Njegoš je bio Srbin i govorio je srpski
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 88

Tema: Njegoš je bio Srbin i govorio je srpski

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Podrazumevano Njegoš je bio Srbin i govorio je srpski

Име ми је вјерољуб,
    презиме ми родољуб.
    Црну Гору, родну груду
    камен паше одасвуда.
    Српски пишем и зборим,
    сваком громко говорим:
    народност ми србинска,
    ум и душа славјанска

rijeci velikoga pjesnika i vladike.....pa vi samo zakljucite ko je i sta je on bio po narodnosti.ovo je on sam za sebe napisao Након вишемјесечног боравка у Црној Гори, епископ ужички Никифор је на Ђурђевдан 1833, пред одлазак за Србију, добио од Његоша на поклон Вукову "Даницу" из 1826. године. У посвети је Његош записао: "Добром христијанину г-д преосвећеном ужичком еп. Никифору, о Ђурђевудне, на Ловћену, љета 1833". Умјесто потписа, Његош је написао стихове у којима је на врло емотиван начин описао своју националну припадност:

Zainteresovan član CRNOGORKA_ (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    27

Podrazumevano Re: njegos je bio srbin i govorio srpski

Aj pušti ti priču.
    Da je Njegoš srbin ne bi počivao visoko na Lovćen, za koji se zna da je vazda bio Crnogorski.
    No sam sigurna da je živ, bio bi ponosan na svoj Crnogorski narod što su obnovili nezavisnost svojoj jednoj jedinoj i junačkoj domovini Crnoj Gori.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

pa i tada je cg bila nezavisna,pa ipak to ne znaci da nije bila srpska zemlja,a da je ziv,lio bi suze sto je njegov narod zaoravio njegov amanet o obnavljanu srpskog carstva,jake i velike srpske drzave.al svaka vam cast,imali ste na referendumu cijelu policiju na svojoj strani (oko 20000 ljudi),zatim sudsku vlast,svaki pritavnik je dobio firmu na racun clanstva u dps-u,svaka televizija i novina su bila u vlasnistvu dps-ovih ljudi,da ne spomiljem to sto su na svakog,ali svakog zaposlenog u drzavnim i javnim firmama maltretirali da glasa za nezavisnost.i opet vam nije pomoglo,jer bez glasova siptara ne biste dobili privatnu drzavu.sram te bilo,stidis li se makar kad cujes da je projekat nezavisne cg imao najvecu podrsku u ulcinju,lavu,rozajama pa tek onda na cetinju???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

zar ne rece ti da je srbe u cg izmislio kralj nikola?

Zainteresovan član Inok Georgije (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2006.
    у српској Црној Гори под дукљанерском окупацијом...
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio CRNOGORKA_
    Aj pušti ti priču.
    Da je Njegoš srbin ne bi počivao visoko na Lovćen, za koji se zna da je vazda bio Crnogorski.
    No sam sigurna da je živ, bio bi ponosan na svoj Crnogorski narod što su obnovili nezavisnost svojoj jednoj jedinoj i junačkoj domovini Crnoj Gori.
    И овај грб Петровића је пожутио од муке, кад види да су му Шиптари, усташе, балије и Цигани, уз помоћ шаке расрбљених изрода и за шаку еврића "извојевали" "независну" Црну Гору. И не каже се "на Ловћен", него на Ловћену, неписмена "Црногорко", ако си уопште женско, а не шитарски трансвестит под пар хиљада никова. Његош је био Србин. Да се дигне из своје тамнице-гроба на Ловћену, велики владика би се питао гдје му је црква у којој је сахрањен. Да види ову поганску и паганску, несојску умотворину оног усташе Мештровића, опет би рекао, као некада : "Младо жито, навијај класове/пређе рока дошла ти је жњетва..." А да је Његош којим случајем Србин (а већ јесте), гдје би почивао ? По тој суманутој логици, само Црногорци имају ту привилегију да се сахрањују на врховима високих планина. Па, послије једне добре битке са потурицама и Шиптарима би сваки планински врх од Ловћена до Бјеласице био пребукиран. У тој "јуначкој" и "јединој" домовини Црној Гори, дон Мило и екипа би владици Раду једино могли понудити црту чистог колумбијског, чланску картицу ДПС/СДП-а за прве изборе, мјесто у неком "борду" предузећа које треба послати у неповрат, или, ако почне причати превише, јуначку дружину под окриљем ноћи, да му одбију бубреге, онако баш индепендистички, јуначки, монтенегрински, дукљански, демократски. Благош, благош. Нека си рекла. Тако треба. Само си "заборавила" оно : Е вива Монтенегро !!!, па да циркус буде комплетан.
    Poslednji put ažurirao/la Inok Georgije : 20.08.2007. u 01:11

