Zasto menjaju imena ulica grada Beograda ?

Pa...u vecini slucajeva se raschiscava sa komunistichkim nasledjem.
Evo npr. kod mene u kraju je promenjena ulica Alije Alijagica,komunistickog teroriste koji je 21. jula 1921 ubio tadasnjeg ministra unutrasnjih poslova Milorada Draskovica, inace veoma aktivnog u progonu komunista.
Danas ulica nosi naziv po zrtvi Miloradu Draskovicu,a ne po ubici.
 
vlast pise istoriju i menja nazive ulica, u nekim zemljama ima par prostih pravila kao sto su

Ne moze se dati ime po zivom coveku
Moze se dati po mrtvom tek 30 godina posle njegove smrti (za to vreme valjda se vidi ko je i sta je bio)
Novim ulicama (ukoliko nema 30 godina mrtvih kandicata) daju se imena geografskih, ili bioloshih pojmova.

Mi smo jos uvek nezrelo drustvo koje... ali bolje da ne ke*am mnogo...

A i ja sam iz Bulevara AVNOJ-a i bas mi smeta ova promena....
 
Bilo bi dosadno ceo zivot ziveti u jednoj ulici.A poshto nemamo para za promenu mesta stanovanja,Gradske vlasti su bile veoma"dovitljive"pa su se dosetile,...npr,...
Zaspish u ulici 7 jula,probudish se u Kralja Petra,ili Đure Strugara - Carigradska ili Maršala Tolbuhina - Makenzijeva ili Srpskih vladara - Kralja Milana
po principu,...nek se svi Kinezi vrate u Japan,....:D

p.s.Dopada mi se predlog Pere Zdere,...:D.Npr,....Bulevar Pere Zdere,....:D
 
Koja glupost to za ul.Dj.Djakovica.
Isto vazi i za bulevar AVNOJ-a ... nemam nista protiv Djindjica, cak sam i glasala za DS na poslednjim izborima (vise necu ni u ludilu:)) ali mislim da nisu trebali da menjaju naziv ulice.

P.S. Jel moze nekako da se izdejstvuje Bambijeva ulica za mene? I on je bio zrtva, ubili su mu majku :) Bolje Bambi nego Arsenije Carnojevic :)
 
Bambi,Bambi,......!!!! :D

Mogao bi da dobije i svoj kip ........:D

normal_bambi22.jpg
 
pa šta vredi i da menjaju kad oni koji doože vremena žive ovde nikad nisu ni prihvatili nove nazive............prol. brigada je oduvek krunska.....čak i kada je bila pb.........ili mekenzijeva nije marš. tolboohina.......pa opet sad kroonska i mekenzijeva.........to je samo fromalni naziv.............teško da ćete nekome baš da pišete pismo........tako da važe nazivi samo koje u narodu žive.......ako ne u narodu.....onda u porodici i grupi prijatelja....a to je i najvažnije............

sad premazuju ono bul. avnoja u đinđićev.......ako neko na to misli.......pa ne treba to raditi......uvek će preživeti jači naziv ( :
e....sad posle jedno 50 god. teško da će se ijedna ulica zvati maršala tita.........ali ko zna.............
 
Ma boli nas Q kako ce oni ime da nadenu ali moramo da menjamo sva dokumenta a to kosta. Bulevar ce uvek da bude Bulevar revolucije jer to nam je u krvi. Ima tu nesto drugo sto je sfera interesa. Zasto smo npr morali da menjamo tablice na kolima [koje smo takodje mi gradjani platili] a mislim da cemo to morati opet u neko dogledno vreme da radimo. Mogli smo da samo izbrisemo petokraku i to bi bilo to. Svako bi pristao da sam izbrise tu zvezdu nego da placa nove table. Za pasose razumem, ali sve ostalo je totalna otimacina. Jel nisam u pravu ?
 

Back
Top