Hepatitis B

Constantino

Početnik
Poruka
3
Pre 10 meseci dobio sam akutni Hepatitis B. Odlezao sam svoje i sada sam HBs negativan, ali nemam antitela. Voleo bih da mi neko pojasni sta to znaci i da li je to izuzetak. :confused: Takodje me zanima i da li zaista moram da izbegavam upotrebu antibiotika u slucaju infekcija i do kada se savetuje oprez.
Jetra me jos uvek povremeno boli. :( Na infektivnoj, inace, niko nista ne govori pacijentima a ja sam jako zabrinut.
HVALA
 
Moras da pitas da bi ti rekli (nazalost, ali je tako - ako ne pitas neces ni dobiti odgovor). Sto se tice antibiotika - ponasaj se onako kako su ti lekari infektolozi rekli: ako su ti rekli da ne uzimas antibiotike sigurno su ti rekli i koliko dugo. Ako si cuo babske price da se to ne valja - naravno da ces uzimati one lekove koje ti lekar prepise (uz to d aces lekara obavestiti da si imao Hep B i lecio se). Sto se opreza tice, ne znam o kakvom oprezu tacno govoris, odnosno na sta tacno mislis kad kazes 'oprez': na nenaprezanje, mirovanje, apstinenciju od fizickih aktivnosti, unos alkohola, brze hrane ityd? Treba da zivis normalno, da s eumereno i zdravo hranis, bavis umerenim fizickim aktivnostima (neces bas ici da igras ragbi, zar ne, ako te jos boli i nalazis se u rekonvalescenciji). Inace, sposoban si za najnormalniji zivot, infekcija je bila pre 10 meseci i izlecena je, dakle ponasaj se zdravo i zivi normalno. Sto se antitela tice - mislim da si nesto pogresno shvatio. NEmas nikakav razlog da budes 'jako zabrinut' - nista ti ne fali. Koristi kondom pri seksualnim odnosima. Hep B se leci, od HIVa se umire.
 

Back
Top