Zasto ozenjeni muskarci koji imaju seks izvan braka ostaju u braku ?

zarobljenik

Početnik
Poruka
49
Ako ste jedan od ovih, dajte svoje razloge.

Najpre moj slucaj:

Ja sam ozenjen. Od pocetka redovno imam odnose sa zenama izvan braka.
Ustvari, oduvek sam bio poligaman, resio sam da se ozenim samo jer sam
uvideo da je to jedini nacin da budem sa svojom decom. A njih obozavam.

Mada sam vise puta razmisljao o razvodu sada mi je jasno da se nikada necu
razvesti a evo i zasto:

1) Ja ne zelim da promenim partnerku, vec da imam "opusteni seks" sa raznim
zenama. OK, stoji da bih verovatno nastavio da imam seks sa svojojm
sadasnjom zenom i ako bi se razveli tako da ovo i
nije neki motiv za ostanak u braku, ali zato je tu razlog 2:

2) Sud u 90% slucajeva decu dodeli majci. Ja to necu. Hocu da zivim sa
svojom decom.

Ono sto me nervira u celoj prici to je da drzava dopusta zenama da nas
ucenjuju odvajanjem od dece ukoliko im se ne zakunemo na vernost. To je
nepravedno: zasto bi njihove zelje bile zasticene zakonom ako nase nisu ?

Cista glupost koja dovodi do situacija kao sto je moja. Kad bih znao da
cu moci i posle toga da zivim sa svojom decom sutra bih se razveo.
 
Ja mislim da je sud tu prilicno krut i da je nekad bolje za dete da bude s ocem nego s majkom.
Ali, ne lezi vraze, psihologija tvrdi da je za razvoj deteta potrebnija majka, pa se sud vodjen tom logikom, opredelio da decu daje majkama ( sem, u slucaju dokazane nepodobnosti)

Moji roditelji su se razveli i posto niko nije hteo da odustane od dece, nastavili su da zive pod istim krovom, ali imali su dogovor da svako moze da radi sta hoce, ali izvan kuce u kojoj smo sestra i ja.
Ja moje roditelje drzim za izuzetno razumne ljude, a takvim se se prevashodno pokazali u bas toj posebnoj situaciji. Mogu da zanmislim koliko im je bilo tesko u pocetku da zive tako, ali mi smo im bile prioritet i takvo resenje je bilo jedina mogucnost.

Eto, imas sad model mojih roditelja, pa vidi da li mozes to da izvedes!
 
1120900583.jpg


Dodji :)
 
Брак је друштвена институција. Да би неко био у браку, мора да буде социјализован, јер наш брак искључује полигамију, а биолошки је човек полигаман. Дакле, ако неко не уме да обузда животињу у себи, не треба да иде у брак. А ако му се то деси, треба лепо да изађе из њега.

Дакле, одговор: Лепо се разведи, или се жртвуј због деце, ако ти је толико стало до њих, и престани да обмањујеш ту једну жену, која вероватно ринтачи и кува у кући, и обавља све послове, док се ти шмекеришеш около.
 
@postavljacu teme.
Mislim da si pogresio konfesiju ili zemlju u kojoj si trebao da se rodis.
Kao muskarac, mogu da te razumem, ali ne mogu da te opravdam.
Iskusenja postoje i muskarac moze da prevari zenu, ali kod tebe to nije incident, to nije sporadican dogadjaj, to je nacin zivota u kome ti ne vidis nista lose i nista pogresno.
Hajde da obrnemo situaciju. Recimo da tvoja zena od pocetka braka ima sex sa drugim muskarcima, da se udala za tebe samo zato da bi neka deca imala nekog oca, itd itd.
Kako bi to zvucalo?
I mislim....ta recenica "od pocetka redovno imam odnose sa zenama van braka"
Ajd da rece posle 5, 7, 10, 15 godina braka poceo sam da imam odnose sa drugim zenama.....pa da ti nadjem neko opravdanje. Ali od pocetka.....to je kranje besmisleno i krajnje nemoralno, cak i za mene koji se ne dicim nekom posebnom moralnoscu i cistotom.
Konacno, mislim i da si piccka, jer bi sve da dobijes a nista da ne izgubis. Ti mozda stvarno i qaras sve te zene van braka ali si kao muskarac za mene licno O (nula).
 
