Zasto ozenjeni muskarci koji imaju seks izvan braka ostaju u braku ?

Stvarno nisu ni muškarci ga nahvalili, ali znam; to su oni kojima je krivo što ne mogu tako da žive, frka im od paradjza:razz:

Patak, zašto bi žena razmišljala uopšte šta će se ili neće desiti sa njenim (ne)švalerastim frajerom; valjda on kad stupa u brak i zaklinje se na vernost kaže - TO ŽELIM. Imala sam i ja švalerastog frajera, pa je sad veran muž; i ne, nisam ja ni ''mislila'' ni menjala ga; pitala ga - jesi siguran, on rekao jesam i to je to. Ili si ti pristalica da muškarci ne znaju šta hoće, niti šta pričaju i da im svakako ne treba verovati.
Jeste, davno jednom na ovom forumu bila skoro kladionica otvorena da li će mačkicu njen muž varati, zato što ju je prevario dok su se zabavljali. Pa nisam ga ja menjala ni promenila, SAM JE TO URADIO ZATO ŠTO JE ŽELEO I SHVATIO ŠTA SU MU PRIORITETI. Ako neko ima drugačije prioritete, kao što je ovaj u zatvoru, trebao je sam to da shavti i da se ne ženi i ne unesrećuje i sebe i druge oko sebe. O, ybt najlakše vam je reći žena je kriva za sve, što nije očekivala da će je varati. Svašta.
 
medved_bg:
A i postoji značajna razlika između 4 supruge i 1 supruge+3 švalerke

@tema
Zato što su pi*ke.
Hoće da se žene, pa onda "ups, ja ustvari nisam 'teo".
Hoće da se razvedu, al' ustvari neće. Šatro deca. Sve se mislim da pored svih tih silnih švalerki + posao i ostale životne obaveze, provodi puno vremena sa decom.
I da se razvede i da mu žena ostavi decu, došao bi ovde na forum da kuka kako je ona loša majka, jer se odselila i ***** se sve u 16, a on ne može, jer za ime Boga, deci treba full-time roditelj.
Ma daj

Potpuno se slažem sa medvedovim izjavama.
I za onu za razlike izmedju 4 žene i 4 švalerke i za ovaj drugi deo.

Veliki libido , kad je praćen uspešnim realizacijama, kao što su drugi sugerisali dovodi do stalnog zadovoljstva, pa ne postoji ni želja za razmišljanjem ili postavljanjem pitanja o odnosima izmedju žena i muškaraca. Sav si u zadovoljstvu , nema potrebe za razmišljanjem i filozofijom....večita zaljubljenost.

I tako nastaju velika deca....

Eto detetu se javila želja da voli svoju decu. I kao što do sada nije imao problema sa dobijanjem posla preko ženskih poznanstava, silnih usluga, ljubavi , pažnje, opraštanja , pokrivanja , izvlačenja iz problema, tako je normalno poželeo i ovo da izvede, i možda mu , a možda i ne uspe.

Pravo na želju ima, i ne vidim da to treba da mu bude uskraćeno i o tome sam ovde pisao.
A sad da li bi ja ili vi ostvarili to pravo , to je već drugo pitanje.

A u vezi drugog dela posta medveda, on toliko ima danas primenu i kod žena , da mogu slobodno da kažem da je uniseks....
Jer u jednom trenutku (naročito ove 33+) kažu daj šta daš.
Medjutim već u sledećem , u nekoj situaciji nalete na zanimljivo druženje , osete se ponovo mlade i tako to sve krene.
Red porodičnih obaveza, red podmladjivanja sa avanturama i prohtevima.....
I tu nema baš full time roditelja, ali se u javnosti lako pokrije....odsustvom na poslu....

Tražeći stan naleteh na slatko nameštenu garsonjeru kod beogradjanke.
Iskreno gaćice same padaju kad udješ unutra, toliko je šarmerski nameštena.
I slučajno dodjoh sat vremena ranije na sastanak sa gazdom i vidim zaposleno pile pobeglo sat vremena pre sa posla , dodje odradi se, zatim tuš , zakasni pola sata kući i sve je ok....