Učlanjen
    14.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Nićifor II Foka
    Ova pjesma je izmišljena al nema veze, Njegoš je izmislio Srbe u Crnoj Gori, to niko ne spori.
    Srbi su u Crnoj Gori poiskakali iz Gorskog Vijenca, nikad do njega nijesu postojali u Crnoj Gori.
    И јесте измишљена. Измислио је Његош. А кад би се ти Срби искакали по теби, престао би да тресеш такве будалаштине без икаквог покрића.

Učlanjen
    14.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio voanerges
    Име ми је вјерољуб,
    презиме ми родољуб.
    Црну Гору, родну груду
    камен паше одасвуда.
    Српски пишем и зборим,
    сваком громко говорим:
    народност ми србинска,
    ум и душа славјанска

rijeci velikoga pjesnika i vladike.....pa vi samo zakljucite ko je i sta je on bio po narodnosti.ovo je on sam za sebe napisao Након вишемјесечног боравка у Црној Гори, епископ ужички Никифор је на Ђурђевдан 1833, пред одлазак за Србију, добио од Његоша на поклон Вукову "Даницу" из 1826. године. У посвети је Његош записао: "Добром христијанину г-д преосвећеном ужичком еп. Никифору, о Ђурђевудне, на Ловћену, љета 1833". Умјесто потписа, Његош је написао стихове у којима је на врло емотиван начин описао своју националну припадност:
    Воанергес, извињавам се, али, морам ово да цитирам. Овдје је толико аргумената, да би се свако нормалан замислио и ревидирао неке (благо речено) заблуде у својој глави, али, код Шиптара са хиљаду лица је све могуће. Али, све је могуће. Можда и није Шипац. Можда је балија, или усташа, или неко из Усранкове комби-партије. Нпр. она препотентна и неваспитана битанга Паповић.

Učlanjen
    14.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Kao sto je i tebe iymislio. Dao ti nacionlanost.
    Ti si isprdak nacionalnog rada Vuka I Njegosa. Srbin si po programu, ne po rodjenju i porijeklu.

Sjeti se kolko je tvoje pleme ubijalo Srba kad je uskocilo u dolinu Lima!
    Неписмена битанго шиптарска. Које је то племе, "моје" племе убијало Србе у долини (а не у "долину", аналфабето дукљански) Лима ? Хајде мало копи/пејст враголија, или ништа не вјерујем. Фукаро, у Вука и Његоша не дирај. Ја сам Караџић, прави Србин, мајку ли ти *****, ко си да си !!!

Učlanjen
    14.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa Vasojevići kolko su Srba pobili kad su uskočili u Dolinu Lima!!!
    Naišli na ljude koji su obrađivali carsku zemlju i koji su sebe zvali SRBLjACI!

Pa i Karadžići su Vasojevići porijeklom!
    Kolko ste se samo nasitili srpske krvi i napljačkali ih silovali im žena ...
    Празна прича, фокетино. Дај мало докумената. Ангажуј мало те копи/пејст чаролије. Наћи ћеш ти већ документе и из каменог доба, само ако ти дуне. Колико су то Васојевићи побили Србљака и кад су то ускочили у Лимску долину ? Чија је била та "царска" земља ? И јесу Караџићи Васојевићи поријеклом, а то доказује само једно : Да су прави Срби. Колико смо се ми то "наситили" Србљачке крви и колико смо МИ то Србљачких жена силовали ? Дај податке, пичетино једна фалсификаторска. Документе. Црно на бијело. И немој, молим те, да ми ти, слина изрођена, ламентираш тако језуитски и рониш потоке крокодилских суза за Србима. Ми можемо сами и без таквих "добротвора" и "душебрижника". Још једном. Документе. Да видимо спискове тих Србљачких "жртава". Ко зна. Сигурно ће бити "истинити" као и они из Сребренице, Омарске или Кератерма.
    Poslednji put ažurirao/la Inok Georgije : 20.08.2007. u 03:18

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Pa Vasojevići kolko su Srba pobili kad su uskočili u Dolinu Lima!!!
    Naišli na ljude koji su obrađivali carsku zemlju i koji su sebe zvali SRBLjACI!

