Najbolje utakmice / golovi / potezi...

Ovo je bio skroz lud derbi,samo 4 dana pre bombardovanja,atmosvera naelektrisana,tuče,srranja,tokom cele utakmice konstantno cimanje sa kerovima,sa 2:0 na 2:2...ludo bre vreme...:neutral:

Tad je Savićević igrao za nas, a sudija navlačio za režimski klub :)... pa je Drulić dobio crveni prestrogo... tako su i izjednačili... mi smo u prvom poluvremenu imali 100 šansi... joj kako sam skočio kad je Pjano dao gol...
 
Овлаш погледах по форуму и како нисам успео да пронађем сличну тему реших да поставим ову. При постављању прилога свакако да ће навијачки фактор бити доминантан, али имајући у виду да овде има симпатизера и навијача различитих клубова, како домаћих тако и иностраних, мислим да ће тема бити занимљива. Уједно ето прилике да се још једном подсетимо блиставих тренутака како домаћег тако и светског фудбала.

Па да почнем: Арсенал : Црвена Звезда (1978) 1:1 - теће коло купа УЕФА

Душан Савић

 
Та генерација са Жигићем је уједно и једна од последњих нада да ће нешто кренути на боље са Звездом.

Још једном сезона 78/79 када је Звезда дошла до финала Купа УЕФА са једном од најбољих генерација у својој историји. Почело је поразом у Берлину 5:2. Прво полувреме се завршава резултатом 1:0 за Динамо. Чинило се да је центарфор Ридигер само ''оверио'' Звезду а онда:

Милош Шестић - њему је касније приписан гол мада се чинило да се ради о аутоголу - у крајњој линији небитно - 4:1. Не могу да нађем тај гол посебно, али ипак клип није предугачак и уз мало стрпљења и надам се ужитка, није тешко погледати све голове

Утакмица за инфаркт. У то време Звезда није давала директне ТВ преносе и поред препуне Маракане. Слушали смо радио преносе са темпераментним коментаторима Марком Марковићем, Иваном Јордановићем који су атмосферу доводили до усијања. Требало је имати живаца за тако нешто
 

Back
Top