Imao sam teču koji je bio nepopravljiv švaler, večito svadje sa tetkom, a kod njega je to bila kao droga.
Dobra duša, pošten u svemu , i ne mogu da ovde navedem primere koliko je pošten bio, jer je neprilično, ali lala , voleo je žene više od hleba.
Zbog njega je kad je došao u posetu na selo, bicikla jedne majke 4 dece ostala naslonjena na kukuruz, kasnije razvod.....toliko moćan i nemoćan je bio....

No evo i sa druge strane, toliko žena poznavah sticajem okolnosti , i uvek se nekako desilo da za 20 godina njihovog rada u bg i mojih povremenih dolazaka i kao dete i kasnije , uvek ih nekako upecah u nekoj avanturi....samo mora da priznam da su neke to vrlo loše primile i posle nekoliko puta su se kajale u sebi i odsečno prekinule....
Naravno postavlja se pitanje odakle tolika empatija i sigurnost u izrečeno. Nek ostane na moju reč.
Jer autoritet koliko sam dobar u analizi ponašanja i tajni osobe , znaju oni koji me dobro znaju. I uglavnom koristim to da spajam ljude, ne da razdvajam....nema kod mene politički podobnih.
 
alya:
Jaooo...nemoj da otvara temu o tome....kad se sjate svi isfrustrirani, nadrndani, nervozni...ma bes....nek ide na politku.... pa nek se tamo dave i smaraju medjusobno...

Jbt...znas koji pacienti su tamo...ima i normalnih al u manjini....kako su samo paranoicni jaoo....svi na forumu postanu muslimani... :lol: :lol:

Izvinjavam se za Off topic... :D ;)
:lol: Znam, znam, i ja sam tamo :lol: :lol: :lol:
 
medved_bg:
:lol: Znam, znam, i ja sam tamo :lol: :lol: :lol:

I ja bila...al se trudim da ne svracam....ma gori su od hijena...24h vise na netu, vredjaju, "zapale vatru" i onda se postave kao zrtve...i svi su krivi, samo oni nisu...bolest jbt..

Nemoj suvise da se zadrzavas tamo....da se ne razbolis....kazu s kim si takav si...na Zk i boljim kutcima, nam odgovaras bas takva kakva jesi....
Djabe se trudis da se tamo cuje glas razuma... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Evo, da odvojim jedinu recenicu od Petka koja -ima logike-
jer nema logike voleti decu a ne pruzati im zdrav uzor i primer srecnog braka i porodice, ne prave se deca iz potrebe za -proizvodnjom- vec iz ljubavi!Ako ne zelis da unistis zivot i buducnost toj deci i ako ih iole volis -brisi sto pre iz njihovih zivota i dopusti da zena nadje coveka sa kojim ce ih nauciti sta znaci ljubav i postovanje, jer ako to ne vide i ne znaju-sta im preostaje?
Zalosno je sto neko kao ti koristi rec -ljubav- i -voleti- ....to se ne pokazuje novcem , lezanjem u cistu posteljinu niti tapkanjem dece po glavi......da postoji zakon za to-zabranila bih ti da ih koristis!

Пази овако, Затворениче: ти се заклињеш у љубав према деци... У чему се огледа та твоја љубав? Помазиш их по глави у пролазу???
Деца у својој породици УЧЕ моделе понашања, чак иако им није речено, деца имају јако добро развијене сензоре и врло добро ОСЕТЕ шта се дешава између тебе и супруге и у каквом сте односу! Деца осете твоје незадовољство, твоју стешњеност, деца осете све ваше препирке и пребацивања, то се не може сакрити од њих! (Ово нисам измислила ја, то кажу психолози!) Значи, ти кажеш да волиш своју децу, али чему их учиш? Како делујеш на њих?
Где ће деца НАУЧИТИ шта је љубав, поштовање, уважавање, складан однос??? Како ћеш их научити томе када си ти заробљеник у том браку? Само чекам дан кад останеш стар и болестан па почнеш да им пребацујеш:''ЗБОГ ВАС нисам хтео да се разведем!'' Мало сутра због њих! ЗБОГ СЕБЕ ти нећеш да се разведеш, а они су ти само покриће да те не би свет гађао парадајзима!!! Себе можеш да наставиш да фолираш....ако ти је тако лакше да глумиш племениту жртву!

Puno reci da se kaze: "Ako volis svoju decu moras voleti i njihovu majku." (A vise je nego ocigledno da spisateljica misli na sebe - sada ili u buducnosti, svejedno.)