Pa i Karadžići su Vasojevići porijeklom!
    Kolko ste se samo nasitili srpske krvi i napljačkali ih silovali im žena ...
    Где сте господине Нићифоре Фоко. Данас сам се учланио на овај форум. Знате сломио сам ногу па ми је било досадно и ево први пут да сам се учланио на неки форум. Нисам ни слутио како изненађење ме чека.
    Читао сам ове ваше чланке и ако ми можете повероват никад се више нисам смејао у животу. Филм "Смешне стране историје" је драма наспрам овога.
    Ето морам се поверити вашој интелектуалној преузвишености. Знате рођен сам у Крушевцу, али отац ми је из Шумадије..Како ми је причао преци су нам се доселили из Херцеговине.У рођачким везама сам са породицама разних презимена из свих крајева ове моје напаћене земље.Читајући ове ваше баљезгарије остао сам потпуно збуњен. Не знам која је моја улога у овим списима. Да ли сам Влах, Бугарин, Торлак,Морлак, Авар, Мавар,Лилипутанац,Папуанац или све то у једно као неки чудновати мутант између јаве и сна.
    Једно морате признати, Вук Караџић је невероватан проналазач. Измислио је тако леп народ као што су Срби.Колико је генијалан измислио их је и пре него што се родио. Мало је дати му и неколико Нобелових награда.

Господо Црногорци да вас нема од блата би вас требало правити. Како пророчки звуче ови Његошеви стихови
    Не бојим се од вражјега кота,
    нека га је ка на гори листа,
    но се бојим од зла домаћега.

И једно подпитање јер су моји преци радили нешто са овим Србљачким женама или нису. Ако ми је судити по мени вероватно су водили љубав са њима на обострано задовољство.
    Poslednji put ažurirao/la Dikan : 22.08.2007. u 02:56

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Jagoš Vešović:

"Vasojevići su Srbljake zvali DRUGOPLEMENICIMA"!
    Оће то оће. И Сијукси су тако малтретирали Чејене. Али су зато Апачи били најгори. Мислисили су да су богом дани. По мом мишљењу најбољи су Мохиканци. Јеси читао ти Последњег Мохиканца.
    Јес вала било тако. Веруј ми на реч.Причали ми Винету и Похаконтас.

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Jagoš Vešović:

"Vasojevići su Srbljake zvali DRUGOPLEMENICIMA"!
    Ја ти написа мој животопис, у посту пре ових круцијалних доказа да су се Васојевићи и ови Србљаци вијали долином Лима.
    Но кад си чоче таки свезнајући који сам ја у ту вашу митологију.

Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    27

Ojha!
    Dati Crnogorka smije ođe što prozborit u odbaranu svoje domovine najmilije i svojih Crnogoraca, od svih tih silnih laži Srba...

Aj pušti ti priču.

Kako su prepravljani Njegos (Gorski Vijenac) kao Zakonik Knjaza Danila od Milorada Medakovica:

U originalnom rukopisu stoji:

"I ako u ovoj zemlji nema nikakve druge narodnosti i nikakve druge vjere do jedine pravoslavne...",

dok u stampanom tekstu koji je stampao njegov brat u Novom Sadu pise:

"I ako u ovoj zemlji nema nikakve druge narodnosti do jedine srpske..."

Medaković je izmijenio “samo” tri riječi i,sa njima “promijenio” nacionalni sastav stanovništva Crne Gore.Njegova izmjena glasi: “... do jedne srpske”.Tako druga štampana verzija ispravljenog člana 92. glasi:“I tako u ovoj zemlji nema nikakve druge narodnosti,do jedne srpske i nikakve druge vjere...”.
    Ovako smišljen i drsko učinjen falsifikat Milorada Medakovića,velikosrpskim naučnicima služio je za “ključni dokaz” nacionalnog sastava crnogorskog stanovništva,odnosno “temeljni pokazatelj” da su “Crnogorci Srbi”. Velikosrbi “vide” Crnu Goru bez Crnogoraca”.Ovako prepravljen član 92. crnogorskog Zakonika, kao “dokaz” nacionalnog sastava crnogorskog stanovništva,nalazi se i u “Istoriji srpskog naroda” (tom V - 1, str. 431, u dijelu o Crnoj Gori 1851 - 1878) i to “iz pera” crnogorskog istoričara Radomana Jovanovića,iz Istorijskog instituta Crne Gore,iz Podgorice.
    Iako dobro zna da se radi o falsifikatu,on(u fusnoti) objašnjava da je to “paragraf o narodu Crne Gore, iz Zakonika Knjaza Danila.

