Kako iščupati 4 gigabajta sa particije C:\ i staviti na particiju E:\ ???

[[Darko_91]]`

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
145
Imam jedan problem hocu da iščupam 4 gigabajta sa particije C:\ i staviti u particiju E:\ trenutno mi je particija C:\ 13 gigabajta a E:\ je 65 gigabajta pa hocu 4 da oduzmem sa C: i da stavim na E:\ posto mi je za C:\ dovoljno 9 gigabajta za vistu probao sam preko Partion Magic-a 8 nece zablokirana opcija Resize :( koji bi program mogao to da mi resi?
 
Jedino sa reinstallacijom celog windowsa , i naravno brisanje starih i formiranje novih particija pre toga. Naravno da ti ne dozvoljava jer je to sistemska particija s kojega želiš da isčupaš prostor. I još nešto , za iole neki normalan rad Viste potrebno ti je 15 GB prostora (makar samo da služi za instalaciju viste na hdd).

PS S obzirom kako si se hvalio da mnogo znaš , baš mi se čini suprotno.
 
dbf31b3d86.gif


E ovaki ti je bolje samo stavis
 
snejks:
Oggy mislim da ne-može sistemsku particiju . Skoro sam 100% uveren , a lično nikada to ne bih radio , jer dovoljna je i najmanja greška i ode windows a možda i ceo HDD.
Sve moze, ali uvek postoji rizik;) Win mozda ode ali HDD tesko-ipak je to samo brisanje\pisanje fajlova, nista sto "format" ne moze da sredi...

Darko u tvom slucaju ne konvertuj NISTA!!!
-Prvo sa resize smanji D: sa leve strane koliko ti treba.
-Onda resize C: tako da zahvati sav oslobodjen prostor izmedju C: i D:
Preporuka je da posle prve operacije kliknes apply, pa kad zavrsi drugi korak pa opet apply.

Drugi korak je kritican, i kad ga pocne NE DIRAJ nista, jer ako proces ne zavrsi zbogom C:
Onda moras ponovo da instaliras Win...
 
Oggy:
Sve moze, ali uvek postoji rizik;) Win mozda ode ali HDD tesko-ipak je to samo brisanje\pisanje fajlova, nista sto "format" ne moze da sredi...

Darko u tvom slucaju ne konvertuj NISTA!!!
-Prvo sa resize smanji D: sa leve strane koliko ti treba.
-Onda resize C: tako da zahvati sav oslobodjen prostor izmedju C: i D:
Preporuka je da posle prve operacije kliknes apply, pa kad zavrsi drugi korak pa opet apply.

Drugi korak je kritican, i kad ga pocne NE DIRAJ nista, jer ako proces ne zavrsi zbogom C:
Onda moras ponovo da instaliras Win...
ma ne moze zablokirana mi je opcija resize/move na obe particije a kad odem na Properties na obe particije pise Error #4444 sta da radim?
 
Ne pisu greske dok ne ubacim vistu e kad ubacim vistu odma ta 4444 greska sve zablokirano osim format na toj particiji gde je ubacena vista! ! a na ovoj gde je xp je normalno! a kad pravim partice preko diskmgmt.msc od viste odma na partion magic pise "partion table error" i ne pokazuje hard disk to vise ne cackam samo kazem! sad preko xp-a pravim partice 4,3 gigabajta za C:\ za xp! i 8,4 gigabajta na E:\ za vistu! a ovo ostalo 65 gigabajta D:\ ne diram(mada mi i tu sad pise 4444 greska i imam samo opciju format i convert) a ova slika gore sto je pokazana to je kad sam imao samo vistu sad je drugacje sad ubacujem oba windowsa posto su mi oba dobra.
 

Back
Top