Glupost. Ne moras. Ljubav se mora zasluziti licno, ne prenosi se automatski.

Ок, ајмо неким хронолошким редом: ти си ту децу нашао у купусу, њихова мајка није постојала пре деце ниси био ни у каквом односу са њом, она се појавила тек касније и сад треба да ЗАСЛУЖИ твоју љубав??? А она потпуно неосновано очекује да је волиш???

Или је редослед можда ипак био мало другачији?
 
Meni baš nije jasan ovaj zadnji hellenin post.
Jasno mi je šta kaže , ali mi nije jasno zašto to upućuje osobi koju citira.

Osećaji su lični , zato smatram da se ne može meriti ljubav ( a danas se meri pružanje ljubavi u USA od socijalnih službi , pa se najviše vrednuje ipak keš podrška , jer se tu najlakše izgubi dete, a tek onda ostale "vrednosti") .
Tako isto smatram da ne bi bilo adekvatno ocenjivati iskrenost ili empatičnost ljubavi roditelja (sličan problem postoji i kod mog predloga izazivanja mržnje kod deteta prema drugom roditelju ili članu porodice)

Opet ne razumem hellen zašto se buni kad obe sagovornice tvrde da dete oseća osećaje izmedju roditelja....Može da se buni zbog autora teme, jer tu on jednokanalno vrednuje dete, ali ne vrednuje vrednosti deteta (njegovu voljenu majku) što će i zbog toga , a i zbog sukoba dve ljubavi (prema tati i prema mami) izazivati podvojenost i mržnju prema ljubavi u sebi....i krivicu zbog ljubavi (zbog ovoga mi je najžalije jer toliko ljudi ima upravo zbog ovakve situacije taj efekat kod sebe).

A evo i opet poslastice, tj gde se ja i hellen ne slažemo.
Ja se ne slažem sa time da majka ne može da zaradi ljubav prema sebi zbog deteta.
Kad muškarac može da zaradi ljubav zbog ljubavi i posvećenosti detetu ,kao objektu ljubavi , a to se dešava, može i žena.
A da ne pominjem da se to dešava ne zbog pariteta M Ž

Ljubav je prelazna i zarazna u tom smislu.
I mogu samo potvrditi iz ličnog iskustva , a vidjao sam i druge primere, da pokazana ljubav prema objektu moje ljubavi devinitivno obara moje zidove i uslove.

A i poštovanje položaja i čina "majka moje dece" nije toliko retka pojava, a i pozitivna je.
Ona motiviše dobre majke da budu još bolje, i loše majke da budu bolje...
Znam da će žene da kažu , ma svaka je majka najbolja.
Ali u početku su mnoge majke jako loše majke....Ne samo zbog neznanja....
 
ha...dobra fora..

kad je zena losa majka, onda je kucka
kad je dobra majka, onda je to normalno, jer-citiram-zene imaju majcinski instikt
sto znaci da je njihova ljubav i briga prema deci nesto na sta ih je priroda primorala, a ne njihov izbor

sve sto se podrazumeva, nema vrednost za muskarace...pa ni zenina posvecenost deci
ili ima vrednost, ali samo retoricki.kao, bas si super!reci nista ne kostaju:wink:
 
Meni baš nije jasan ovaj zadnji hellenin post.
Jasno mi je šta kaže , ali mi nije jasno zašto to upućuje osobi koju citira.

У праву си, требало је да нагласим да се у ствари настављам на Сузанин пост, зато сам га цитирала. Овако изгледа као да је упућено њој.
Упућено је постављачу теме, наравно.
 
A evo i opet poslastice, tj gde se ja i hellen ne slažemo.
Ja se ne slažem sa time da majka ne može da zaradi ljubav prema sebi zbog deteta.

Чекај Патак, ја се питам да ли су та деца створена сама од себе, а мајка ту упала накнадно, или је тај човек ипак имао неке везе са том женом пре деце, и ипак ИЗАБРАО ДА СЕ ОЖЕНИ БАШ ЊОМЕ пре него што су деца рођена???
Та жена је његов избор, деца су дошла касније!
Ако је он ту жену слагао заклевши јој се на верност (знајући да јој је то важно) а употребио је само као инкубатор за свој генетски материјал...мислииим....шта рећи?
 

Back
Top