Zato tišina Srbi!!
    I da vam skratim muke, nijesam šiptarka hvala Bogu no pravoslavna, prava Crnogorka koja zna istoriju Crne Gore, ka' i to da biste vi, Srbi, sve junačko pretvorili u Srpsko zbog vaših ciganskih kompleksa

И не каже се "на Ловћен", него на Ловћену
    Hahahah, kad pišem sastav, ili knjigu, vodim računa o tome, a ovako - opušteno jadan, i nemo' mi ti izigravat ođe načitanog mozga pa po Srbiji pametuj, imaš ih masu toga naučit, pogotovo one koji su u zabludi da su Crnogorci nastali od Srba

Izvoli citate iz knjiga o istoriji Crne Gore koje nijesu pisali Srbi i posrbice iz političkih interesa...

Vuk Karadžić kazuje da su srpska prezimena od skoro, a da su crnogorska stara vjekovima
    Nasilno pripajanje Crne Gore Srbiji 1918. godine izazvalo je velike potrese u crnogorskoj dijaspori u Sjevernoj i Južnoj Americi. Uz retrospektivu događaja koji su uslijedili, Gordan Stojović je, u prevodu Vladimira Abramovića, priredio tekstove Nikole Petanovića Naiada, koji je u Americi tokom dvadesetih godina prošlog vijeka uređivao i izdavao list "Crnogorsko ogledalo" i bio jedan od najistaknutijih boraca za obnovu crnogorskog dostojanstva i nezavisnosti
    Srpstvo u Crnoj Gori, odnosno, svijest da Crnogorci pripadaju srpskom narodu, javlja se u 18. vijeku, kada vladike iz dinastije Petrović Njegoš počinju da za svoju političku ideju traže uporište u mitskom nasljeđu koje je uglavnom baštinila Srpska pravoslavna crkva.
    Velika i slavna Crna Gora o kojoj su pisali Gete, Puškin, Tenison i mnogi drugi, na neki način otišla je u maglu i zaborav, i sada je krajnje vrijeme da se udruženim snagama učini sve kako bi joj se vratila stara slava
    Sudeći po postojećoj literaturi, čini se da su među svim slovenskim narodima Česi najviše pisali o Crnoj Gori XIX vijeka. Bez obzira na povremeni nekritički romantizam i panslavizam ta, uglavnom, putopisna svjedočenja i danas predstavljaju značajan materijal za proučavanje crnogorske prošlosti.Viala de Somijer je znao da su Crnogorci narod „čija se sva sreća sastoji u tome da sačuvaju nezavisnost"
    Otkačite se više od Crne Gore, pomirite se s' tim da ste je zauvijek izgubili, i kratko imali taj ponos da nju imate za državu sa vašom Srbijom...
    Poslednji put ažurirao/la CRNOGORKA_ : 21.08.2007. u 15:01

Obećava
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Reputaciona moć
    32

"Otkačite se više od Crne Gore, pomirite se s' tim da ste je zauvijek izgubili, i kratko imali taj ponos da nju imate za državu sa vašom Srbijom..."

Devojcice, uzmi malo i procitaj tekstove ako vec hoces da si u toku, ovde se radi o blacenju istorije nasih predaka, nista mi nismo izgubili jer smo na tvoju veliku zalost nedvojiva cinjenica, da li ce jedan punkt postavljen izmedju Srbije i Crne Gore nesto da znaci, meni ne, a jos jedno pitanje zasto si toliko besna na Srbiju, sta ti je to lose ucinila, po meni mrznja nikom nije dobro donela!

