Sound card problem?

milospv:
računar prilikom povezivanja na trenutak koristi 100% procesorske snage, pa se zato muzika na trenutak dva prekida

Uopste ne mora da znaci... ako imas jacu masinu, ili hardverski modem (tj. ako si kupio ono sto vredi), tako nesto nikad neces doziveti...

Inace, covek nije rekao da mu se prekida zvuk, vec da mu se mesa... To je najverovatnije zato sto je povezan (hardverski ili softverski) sa nekim od line-in-ova na zvucnoj kartici... Resenje

a) Lepo namesti u konfiguraciji modema da ti se ne cuje zvuk... ili samo ukucaj AT&M0 u extrasettings
b) Pogledaj u Volume Controler-u koji line in daje zvuk prilikom konektovanja, i mutiraj ga...

Poz.
 
Pa ja imam "jacu" masinu ali opet isti problem,
P4 1,6GHz
sound blaster Live
Lucent win modem

Zvuk mi se prekida kad ce konektujem ili diskonektujem i to me jako nervira,ako je do modem koji preporucujete i koja je cena?
 
Ja imam Diamond Supra Express2 Vi 56k... Modem je polu-softverski (Rockwell (sada Conexant) HCF chipset, sto znaci da ima flow control vrsi modem, ali je modem controler-less pa se ipak svrstava u softverske)... Diamond je pukao tako da se ovi modemi vise ne proizvode (inace, izgleda kao prosecna graficka kartica ;) )...

Modem je odlican za nase uslove i nikad nisam imao problema sa njim... Kosta oko 20-25€

Inace ipak bih preporucio 100% hardverski modem, od skupljih (60-ak evrica) US Robotics 56k ext. v92, a od jeftinih, Creative-ov takodje eksterni USB... Oba modema su odlicna...

Inace, Luscent-i i Motorole su po meni najgori modemi koji postoje na nasem trzistu...
 
Hvala na predlozima malo cu da proceshljam cenovnike da vidim cene i modele koji se nude,kako da znam da li je modem 100% hardverski ili nije,jel ima neka oznaka ili po sistemu "skuplji je od 25e" :D ,da li neko preporucuje neki interni?
 
Sve dok cipset nije Luscent, Rockwell/Conexant HCF a pogotovo ne Rockwell/Conexant HSF, Intel i jos par drugih, modem ima dobre sanse da je hardverski...

Inace hardverski modemi sigurno kostaju preko 25€, i na nasem trzistu vecina njih su bazirani na Zoltrix ili US Robotics cipovima... Medjutim, moras pitati prodavca da li je izricito hardverski, tj. da li ce raditi bez drajvera...

I moj savet ti je da uzmes eksterni... Razlike u ceni su zaista opravdane...
 

Back
Top