bilo kojim mesom ili ribom
Skuvas krompir i ODMAH (ne cekas da se hladi) mutis mikserom dok ne postane kao gum. Ubaci unutra malo maslaca i malo mleka i muti jos. Onda posoli (probas dok ne budes zadovoljna) dodajes po malo mleka i mutis dok ne dobijes gustinu koju zelis, a so mozes da dodas i naknadno ako treba.

(ne mogu da verujem da pishem recept za pire krompir :rolleyes: )
 
Mozes da isprzis sitno seckani crn luk i da u to dodas shampinjone (secene ne previse sitno). Posolis, poklopis, pecurkice puste dosta vode, otvoris serpu i mesas dok ne ispari tecnost. Kada ispari sva tecnost u to umesas kiselu pavlaku. To je malo jako pa se lepo kombinuje sa necim neutralnim, npr integralnim pirincem.
 
Zefirra:
Jel moze neki recept za spanac? Ali seckani ne mleveni. To mnogo volim.

Ja ovako pravim seckani spanac. ;)
Obarim spanac, tacnije stavim ga u vodu kljucalu na 5 do deset minuta pa ga izvadim i na dasci iseckam.
A u neku serpicu stavim ulje, da pokrije dno- ne previse, iseckam 2-3 cena belog luka, stavim na ulje i dodam vecu, ali ravno napunjenu kasiku brasna...to se malo proprzi...onda u to ubacim spanac i odmah dolijem mleko. Kad uvri do zeljene gustine, skidam sa sporeta.
Naravno, ne spomenuh so - po ukusu, jelte...i da ne przis naj luk na najjacoj vatri ( ja imam sest nivoa grejanja, pa luk przim na cetvorci, a kad dodam spanac i mleko- petica...ti sad proceni prema svom sporetu)
 
Zefirra:
Znachi moji matorci odlaze na 15 dana. Doci ce mi decko u tom periodu.
(rekla mu je keva da obavezno dodje da cuva njenu malu devojcicu...:mrgreen: )

E problem je sto ja nisam skuvala neko ozbiljnije jelo vec oko godinu i vishe dana...a u sustini vecinu nikad i nisam.

Pa posto ne zelim da 15 dana zivim na krmenadlama i spagetama , a i on voli kuvanu hranu...

molim vas pomozite mi

Npishite mi neki recept za neku corbu , paprikash ili gulash , samo da nije mnogo komplikovan...

...unapred vam hvala... :-)


uzmi od mame i tate iljadu dinara pa kupi neko pechenje...dzaba se trudish vidi se da si antitalenat za kuvanje...da si talenat sama bi nesto skuhala a nebi njalake po forumu
 
ratatouille (prilog od povrca, lagan, ukusan, lako se sprema)
treba ti: 4 paradajza, 1 glavica luka, 2 cena belog luka, 1 plavi patlidzan i 1 tikvica mlada, srednje velicine. ulje, so, biber i sta dohvatis od zacina (obicno ide majcina dusica, origano, ali ti stavi sta imas i volis)
ako imas malo maslina super, ako nemas, moze i bez
faza I - seckas: luk, onda preseces plavi patlidzan na pola pa kasikom za supu izvuces sredinu. iseckas je na kockice. tikvica: operes, ostavis koru, iseces na cetri dela, pa onda rezes tanko po horizontali (kao krastavac za salatu)
beli luk sitno seckan ili gnjecen
paradajz prvo ogulis, pa iseckas na sitne komadice.
faza II: zagrejes ulje (ako imas maslinovo, super ako ne onda suncokretovo), pa sipas sve sto si iseckala osim paradajza. ostavis tako nekih 10 minuta, posolis i pobiberis. onda dodas masline i paradajz. dodasmalo secera (pola kockice) i sipas vode preko. onda stavis i druge zacine i ostavis jos nekih pola sata do 40 minuta na laganoj vatri, da se homogenizuje.
sluzi se uz meso, bilo kakvo, cak i sa rostilja. jos je ukusnije kada se podgreje. lepo lezi uz roze (vino), a bas je domaca provansalska kuhinja.
 
sto dok, pa bas je lako. mozda ako devojka ne voli paradajz ili plavi patlidzan, ali nije ovo teska artiljerija (cak ga ne bih ni stavila u prirucnik: sta svaka devojka koja zeli da se uda mora da zna da sprema)
i budi konstruktivan, baci neki recept. neku salatu, predjelo - kladim se da imas stos dobrih recepata
 

Back
Top