Buduća legenda LysergicAcid (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    117

Kako su prepravljani Njegos (Gorski Vijenac) kao Zakonik Knjaza Danila od Milorada Medakovica:

U originalnom rukopisu stoji:

"I ako u ovoj zemlji nema nikakve druge narodnosti i nikakve druge vjere do jedine pravoslavne...",

Ovakvu glupost nisam cuo odavno. Pa ti imas orginale rukopisa?!
    A sto se tice "vjere" imate raspopa Dedejica (fashista koji je proteran iz crkve) i jos jednog "popa" koji je iz crkve sv, Djordja u Smederevu UKRAO preko 300 000 maraka *1998" i pobegao u CG.(toliko o sveshtenim licima "vase" crkve)

Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    27

Wink Re: njegos je bio srbin i govorio srpski

andjela06, djevojčica nijesam, a pogotovo ne bijesna na nekoga s' kim veze nemam, no sam postavila tačne istorijske podatke, za one neznalice koji bi najradije Crnogorce u isti koš sa Srbima.
    Izvol'te još jedan sajt, ukoliko želite još toga da saznate i da se ubijedite da Crnogorci sa Srbima veze nemaju od samog postojanja...
    Pozdrav.

http://www.durmitorcg.com/forum/view...=izjasnjavanje

Ha ha ha ha...
    Pročitaj par puta pa moždatad shvatiš da je tu ''glupost'' kazao Petar II Petrović Njegoš...
    Poslednji put ažurirao/la CRNOGORKA_ : 21.08.2007. u 15:17

Obećava
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Reputaciona moć
    32

andjela06, djevojčica nijesam, a pogotovo ne bijesna na nekoga s' kim veze nemam, no sam postavila tačne istorijske podatke, za one neznalice koji bi najradije Crnogorce u isti koš sa Srbima.
    Izvol'te još jedan sajt, ukoliko želite još toga da saznate i da se ubijedite da Crnogorci sa Srbima veze nemaju od samog postojanja...
    Pozdrav.

http://www.durmitorcg.com/forum/view...=izjasnjavanje
    Cemu onda toliko dokazivanje, ako si ubedjenja u to, zasto onda imas potrebu da se dokazujes ko si i sta si, izvini ja sam mislila da si covek, sve najbolje!

Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    27

Iz dobre namjere Anđela...
    Pošto primjećujem da ne znate istoriju Crne Gore i Crnogoraca.

izvini ja sam mislila da si covek
    Znači, po tvom mišljenju... Svako ko nije Srbin - nije ni čovjek?

Obećava
    Učlanjen
    06.04.2006.
    Reputaciona moć
    32

Daleko od toga, samo mi nije jasno zasto odjednom tolika prica da mi nemamo dodirnih tacaka, izvini ali ja te smatram svojom, deo si mog naroda!

Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    27

Cool Re: njegos je bio srbin i govorio srpski

Imamo istu vjeru - pravoslavnu,
    nikad nijesmo ratovali sa vama, za svo vrijeme svojega postojanja do najnovijega vrijemena Crna Gora je vodila stalnu borbu protiv Turaka, sačuvavši tako svoju vjeru i slobodu, to je ono što imamo zajedničko kroz istoriju - borbu protiv Turaka, samo što Crna Gora nikad nije robovala, ljubila lance...
    Sve u svemu, Crnogorci dio Srpstva nijesu, mi smo jedno a vi drugo, Srpstvo u Crnoj Gori se javlja tek u 18. vijeku, a vjekovima prije toga postoji Crna Gora i njena junačka CG nacija koja veze sa Srpstvom nije imala...

Crna Gora

Uzdigli su se onamo gdje njihov carski orao jedri,
    Sačuvali su svoju vjeru, svoju slobodu, na toj visini,
    Čestiti, nemašni, divlji, naoružani danju i noću
    Protiv Turaka; čiji upadi nigdje ne prodiru
    Glavačke krenu, ali ne mogu ni da kroče
    I Polumjesec sav crven od krvi posrće iz boja
    Pred njihovim neustrašivim stotinama ničice lete
    Na hiljade niz grebene i kroz doline.
    O najmanji među narodima! Surovi, kameni prestole
    Slobode! Ratnici koji odbijate roj
    Turskoga islama pet stotina godina,
    Velika Crna Goro! Nikada otkada tvoje
    Crne litice privukoše oblake i ukrotiše oluju
    Nije disalo pleme moćnijih gorštaka
    .