lyon69:
@postavljacu teme.
Mislim da si pogresio konfesiju ili zemlju u kojoj si trebao da se rodis.
Kao muskarac, mogu da te razumem, ali ne mogu da te opravdam.
Iskusenja postoje i muskarac moze da prevari zenu, ali kod tebe to nije incident, to nije sporadican dogadjaj, to je nacin zivota u kome ti ne vidis nista lose i nista pogresno.
Hajde da obrnemo situaciju. Recimo da tvoja zena od pocetka braka ima sex sa drugim muskarcima, da se udala za tebe samo zato da bi neka deca imala nekog oca, itd itd.
Kako bi to zvucalo?
I mislim....ta recenica "od pocetka redovno imam odnose sa zenama van braka"
Ajd da rece posle 5, 7, 10, 15 godina braka poceo sam da imam odnose sa drugim zenama.....pa da ti nadjem neko opravdanje. Ali od pocetka.....to je kranje besmisleno i krajnje nemoralno, cak i za mene koji se ne dicim nekom posebnom moralnoscu i cistotom.
Konacno, mislim i da si piccka, jer bi sve da dobijes a nista da ne izgubis. Ti mozda stvarno i qaras sve te zene van braka ali si kao muskarac za mene licno O (nula).

Bas simpatican komentar :)
 
Ja sam u braku u kome i pored razočarenja koja mi je supruga priredila (nema veze sa seksom ili prevarom) ja i dalje ostajem njen prijatelj. Idem logikom da je ona moja supruga (ma šta to značilo) i majka moje dece pa makar bila i luda. Biti prijatelj nekome više je od imati seks sa njime. Supruga mi je inače aseksualna. Imam seks van braka i ne pomišljam da ostavim suprugu. Sa partnerkom van braka imam iskren odnos i od starta je jasno da neću napustiti brak i sa time se mora pomiriti. Čak i kad bih napustio brak iz odredjenih razloga, ostao bih prijatelj i vodio računa o svojoj sadašnjoj supruzi. Da bi stvar bila jasnija, sa suprugom idem kod psihijatra i psihologa i žao mi je što ima problema i ako joj psiholog kaže da je razmažena (to je i njena muka).
Ali, na stranu logika. Ljudi se uglavnom ne rukovode logikom već svojom prirodom. Logika je tu više u funkciji da opravdaju tu svoju prirodu. To je tako i osoba koja je postavila ovaj post (htela-ne htela) ide za svojom prirodom. A priroda ume da kažnjava ukoliko je ne zadovoljite. Želim samo reći da morate razumeti i sebe i druge i trebate naučiti da prihvatite i sebe i druge, dobronamerno i bez osude, ne polazeći samo od svojih pretenzija. Ljudska priroda ume da bude dovoljan teret i kazna samom čoveku. Kao što se kaže: "Iz svoje se kože u drugu ne može".
 
lyon69:
@postavljacu teme.
Mislim da si pogresio konfesiju ili zemlju u kojoj si trebao da se rodis.
Kao muskarac, mogu da te razumem, ali ne mogu da te opravdam.
Iskusenja postoje i muskarac moze da prevari zenu, ali kod tebe to nije incident, to nije sporadican dogadjaj, to je nacin zivota u kome ti ne vidis nista lose i nista pogresno.
Hajde da obrnemo situaciju. Recimo da tvoja zena od pocetka braka ima sex sa drugim muskarcima, da se udala za tebe samo zato da bi neka deca imala nekog oca, itd itd.
Kako bi to zvucalo?
I mislim....ta recenica "od pocetka redovno imam odnose sa zenama van braka"
Ajd da rece posle 5, 7, 10, 15 godina braka poceo sam da imam odnose sa drugim zenama.....pa da ti nadjem neko opravdanje. Ali od pocetka.....to je kranje besmisleno i krajnje nemoralno, cak i za mene koji se ne dicim nekom posebnom moralnoscu i cistotom.
Konacno, mislim i da si piccka, jer bi sve da dobijes a nista da ne izgubis. Ti mozda stvarno i qaras sve te zene van braka ali si kao muskarac za mene licno O (nula).
:)
BRAVO!!!! SVAKA CAST!!!!
klap klap klap klap klap klap
 
muzjak:
Supruga mi je inače aseksualna. Imam seks van braka i ne pomišljam da ostavim suprugu. Sa partnerkom van braka imam iskren odnos i od starta je jasno da neću napustiti brak i sa time se mora pomiriti.
hmm... pa zar ti nisi negde pisao da se ti i supruga sjajno slazete u seksu ali da sporazumno imate i avanture van braka???
ovo ovde je druga prica... ili sam ja pobrkala loncice (mada mislim da nisam, zapamtila sam te jer si pisao neke dobre postove o drugim temama)
 
moje srce:
hmm... pa zar ti nisi negde pisao da se ti i supruga sjajno slazete u seksu ali da sporazumno imate i avanture van braka???
ovo ovde je druga prica... ili sam ja pobrkala loncice (mada mislim da nisam, zapamtila sam te jer si pisao neke dobre postove o drugim temama)

Nigde to nisam napisao, definitivno si pobrkala loncice. Idi na moj profil i uradi search za sve moje postove da se uveris.
 

Back
Top