Lord Alfred Tenison (1809-1892),
    engleski pjesnik

Nema sumnje: da je njih dvadeseti dio ginulo koliko Turaka, odavno bi ove gore bile puste. Oni su svagda znali da njih jedva sto pedeset hiljada dusa stoji prema Turskoj carevini, koja broji preko trideset miliona.
    Ljubomir Nenadovic »O Crnogorcima«
    Crnogorce je odrzalo crnogorsko srce.
    Ljubomir Nenadovic
    »O Crnogorcima«
    Kad ste culi da su Crnogorci, kao Englezi, svoje zarobljenike vezali pred topovska usta, i onda topove opalili?
    Ljubomir Nenadovic
    »O Crnogorcima«
    Sta kome cini ovaj kameniti krs, okupan suzom i krvlju!
    Petar II Petrovic Njegos
    Crna Gora slobodna!
    Posljednje rijeci Vladike Petra I
    Crna Gora je kameno more.
    Kovalevski, ruski kapetan
    Znaj dobro da na Crnu Goru jost niko nije dobio slavu.
    Njegos u pismu Ali-pasi
    "Posmatrani u cjelini stanovnici Crne Gore su ljudi najvišeg rasta i najskladnije forme. Najpravilnijim crtama lica treba dodati neustrašiv, slobodan, čak gordi pogled koji, dajući njihovoj fizionomiji strog spoljašnji izgled, na prvi pogled kao da opravdava mišljenje da su Crnogorci surovi, kako su to, na osnovu netačnih obavještenja, bile proturile neke novine. Kasnije ćemo vidjeti daje to samo prividno. Ophode se otmeno, jednostavno ali ponosno, teatralno i gotovo smjelo."
    "U borbama Crnogorci su odvažni i neustrašivi, lukavi i naprašiti. U osveti su strašni... Svoje interese brane, ali su veoma tačni u međusobnim odnosima, tačni u poslu; dobri su i gostoljubivi prema strancima koji pošteno traže utočište; date riječi se drže, dobri su prijatelji. Svoje roditelje veoma cijene. Veoma su odani otadžbini i iznad svega ljubomorno čuvaju svoju nezavisnost."
    "Crnogorci improvizuju vrlo vješto. Oni su rođeni govornici. Treba ih čuti kada raspravljaju o politici i u situaciji kada je u pitanju njihov ugled, ili treba da razrade neki vojni pohod. To su muževni, smjeli, žustri i puni zanosa govornici. Ima među njima neobičnih ljudi."

-Viala de Somijer (1810),
    francuski pukovnik, komandant Boke
    " Po karakteru i temperamentu Crnogorci su, kao i većina gorštaka, gostoljubivi i ljubazni prema strancima i imaju prijateljsko osećanje prema onima koji se slažu sa njihovim visokim idejama o nezavisnosti i odanosti zemlji."
    Ser Gardner Vilkinson (1797-1875),
    engleski arheolog
    Poslednji put ažurirao/la CRNOGORKA_ : 21.08.2007. u 17:51

Zaslužan član Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Hm, 'ajde!

Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    27

Cool Re: njegos je bio srbin i govorio srpski

Hm, 'ajde!
    Đe ćemo? ;-)
    Đe idemo?!

Zaslužan član Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

A đe i svi... U Evropske integracije jadna...

Učlanjen
    15.07.2007.
    Reputaciona moć
    27

Ja se toga ne sjećam...
    I vjerujem da 90% naroda misli što i ja po pitanju ratovanja Crnogoraca sa Srbima...
    Poslednji put ažurirao/la CRNOGORKA_ : 21.08.2007. u 19:19

Učlanjen
    14.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Zato tišina Srbi!!
    I da vam skratim muke, nijesam šiptarka hvala Bogu no pravoslavna, prava Crnogorka koja zna istoriju Crne Gore, ka' i to da biste vi, Srbi, sve junačko pretvorili u Srpsko zbog vaših ciganskih kompleksa

Hahahah, kad pišem sastav, ili knjigu, vodim računa o tome, a ovako - opušteno jadan, i nemo' mi ti izigravat ođe načitanog mozga pa po Srbiji pametuj, imaš ih masu toga naučit, pogotovo one koji su u zabludi da su Crnogorci nastali od Srba

Izvoli citate iz knjiga o istoriji Crne Gore koje nijesu pisali Srbi i posrbice iz političkih interesa...

Otkačite se više od Crne Gore, pomirite se s' tim da ste je zauvijek izgubili, i kratko imali taj ponos da nju imate za državu sa vašom Srbijom...[/QUOTE]

Од ћутања Срба ће вама изродима расрбљеним искијати једном, кад-тад. Да имаш и грам мозга и да и 1 % тебе вјерује у Бога, не би такве будалаштине причала. Но, ко с Мирашем тикве сади, бивши фиреров питомац му постаје газда. Све јуначко, људско, поштено, добро, паметно и све добре ствари од Бога дате у Црној Гори су Србима дате и од Срба дате другима. Ја као Србин паметујем као свој међу својима, и у мајци Србији, и у Републици Српској, и на Космету, и у Црној Гори, и свугдје, свудје гдје има и један Србин. А за ово о "циганским комплексима" неколико напомена : Прво, то је расистички, а то ништа не чуди, јер је дошло из наказног мозга неког ко је бастард аморалних комуњарских изрода и зеленашких издајничких псина. Кад су вам ти Роми (а не Цигани, и не малим словима, неписмена расистичка скотуљо) требали, на задњем попису сте их 20.000 превели у "националне" "црногорце" баш демократски (бомбама, батинама, новцем, све зависно од афинитета жртве и афинитета мучитеља). Сад кад вам не требају више, онда хоћете да их увриједите (као да их тиме вријеђате) упоређујући их са Србима (и Србе са њима као лош примјер расне повезаности) у најгорем могућем свјетлу, заједно. Срби се не стиде што имају Роме пријатеље, другове, кумове,а ни Роми се сигурно не стиде својих добрих односа са Србима. Ја лично знам доста Рома и са њима имам доста срдачан и људски однос, а знам и десетине примјера пријатељства, кумства, другарства са Ромима. Стиде их се они копилани који их свакодневно на улицама Црне Горе понижавају на националној и расној основи, прави дукљани/црногорци/монтенегрини. Стиде их се они који им не дају ништа што им као грађанима припада, већ их понижавају на милион начина. Друго. У својој тупавој "црногорствујушчој" заслијепљености си заборавила да Србе упоредиш са Јеврејима, па да тај нацистички циркус буде комплетан. Да не заборавим свакодневне коментаре које чујем из уста декларисаних "дукљанах" о избјеглицама из Б и Х, Хрватске и Космета, наравно Србима. Слични су оним : "Juden raus !!!", који су говорили Швабе за вријеме Хитлера. Нијеси ти једини примјер. На жалост, чуо сам их много и то на јавним мјестима, па се нико не нађе да их "демократски" осуди. Као доказ да "постојиш" наводиш "изворе" странаца, који су кроз Црну Гору пролазили трчећи, туристички, и на основу тог и таквог напабирченог "знања", писали свашта, уз обилато коришћење покварене маште и већ уграђених предрасуда. Ако су "хвалили", то су радили из ироније, да се "домороци" не би нашли увријеђени. Ти ћеш ми говорити од кога ја и сви Срби из Црне Горе да се "откачимо". "Црногорко", кад будеш ти и слични теби плаћали чапром (и још понечим, као нпр. твојим мислећим органом, који ти је, судећи по "бистрини" која излази из постова, између ногу) ову банана државолику творевину Шиптарима, усташама и балијама, ту неће бити твоји мафијашки господари и њихови доларски "богови", већ ће далеко, далеко од вас лицемјерно ламентирати над "несрећном" судбином Црне Горе, а у ствари ће их бољети она ствар за вас, јер сте им "ви" несрећници само донекле успјешна пословна инвестиција. Није Црна Гора изгубљена за Србе, јер стрпљивост је врлина мудрих. Уосталом, ничија није до зоре горела, па неће ни ваша, издајничка.
    Poslednji put ažurirao/la Inok Georgije : 22.08.2007. u 03:35

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.06.2008., 13:00
  2. Vizija Jovana Deretica:Hristos govorio srpski
    Autor momiris u forumu Istorija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 23.05.2008., 05:36
  3. Engleski i Srpski jezik
    Autor darko u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.03.2004., 09:01